www.torun.pl

Kolejne parkingi w rejonie starówki

Drogi, Inwestycje
Data publikacji: 28 listopada 2019
Autor: Małgorzata Litwin

W bliskim sąsiedztwie starówki powstaną kolejne miejsca do parkowania. Dodatkowy parking zostanie urządzony pomiędzy blokami przy Rynku Wełnianym.

W ostatnim czasie w Toruniu do dyspozycji kierowców zostało oddanych kilkaset nowych miejsc do parkowania. 50 miejsc powstało przy ul. Wały gen. Sikorskiego, w sąsiedztwie dworca autobusowego , na odcinku od ronda ZNP do ul. Gregorkiewicza, 36 - przy ul. Grudziądzkiej 53, 83 miejsca - przy ul. Grudziądzkiej 62, w pobliżu placu Zwycięstwa, oraz 81 - przy ul. bp. J. Chrapka, na wylocie ulicy Gregorkiewicza.

Jeszcze w połowie grudnia zostanie oddany do użytku parking pomiędzy ulicami Dobrzyńską a ul. Gregorkiewicza, który docelowo pomieści prawie 160 aut. W ramach zadania przebudowywane jest skrzyżowanie ul. Gregorkiewicza. Powstanie także droga dojazdowa, zakończona placem do zawracania. Uzupełnione też będzie oświetlenie drogowe - zostanie dostawionych 9 słupów. Inwestycja kosztuje 1,6 mln zł i jest finansowana z budżetu gminy.

To nie koniec inwestycji parkingowych w rejonie starówki! Kolejne miejsca powstają na obszarze między ulicami Grudziądzką, Przy Rynku Wełnianym, Przy Kaszowniku i ul. Jagiellońskiej. Cały ten teren został poddany analizie, skorygowano układ pieszy i drogowy. Problemem w tym rejonie jest deficyt miejsc parkingowych. Po zakończonych pracach do dyspozycji kierowców będą 23 stanowiska, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych. Przy okazji wyremontowane zostaną chodniki.

Cały obszar będzie na nowo zagospodarowany. Na dziedzińcu stanie ustawiony stojak dla rowerów i altana z miejscami siedzącymi. Stara piaskownica dla dzieci zostanie wymieniona na zjeżdżalnię z bezpieczną nawierzchnią. Stare, zniszczone latarnie zastąpi nowe, estetyczne oświetlenie. Prace kosztują 623 tys. zł.

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Świąteczny Konwój Radia ZET zawita ponownie do Torunia! Wiele atrakcji z tej okazji czeka nas w dniach 14-15 grudnia 2019 r.
 • Miasto, MZK
  Miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji kupi pięć nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. To kolejny krok w stronę ekologicznego i nowoczesnego transportu miejskiego. 13 grudnia 2019 r. zostaje uruchomiony przetarg na to zadanie.
 • Miasto
  W poniedziałek 16 grudnia 2019 r. upływa termin zgłaszania kandydatek i kandydatów w ogłoszonym przez miasto plebiscycie "Współczesny torunianin 100-lecia".
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Ciechowski Symfonicznie, Salon Poezji, dwie projekcje filmowe oraz Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego - Tak! Tak! To już weekend w Toruniu z liderem Republiki w roli głównej!
 • Drogi, Inwestycje
  Służby drogowe przez cały czas analizują, jak usprawnić organizację ruchu w rejonie placu Rapackiego w związku z inwestycją w alei św. Jana Pawła II .
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Wilk, Kasia Moś, Igor Herbut, Janusz Radek i Ania Lasota wystąpili wraz z muzykami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej na wyjątkowym koncercie zorganizowanym w ramach 6. Dni Grzegorza Ciechowskiego. Największe utwory lidera Republiki publiczność usłyszała w oryginalnych aranżacjach Krzysztofa Herdzina.
 • Nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, zintegrowany węzeł przesiadkowy, pas tramwajowo-autobusowy i łącznik torowy – tak w przyszłości będzie wyglądał plac Rapackiego i jego okolice. 12 grudnia 2019 r. rusza kolejny etap prac – przebudowa alei św. Jana Pawła II.
 • Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. będzie nadal odbierać odpady komunalne z posesji zamieszkałych w latach 2020-2021. W związku z nowelizacją ustawy mieszkańcy muszą liczyć się ze wzrostem opłat za wywóz i utylizacje śmieci.
 • PGE Toruń zakończyła projekt związany z budową nowej sieci zasilającej ponad 70 tys. mieszkańców miasta.
 • 29 listopada 2019 roku na Rynku Staromiejskim rozpocznie się tegoroczny jarmark. Dla odwiedzających przygotowano masę atrakcji.
 • 8 grudnia 2019 roku w CKK Jordanki wystąpił Robbie Williams z koncertem promującym nowy dwupłytowy album artysty pt. „Christmas Present”.
 • Na parterze Urzędu Miasta Torunia można od kilku dni podziwiać bożonarodzeniową szopkę osadzoną w realiach toruńskich.
 • W rejonie placu Rapackiego i alei św. Jana Pawła II trwa sadzenie 80 dużych drzew.
 • Po 32 latach ze stanowiska prezesa Cereal Partners Poland Toruń-Pacific odchodzi Wojciech Sobieszak.