Komunikat dot. nieprawidłowego parkowania na bulwarze | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Komunikat dot. nieprawidłowego parkowania na bulwarze

Drogi, Miasto
Data publikacji: 08 czerwca 2024
Autor: Filip Tomasik

W związku z powtarzającymi się przypadkami niewłaściwego parkowania samochodów na Bulwarze Filadelfijskim przypominamy zasady obowiązujące na tym terenie.

Słoneczna sobota skłania do wypoczynku na przebudowanym Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu. Niestety, nie wszyscy użytkownicy potrafią korzystać z infrastruktury w prawidłowy sposób. 8 czerwca br. odnotowaliśmy wiele przypadków parkowania pojazdów poza wyznaczonymi miejscami.

Na podstawie zapisu z monitoringu i zgłoszeń mieszkańców interwencję podjęła toruńska Straż Miejska. Kierowcy, którzy zaparkowali na terenie bulwaru w sposób nieprawidłowy, otrzymują wezwania do stawienia się na Komendzie Straży Miejskiej, co oznacza formalne rozpoczęcie postępowania. Zakładane są również blokady na koła samochodów.

W najbliższych dniach zespół roboczy odpowiedzialny za ten teren podejmie decyzje, których celem będzie zapobieganie podobnym sytuacjom w przyszłości i uniemożliwienie kierowcom parkowania w miejscach niedozwolonych, takich jak widoczne na poniższym zdjęciu (fot. Grupa facebookowa Toruńskie Święte Krowy )

Przypominamy! Na terenie Bulwaru Filadelfijskiego obowiązują przepisy o strefie zamieszkania. Kierowców informuje o tym fakcie oznakowanie drogowe (D-40). Oznacza to m.in., że parkowanie jest możliwe wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych. Zostawianie pojazdów poza wspomnianymi miejscami może stanowić zagrożenie dla pozostałych użytkowników i wpływać na degradację terenu bulwaru. Łamanie prawa przez kierowców będzie się wiązało z konsekwencjami karnymi.

Prosimy o odpowiedzialne i zgodne z przepisami korzystanie z terenu Bulwaru Filadelfijskiego.

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend Toruń świętuje! Szereg atrakcji z okazji Święta Miasta czeka na mieszkańców i gości w przestrzeni miejskiej. Do tego w sobotę drzwi do muzeów są otwarte w ramach II Toruńskiej Nocy Muzealnej. W Toruniu nikt się nie nudzi!
 • Kultura, Miasto
  Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • Miasto, Sport
  Od piątku 21 czerwca 2024 r. otwarte zostały baseny letnie prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.
 • Miasto
  Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • Miasto
  W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • Rzeźby Augusta Zamoyskiego, najwybitniejszego – obok Xawerego Dunikowskiego – polskiego rzeźbiarza pierwszej połowy XX wieku, można od piątku 21 czerwca 2024 r. oglądać w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.
 • Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • Prowadzisz firmę w Toruniu? Oferujesz produkty lub usługi najwyższej jakości? Dodaj swoją firmę do Mapy Toruńskiego Biznesu
 • Koncertem z cyklu "Z gitarą na leżakach" w czwartkowy wieczór 20 czerwca rozpoczęliśmy obchody Dni Torunia 2024, przypadające wokół dnia patrona miasta Św. Jana.
 • Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • 21 czerwca 2024 r. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Wandy Szuman w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
 • - W nocy z 21 na 22 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.