Komendant CSAiU objął obowiązki | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Komendant CSAiU objął obowiązki

Miasto
Data publikacji: 17 czerwca 2024
Autor: Marcin Pryka

17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego. 

Uroczystość, na którą przybyli Szef Zarządu Wojsk Rakietowych i Artylerii Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, przedstawiciele władz województwa i miasta Torunia, jednostek wojskowych garnizonu, służb mundurowych, duchowieństwa, stowarzyszeń kombatanckich i organizacji pozarządowych, dowódcy pułków artylerii, szefowie wojsk rakietowych i artylerii dywizji, komendanci centrów szkolenia i szkól podoficerskich, dowódca wojsk amerykańskich stacjonujących na toruńskim poligonie, odbyła się na placu apelowym toruńskiego Centrum.

W trakcie uroczystości obejmujący obowiązki Komendanta Centrum, zgodnie z ceremoniałem wojskowym, uroczyście przyjął sztandar Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, po czym odbyło się zatwierdzenie protokołu objęcia obowiązków. Następnie szef zarządu Wojsk Rakietowych i Artylerii dokonał aktu mianowania na kolejny wyższy stopień wojskowy.

Uroczystość zakończyła się defiladą, w której udział wzięła kompania honorowa, pododdziały Centrum oraz Orkiestra Wojskowa w Toruniu. Po defiladzie zebrani goście osobiście pogratulowali płk Romanowi Piotrowskiemu objęcia obowiązków oraz awansu na wyższy stopień wojskowy. Prezydent Torunia Paweł Gulewski wręczył pułkownikowi pamiątkowy obraz z panoramą Torunia.

Płk Roman Piotrowski to absolwent toruńskiej Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii, którą ukończył w 1989 r. Zawodową służbę wojskową rozpoczął od stanowiska dowódcy plutonu w WSO im. gen. J. Bema. W jednostce tej do 2005 r. zajmował kolejno stanowiska dowódcy plutonu, instruktora i wykładowcy. W tym czasie ukończył studia magisterskie na WSP w Bydgoszczy oraz studia podyplomowe w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.

W latach 2005-2007 służył w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Iraku. W roku 2012 służył w XI zmianie Polskiego Kontyngentu wojskowego w Afganistanie. W latach 2002-2018 płk Roman PIOTROWSKI pełnił różne funkcje w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia. W grudniu 2018 r. został wyznaczony na stanowisko zastępcy Komendanta Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. Józefa Bema w Toruniu. 1 lutego 2024 r. - po zakończeniu służby przez płk Remigiusza Zielińskiego - został p.o. Komendanta Centrum.

Fot. Agnieszka Bielecka

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Po spotkaniu z NGOsami
  Miasto
  Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
  Drogi, Miasto
  Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
  Miasto
  Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.
 • To już siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Teatralnej JO! Od 25 lipca 2024 r. ponownie na scenie Dworu Artusa zagoszczą grupy i teatry z całej Polski oraz goście ze świata.
 • Aż o połowę, od września 2024 r., obniżone zostaną ceny na toruńskich parkingach Park&Ride.