www.torun.pl

Kolejne parkingi w rejonie starówki

Drogi, Inwestycje
Data publikacji: 28 listopada 2019
Autor: Małgorzata Litwin

W bliskim sąsiedztwie starówki powstaną kolejne miejsca do parkowania. Dodatkowy parking zostanie urządzony pomiędzy blokami przy Rynku Wełnianym.

W ostatnim czasie w Toruniu do dyspozycji kierowców zostało oddanych kilkaset nowych miejsc do parkowania. 50 miejsc powstało przy ul. Wały gen. Sikorskiego, w sąsiedztwie dworca autobusowego , na odcinku od ronda ZNP do ul. Gregorkiewicza, 36 - przy ul. Grudziądzkiej 53, 83 miejsca - przy ul. Grudziądzkiej 62, w pobliżu placu Zwycięstwa, oraz 81 - przy ul. bp. J. Chrapka, na wylocie ulicy Gregorkiewicza.

Jeszcze w połowie grudnia zostanie oddany do użytku parking pomiędzy ulicami Dobrzyńską a ul. Gregorkiewicza, który docelowo pomieści prawie 160 aut. W ramach zadania przebudowywane jest skrzyżowanie ul. Gregorkiewicza. Powstanie także droga dojazdowa, zakończona placem do zawracania. Uzupełnione też będzie oświetlenie drogowe - zostanie dostawionych 9 słupów. Inwestycja kosztuje 1,6 mln zł i jest finansowana z budżetu gminy.

To nie koniec inwestycji parkingowych w rejonie starówki! Kolejne miejsca powstają na obszarze między ulicami Grudziądzką, Przy Rynku Wełnianym, Przy Kaszowniku i ul. Jagiellońskiej. Cały ten teren został poddany analizie, skorygowano układ pieszy i drogowy. Problemem w tym rejonie jest deficyt miejsc parkingowych. Po zakończonych pracach do dyspozycji kierowców będą 23 stanowiska, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych. Przy okazji wyremontowane zostaną chodniki.

Cały obszar będzie na nowo zagospodarowany. Na dziedzińcu stanie ustawiony stojak dla rowerów i altana z miejscami siedzącymi. Stara piaskownica dla dzieci zostanie wymieniona na zjeżdżalnię z bezpieczną nawierzchnią. Stare, zniszczone latarnie zastąpi nowe, estetyczne oświetlenie. Prace kosztują 623 tys. zł.

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura
  W Centrum Sztuki Współczesnej 3 lipca 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów kulturalnych Miasta Torunia na II półrocze 2020 r.
 • Miasto
  Zasłanianie nosa i ust znacznie obniża ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Dlatego nośmy maseczki!
 • Inwestycje
  W poniedziałek 6 lipca 2020 r. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Włocławskiej. Trwa podłączanie kolejnych ulic w Toruniu do nowo wybudowanego wodociągu.
 • Miasto, Sport
  Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie gospodarzem inauguracji, a nieco później również wielkiego finału zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Cykl TAURON Speedway Euro Championship zagości w Toruniu 4 oraz 29 lipca 2020 r. Bilety na oba wydarzenia są jeszcze w sprzedaży i można nabyć je wyłącznie przez...
 • Biznes, Miasto
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie 9 lipca 2020 r. o godz. 11:00.
 • Miasto
  W piątek 26 czerwca na platformie TVP Stream ruszył nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. W ten weekend na platformie wyemitowane zostaną programy „Zakochaj się w Polsce” oraz „Pomniki Historii” poświęcone Toruniowi i regionowi.
 • Jeśli chcesz pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub złożyć wniosek o dopisanie się do spisu bądź rejestru wyborców, możesz to zrobić dodatkowo także w sobotę w Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40.
 • W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do świata kolorowych kompozycji owocowo-warzywnych podanych w łupinie kokosa. Coco Bowl to inspirujące miejsce, od nowa definiujące pomysł na prowadzenie restauracji.
 • Prace na pływalni przy ul. Bażyńskich idą zgodnie z planem, zatem już na początku grudnia 2020 r. zostanie ona otwarta.
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został pełnoprawnym członkiem konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE). To ogromne wyróżnienie dla toruńskiego uniwersytetu oraz miasta Torunia.
 • Przez Przysiek, Rozgarty i Łążyn wiedzie trasa rajdu rowerowego organizowanego 12 lipca przez Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu i Klub Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA".
 • Toruń znalazł się wśród 23 miast i gmin w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały dofinansowanie z programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa Edycja 2020.
 • Popisy cyrkowe i fireshow, niezwykłe instrumenty, teatr lalek, pantomima – tak różnorodne będą propozycje 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych. Między 4 lipca a 9 sierpnia mali i duzi widzowie zobaczą 11 przedstawień.
 • 3 lipca br. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Akacjowej.