www.torun.pl

Kolejne posiedzenie Rady Sportu

Miasto, Sport
Data publikacji: 17 kwietnia 2019
Autor: Magdalena Winiarska

16 kwietnia 2019 r. w Przystani Toruń odbyło się drugie posiedzenie Rady Sportu kadencji 2019-2023.  

Podczas posiedzenia rady Pani Katarzyna Nowicka-Skuza, zastępca dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Torunia, przedstawiła zasady tworzenia klas sportowych w jednostkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Zaprezentowała wykaz klas sportowych aktualnie funkcjonujących oraz zatwierdzonych przez Prezydenta Miasta Torunia na rok szkolny 2019/2020 oraz kluby współpracujące z klasami sportowymi w ramach realizacji programu szkolenia sportowego w kontekście funkcjonujących klas sportowych. Dokonano analizy aktywności sportowej uczniów we współzawodnictwie sportowym szkół organizowanym przez Wydział Sportu i Rekreacji. Z danych wynika, iż uczniowie oddziałów sportowych biorą udział prawie we wszystkich rozgrywkach sportowych w różnych dyscyplinach. Szkoły z oddziałami sportowymi zajmują wysokie lokaty we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży w Toruńskiej Olimpiadzie Przedszkoli i Szkół.

Ponadto w trakcie spotkania Prezes Klubu Sportowego Toruń Hokejowej Spółki Akcyjnej Pan Bogdan Rozwadowski podsumował sezon sportowy 2018/2019 w hokeju na lodzie.

Rada Sportu uhonorowała także toruńskim aniołem Pana Włodzimierza Rudzińskiego - działacza sportowego i wieloletniego radnego miasta, który 14 kwietnia 2019 roku świętował swoje 90. urodziny.

Przypomnijmy, że Rada Sportu w Gminie Miasta Toruń to zespół o charakterze opiniodawczym i konsultacyjnym, zajmujący się sprawami związanymi ze sportem. Do zadań Rady należy w przede wszystkim opiniowanie dokumentów: strategii rozwoju Gminy Miasta Toruń w zakresie kultury fizycznej, projektu budżetu w części dotyczącej kultury fizycznej, programów rozwoju bazy sportowej na terenie Gminy Miasta Toruń, projektów uchwał dotyczących rozwoju kultury fizycznej oraz projektów uchwał, o których mowa w art. 27 ust. 2 ustawy o sporcie.

Rada Sportu została powołana na podstawie Zarządzenia nr 5 Prezydenta Miasta Torunia z dn. 8 stycznia 2019 r. w sprawie powołania Rady Sportu, ustalenia zasad powoływania jej członków oraz ustalenia regulaminu jej działania.

Kadencja obecnej rady trwa do 31 grudnia 2023 roku.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  Trzecia edycja przejazdu rowerowego pn. „Toruń na rowery" odbędzie się 25 maja 2019 roku. To wydarzenie aktywizującego całe rodziny, grupy zorganizowane oraz pojedynczych rowerzystów. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie GoSport!
 • Miasto
  Uwaga, w środę 22 maja 2019 można się spodziewać przez kilka godzin utrudnień drogowych w rejonie Kaszownika.
 • Łódzka otwarta
  Drogi, Inwestycje, Miasto
  Jest szeroka i bezpieczna, z nową jezdnią, chodnikami, drogą rowerową  i oświetleniem oraz, co najważniejsze, nowymi wiaduktami nad linią kolejową - tak wygląda nowa Łódzka. 21 maja 2019 roku generalny wykonawca prac - firma  PBDI S.A. - zakończyła roboty. Projekt kosztował 21 390 208,58 zł, z czego 85% stanowiło dofinansowanie z Europejskiego...
 • Miasto
  13 maja 2019 roku rusza nabór do klas I liceów, techników i szkół branżowych I stopnia. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano w sumie ponad 5100 miejsc dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.
 • Miasto
  Informacje dla wyborców, członków komisji oraz komitetów wyborczych.
 • Kultura, Miasto
  25 maja 2019 Stowarzyszenie Ognisko Sportu Niepełnosprawnych Alfa Sport Toruń i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu zapraszają na Toruńską Olimpiadę Osób Niepełnosprawnych.
 • Prezydent Miasta Torunia co roku przyznaje stypendia i nagrody dla zdolnych uczniów. W 2019 roku obowiązują nowe zasady przyznawania tych świadczeń.
 • Koncertem Prezydenckim w wykonaniu orkiestry Sinfonia Varsovia w CKK Jordanki zakończył się 26. Festiwal Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich Probaltica 2019.
 • Mieszkańcy Stawek spotkali się w niedzielę 19 maja 2019 r. na rodzinnym festynie parafialno-osiedlowym.
 • Od 26 maja do 1 czerwca 2019 r. torunianie będą mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć sportowo-rekreacyjnych, jakie zostaną przeprowadzone w ramach XI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.
 • W związku z przebudową ul. Chrobrego, od środy 22 maja 2019 r. zmieni się trasa przejazdu autobusów linii nr 33.
 • Dziś (17 maja 2019 r.) drogowcy podpisali umowę na Toruński Rower Miejski. Firma BIKEU rozpoczyna przygotowania do uruchomienia systemu w mieście.
 • W sobotę 18 maja 2019 r. w Centrum Kształcenia ustawicznego w Toruniu odbył się V Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego. Temat tegorocznego Kongresu „Sprawdzone metody wychowania i edukacji małego dziecka”.Inicjatorem przedsięwzięcia było działające od 2002 r. w Toruniu, Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość”,...
 • Kolejna produkcja, tym razem związana z grupą Republika i Toruniem, odnosi sukces na rynku filmowym.