www.torun.pl

Kolejne posiedzenie Rady Sportu

Miasto, Sport
Data publikacji: 17 kwietnia 2019
Autor: Magdalena Winiarska

16 kwietnia 2019 r. w Przystani Toruń odbyło się drugie posiedzenie Rady Sportu kadencji 2019-2023.  

Podczas posiedzenia rady Pani Katarzyna Nowicka-Skuza, zastępca dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Torunia, przedstawiła zasady tworzenia klas sportowych w jednostkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Zaprezentowała wykaz klas sportowych aktualnie funkcjonujących oraz zatwierdzonych przez Prezydenta Miasta Torunia na rok szkolny 2019/2020 oraz kluby współpracujące z klasami sportowymi w ramach realizacji programu szkolenia sportowego w kontekście funkcjonujących klas sportowych. Dokonano analizy aktywności sportowej uczniów we współzawodnictwie sportowym szkół organizowanym przez Wydział Sportu i Rekreacji. Z danych wynika, iż uczniowie oddziałów sportowych biorą udział prawie we wszystkich rozgrywkach sportowych w różnych dyscyplinach. Szkoły z oddziałami sportowymi zajmują wysokie lokaty we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży w Toruńskiej Olimpiadzie Przedszkoli i Szkół.

Ponadto w trakcie spotkania Prezes Klubu Sportowego Toruń Hokejowej Spółki Akcyjnej Pan Bogdan Rozwadowski podsumował sezon sportowy 2018/2019 w hokeju na lodzie.

Rada Sportu uhonorowała także toruńskim aniołem Pana Włodzimierza Rudzińskiego - działacza sportowego i wieloletniego radnego miasta, który 14 kwietnia 2019 roku świętował swoje 90. urodziny.

Przypomnijmy, że Rada Sportu w Gminie Miasta Toruń to zespół o charakterze opiniodawczym i konsultacyjnym, zajmujący się sprawami związanymi ze sportem. Do zadań Rady należy w przede wszystkim opiniowanie dokumentów: strategii rozwoju Gminy Miasta Toruń w zakresie kultury fizycznej, projektu budżetu w części dotyczącej kultury fizycznej, programów rozwoju bazy sportowej na terenie Gminy Miasta Toruń, projektów uchwał dotyczących rozwoju kultury fizycznej oraz projektów uchwał, o których mowa w art. 27 ust. 2 ustawy o sporcie.

Rada Sportu została powołana na podstawie Zarządzenia nr 5 Prezydenta Miasta Torunia z dn. 8 stycznia 2019 r. w sprawie powołania Rady Sportu, ustalenia zasad powoływania jej członków oraz ustalenia regulaminu jej działania.

Kadencja obecnej rady trwa do 31 grudnia 2023 roku.

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  Duńczyk Leon Madsen wygrał 4 lipca 2020 r. w Toruniu pierwszą rundę zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Najlepszy z Polaków był Bartosz Smektała, który zajął czwarte miejsce.
 • Kultura
  W Centrum Sztuki Współczesnej 3 lipca 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów kulturalnych Miasta Torunia na II półrocze 2020 r.
 • Miasto
  Zasłanianie nosa i ust znacznie obniża ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Dlatego nośmy maseczki!
 • Inwestycje
  W poniedziałek 6 lipca 2020 r. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Włocławskiej. Trwa podłączanie kolejnych ulic w Toruniu do nowo wybudowanego wodociągu.
 • Miasto, Sport
  Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie gospodarzem inauguracji, a nieco później również wielkiego finału zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Cykl TAURON Speedway Euro Championship zagości w Toruniu 4 oraz 29 lipca 2020 r. Bilety na oba wydarzenia są jeszcze w sprzedaży i można nabyć je wyłącznie przez...
 • Biznes, Miasto
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie 9 lipca 2020 r. o godz. 11:00.
 • W piątek 26 czerwca na platformie TVP Stream ruszył nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. W ten weekend na platformie wyemitowane zostaną programy „Zakochaj się w Polsce” oraz „Pomniki Historii” poświęcone Toruniowi i regionowi.
 • Jeśli chcesz pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub złożyć wniosek o dopisanie się do spisu bądź rejestru wyborców, możesz to zrobić dodatkowo także w sobotę w Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40.
 • W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do świata kolorowych kompozycji owocowo-warzywnych podanych w łupinie kokosa. Coco Bowl to inspirujące miejsce, od nowa definiujące pomysł na prowadzenie restauracji.
 • Prace na pływalni przy ul. Bażyńskich idą zgodnie z planem, zatem już na początku grudnia 2020 r. zostanie ona otwarta.
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został pełnoprawnym członkiem konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE). To ogromne wyróżnienie dla toruńskiego uniwersytetu oraz miasta Torunia.
 • Przez Przysiek, Rozgarty i Łążyn wiedzie trasa rajdu rowerowego organizowanego 12 lipca przez Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu i Klub Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA".
 • Toruń znalazł się wśród 23 miast i gmin w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały dofinansowanie z programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa Edycja 2020.
 • Popisy cyrkowe i fireshow, niezwykłe instrumenty, teatr lalek, pantomima – tak różnorodne będą propozycje 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych. Między 4 lipca a 9 sierpnia mali i duzi widzowie zobaczą 11 przedstawień.