Komisariat na Rubinkowie jak nowy | www.torun.pl

Komisariat na Rubinkowie jak nowy

Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 12 stycznia 2021
Autor: Magdalena Kujawa
zmodernizowany budynek komisariatu

Zakończył się kompleksowy remont Komisariatu Policji Toruń-Rubinkowo przy ul. Dziewulskiego 1. Po trwających ponad rok pracach policjanci przyjmują już mieszkańców miasta w nowoczesnych pomieszczeniach biurowych.

Komisariat Policji Toruń-Rubinkowo to nieruchomość o powierzchni ponad 7000 m2. W jej skład wchodzi pięciokondygnacyjny budynek główny „A” o kształcie prostopadłościanu, budynek „B” trzykondygnacyjny z segmentem pomieszczeń dla osób zatrzymanych oraz siedzibą części Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, budynek „C” z częścią zespołu szatni oraz pomieszczeniami siłowni. Na terenie komisariatu znajduje się także zespół garaży murowanych i blaszanych. W komisariacie siedzibę ma także Wydział Ruchu Drogowego KMP w Toruniu. Rejon służbowy komisariatu Toruń-Rubinkowo obejmuje następujące osiedla: „Rubinkowo”, „Na Skarpie”, „Grębocin Nad Strugą”, „Bielawy”, „Kaszczorek”, „Winnica”, „Jakubskie Przedmieście”, „Mokre”, „Katarzynka”.

W latach 2017-2018 została opracowana dokumentacja projektowo-kosztorysowa dotycząca kompleksowego remontu komisariatu. W roku 2018 zadanie zostało wprowadzone do planu inwestycyjnego w ramach Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020. Ostateczny koszt modernizacji wraz z nowoczesnym wyposażeniem w sprzęt informatyczno-łącznościowy i biurowy wyniósł 17.753.828,40 zł.

W poniedziałek, 11 stycznia 2021 r., z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, siedzibę Komisariatu Policji Toruń-Rubinkowo wizytowali: sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii Iwona Michałek, Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk oraz prezydent Torunia Michał Zaleski, a także Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Piotr Leciejewski. Podczas wizyty prezydent Zaleski wraz z komendantem Szymczykiem wręczyli kluczyki do nowego radiowozu. Kupno oznakowanej kia ceed dla komisariatu było możliwe dzięki wsparciu samorządu Torunia oraz środkom z budżetu policji. Prezydent przekazał także komendantowi Szymczykowi pamiątkową grafikę z panoramą Torunia.

Historia komisariatu sięga lat 70. ubiegłego wieku. W październiku 1974 r. Toruńskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego rozpoczęło budowę pierwszych bloków oraz obiektów użyteczności publicznej przy dzisiejszej ulicy Ludwika Rydygiera, a następnie ul. Ignacego Łyskowskiego w Toruniu. Nowo powstałemu osiedlu nadano nazwę „Rubinkowo I”. W drugim etapie budowy powstało Rubinkowo II, na terenie którego, oprócz budynków o charakterze oświatowym oraz handlowym, w 1980 r. zbudowano siedzibę ówczesnego komisariatu. W 2010 r. dokonano nowego podziału komisariatów podległych Komendantowi Miejskiemu Policji w Toruniu, w wyniku czego jednostce nadano nazwę „Komisariat Policji Toruń-Rubinkowo”.

Fot. Wioletta Dąbrowska KMP w Toruniu

Najczęściej czytane aktualności

 • Tabliczki informacyjne na budynku Powiatowego Urzędu Pracy
  Miasto
  Od 1 stycznia 2021 roku odbywa się rekrutacja uczestników projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Toruniu”, którego realizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: alejka w zrewitalizowanym Parku Glazja
  Eko
  W poniedziałek 25 stycznia 2021 roku o godz. 19:45 na antenie TVP Bydgoszcz zaplanowano emisję filmu edukacyjnego pt. „Czyste Energia – czyste środowisko”.
 • Grafika informująca o programie Rodzina 500 Plus
  Miasto
  Od 1 lutego 2021 r. można składać wnioski o wypłatę świadczenia 500+ przez kolejny rok, w okresie od czerwca 2021 do maja 2022 r.
 • Na zdjęciu: Kafka Jaworska
  Koronawirus
  Dyrektorka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest jest kolejną osobą, która wyjaśnia, dlaczego zaszczepi się przeciwko COVID-19, kiedy tylko będzie taka możliwość.
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu przybyło 25 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. 48 osób wróciło do zdrowia.
 • Na zdjęciu samochody stoją przed skrzyżowaniem, pada deszcz
  Drogi, Miasto
  Wieczorem w niedzielę 24 stycznia i rano w poniedziałek 25 stycznia w Toruniu może wystąpić oblodzenie – przestrzega kierowców i pieszych Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Prognozuje się zamarzanie nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem oraz miejscami mokrego śniegu. Oblodzenie wystąpić ma dzisiaj (24.01.2021...
 • W niedzielę 24 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 39 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
 • Więcej grup zawodowych, które mogą skorzystać z pobytu w hotelu, dookreślenie, kto może zaszczepić się w I etapie, zmiany w zakazie zgromadzeń – 23 stycznia 2021 r. weszło w życie nowe rozporządzenie dot. ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z epidemią.
 • Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega o możliwym oblodzeniu nawierzchni dróg i chodników w najbliższych godzinach.
 • Podczas 26. sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przekazał radnym szereg informacji dotyczących aktualnej sytuacji epidemicznej i funkcjonowania miasta.
 • W sobotę 23 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 95 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jeden mieszkaniec miasta zmarł przez COVID-19.
 • W 2021 roku Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia planuje realizację wielu usług i instrumentów rynku pracy. Zainteresowanych zachęcamy do sprawdzania oferty urzędu.
 • Osiem zestawów przedmiotów na aukcje przekazał toruńskiemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Torunia Michał Zaleski. Dodatkowo dwa zestawy trafiły również od miasta na orkiestrowe aukcje UMK.
 • Miasto od wielu lat wspiera prowadzony przez Stowarzyszenie „Mateusz” Ośrodek Readaptacyjny w Toruniu. Informacji o udzielonej pomocy zabrakło jednak w medialnych wypowiedziach prezesa Waldemara Dąbrowskiego.