Kolejne możliwości spisania się | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Kolejne możliwości spisania się

Miasto
Data publikacji: 27 sierpnia 2021
Autor: Magdalena Kujawa
grafika nt. spisu

Osoby chcące skorzystać z pomocy przy wypełnianiu formularza w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań będą miały od 1 września 2021 r. do dyspozycji kolejny punkt spisowy w Urzędzie Miasta Torunia przy ul. Grudziądzkiej 126B. W weekend 28-29 sierpnia będzie można się także spisać na Jordankach, podczas dożynek wojewódzkich.

Punkt spisowy przy ul. Grudziądzkiej 126B działać będzie od 1 września w dni powszednie w godz. 9.00-14.00. Z kolei podczas dożynek spisać się będzie można w mobilnym punkcie usytułowanym na terenie przy CKK Jordanki. W sobotę, 28 sierpnia punkt będzie działał w godz. 10.00-16.00, zaś w niedzielę, 29 sierpnia w godz. 9.00-15.00.


Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań trwa do 30 września– najwyższy czas, by dopełnić tego obowiązku.

Do tej pory w Toruniu spisało się 107 333 osoby (54 procent). Przypomnijmy, że za niedopełnienie obowiązku spisowego grozi kara grzywny, nawet 5 tys. zł.

Najpowszechniejszym i najprostszym dla znacznej części społeczeństwa sposobem dokonania spisu jest ankieta wypełniona w Internecie.

>>> kliknij, aby przejść na stronę samospisu internetowego


Osoby bez dostępu do Internetu w swoim miejscu zamieszkania, mogą:

• zadzwonić na numer Infolinii - tel. 22 279 99 99, która działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00. Opłata zgodna z taryfą operatora.
• przyjść do punktu spisowego w urzędzie, gdzie z pomocą przeszkolonego pracownika można dokonać spisu.

Punkt Spisowy w Urzędzie Statystycznym w Bydgoszczy, Oddział w Toruniu, ul. Mickiewicza 10-16, III piętro, pokój 307. Umów się na wizytę, dzwoniąc w dni powszednie na nr tel. tel. 539 671 358. Punkt spisowy czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00.

Punkty Spisowe w Urzędzie Miasta Torunia

 • ul. Wały gen. Sikorskiego 8 - czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-15.00
 • ul. Grudziądzka 126B – czynny od 1 września od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00

Nie ma konieczności umawiania wizyty.


Mobilne punkty spisowe:

 • Centrum Handlowe PLAZA – w soboty, godz. 9:00-17:00
 • 28.08. godz. 10.00-16.00, 29.08. godz. 9.00-15.00 - Dożynki Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Diecezji, teren przy Jordankach
 • CH Bielawy Carrefour – w soboty w godz. 10:00-16:00
 • Targowisko Manhattan - przy poczcie/pawilonie Komfort - w soboty od 8:00 do 14:00

Z osobami które nie spiszą się samodzielnie, kontaktują się telefonicznie rachmistrzowie spisowi, w celu przeprowadzenia spisu w formie wywiadu telefonicznego.
Uwaga!
Rachmistrzowie spisowi dzwonią wyłącznie z numerów telefonu: 22 82 88 888 lub 22 279 99 99


Kolejną opcją jest wywiad bezpośredni przeprowadzony przez rachmistrza w domu respondenta. Rachmistrz rejestruje odpowiedzi osoby spisywanej na urządzeniu mobilnym, które jest wyposażone w oprogramowanie do przeprowadzenia spisu.

Uwaga!
Jeśli zadzwoni lub przyjdzie do nas rachmistrz, respondent ma OBOWIĄZEK udzielenia odpowiedzi!


Więcej informacji na temat Narodowego Spisu Powszechnego:

https://spis.gov.pl
• informacje lokalne: www.torun.pl/spis2021

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy już działa. Na inaugurację ulicami starówki przeszła świąteczna parada, a na Rynku Staromiejskim pojawił się sam św. Mikołaj.
 • Wyjątkowy koncert na zakończenie Roku Kopernikańskiego
  Kultura, Miasto
  10 grudnia 2023 r. w Arenie Toruń odbędzie się koncert "Muzyka i kosmos". To finał toruńskiego Roku Kopernikańskiego
 • Schody na dworcu PKP wyłączone z użytkowania
  Miasto
  Ruchome schody prowadzące na I piętro w budynku Dworca Kolejowego Toruń Główny są wyłączone z użytkowania. Na wyższą kondygnację można się dostać schodami tradycyjnymi oraz windą. Po przebudowie dworca PKP Toruń Główny pojawiło się więcej lokali i punktów komercyjnych. W związku z niedużym zainteresowaniem podróżnych, szczególnie na wyższym...
 • Na zdjęciu: młode drzewa posadzone wzdłuż jezdni
  Eko, Miasto
  Rozpoczęły się nasadzenia 301 drzew w różnych lokalizacjach miasta. Do wykonawcy zadania należy trzyletnia pielęgnacja nowych nasadzeń.
 • MZK z tytułem Firma Dobrze Widziana
  Miasto, MZK
  Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu uzyskał tytuł „Firma Dobrze Widziana”, przyznawany przez Business Centre Club.
 • Na zdjęciu: kamienica przy ul. Bydgoskiej 52
  Miasto
  Senior Plus – to nazwa czwartego Dziennego Domu Pobytu, który powstaje w Toruniu. Mieścić się będzie przy ul. Bydgoskiej 52.
 • 28 listopada 2023 r. przedstawicielki i przedstawiciele organizacji pozarządowych spotkają się na XVIII Toruńskim Forum Organizacji Pozarządowych. Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 10:00 w hotelu Filmar. Rejestracja uczestników od godz. 9:30.
 • Przypominamy o obowiązku oczyszczania chodników ze śniegu i lodu. To dotyczy nie tylko gminy, ale także właścicieli nieruchomości. Obowiązki te wynikają m.in. z Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwały Rady Miasta Torunia. Właściciele, użytkownicy, osoby posiadające nieruchomość w zarządzie, a także inne podmioty władające...
 • „Postać św. Mikołaja” – to tytuł Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Organizatorem 14. już edycji konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 8 w Toruniu.
 • Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy już działa. Na inaugurację ulicami starówki przeszła świąteczna parada, a na Rynku Staromiejskim pojawił się sam św. Mikołaj.
 • Toruń jest gospodarzem Pucharu Polski P2 Kadetów i Juniorów w taekwondo olimpijskim. Zmagania potrwają do 26 listopada.
 • Przedszkole Miejskie nr 9 świętuje 50-lat działalności. Obchody jubileuszu odbyły się 25 listopada 2023 w siedzibie placówki przy ul. Gagarina
 • 24 listopada 2023 r. w Młodzieżowym Domu Kultury dzieci świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia.
 • 25 listopada w Kalendarzu świąt nietypowych zapisany jest jako Dzień Tramwajarza. To ważne święto, gdyż to właśnie dzięki tramwajarzom nie stoimy w korkach jadąc np. do szkoły, do pracy, na zakupy, z wizytą do cioci czy do kina. Święto tramwajarzy znane jest jako „Katarzynka”, gdyż wypada w dzień św. Katarzyny - patronki kolejarzy i przewoźników....