Kolegium Jagiellońskie akademią | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Kolegium Jagiellońskie akademią

Miasto
Data publikacji: 12 sierpnia 2022
Autor: Natalia Przytarska

Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.

- Całej uczelni gratuluję tej podniosłej i radosnej chwili. W Toruniu nie mamy wątpliwości, że oficjalne podniesienie Kolegium Jagiellońskiego – Toruńskiej Szkoły Wyższej do rangi Akademii Jagiellońskiej to chwila przełomowa zarówno dla Państwa akademickiej wspólnoty, jak i dla samego Toruniamówił obecny na uroczystości zastępca prezydenta Torunia Adrian Mól. - Pana Rektora oraz naukowych i studenckich współpracowników, którzy w minionych latach stworzyli warunki dla tej pożądanej zmiany, proszę o przyjęcie słów uznania i wdzięczności.

Święto Kolegium Jagiellońskiego 2022

Kolegium Jagiellońskie – Toruńska Szkoła Wyższa jest uczelnią niepubliczną istniejącą od 2003 roku. W początkowym okresie działalności funkcjonowała pod nazwą Toruńska Szkoła Wyższa. Obecną nazwę przyjęła w 2013 roku.

Kolegium prowadzi:

 • trzyletnie studia pierwszego stopnia na kierunku administracja,
 • dwuletnie studia drugiego stopnia na kierunku administracyjno – ekonomicznym,
 • jednolite studia (pięcioletnie) na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

Ponadto studenci uczelni mogą uzyskać specjalności w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa narodowego. Wszystkie studia oferowane przez kolegium mają charakter praktyczny, a więc są zorientowane na przygotowanie studentów do wymogów rynku pracy. W ofercie edukacyjnej KJ-TSW posiada również szeroki wachlarz studiów podyplomowych, dzięki którym można stosunkowo szybko dostosować swoje wykształcenie do szybko zmieniającego się rynku pracy. Szczególne znaczenie mają tu studia MBA (Master of Business Administration), które otwierają absolwentom możliwości podejmowania najpoważniejszych wyzwań na rynku pracy. Wszyscy studenci mają także dostęp do bezpłatnych kursów języka chińskiego oraz mogą uczestniczenić w programie Erasmus+.

Fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojsko Polskie, w październiku i listopadzie, organizują dla chętnych, dorosłych Polaków bezpłatne, jednodniowe szkolenia pod hasłem „Trenuj z wojskiem”.
 • Plakat informujący o Toruńskiej Nocy Naukowców
  Miasto
  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zapraszają 30 września 2022 r. na „Toruńską Noc Naukowców”. W programie znalazły się warsztaty, pokazy oraz zwiedzanie interaktywnych wystaw.
 • Biznes, Miasto
  Program Moja Starówka świętuje 5. urodziny. Program oferuje rabaty w 92 punktach handlowych i usługowych na starówce.
 • Plakat informujący o wydarzeniu Toruń Freestyle Battle
  Miasto, Sport
  Ruszają zapisy na Amatorskie Mistrzostwa Torunia w jeździe na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach. Toruń Freestyle Battle - Republika Park Edition zaplanowano na 8 października 2022 r.
 • Na zdjęciu: mężczyzna tłumaczy dzieciom pracującym na komputerach
  Miasto
  We wrześniu 2022 r. dzieci i młodzież z całej Polski postawili pierwsze kroki w programowaniu w ramach największych warsztatów programistycznych „Koduj z Gigantami”. W bezpłatnych zajęciach 11. już edycji wydarzenia wzięło udział prawie 20 000 osób, w tym także młodzi mieszkańcy miasta Toruń. Od 3 do 25 września uczestnicy warsztatów poznali...
 • Wizualizacja budynku usługowego przy ul. Świdnickiej
  Biznes, Miasto
  Halę usługowo-produkcyjną wraz z biurami i pomieszczeniami socjalnymi wybuduje w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej „Toruń Wschód” spółka HS Inwestycje. Firma planuje oddanie budynku do użytkowania na koniec 2023 roku. Poznaliśmy już wizualizacje bryły budynku.
 • Ponad 1800 uczniów z 17 toruńskich placówek oświatowych wzięło udział w spotkaniach ze strażnikami miejskimi na temat bezpieczeństwa związanego z rozpoczęciem roku szkolnego.
 • Dwie działki pod usługi będzie można kupić w przetargach organizowanych przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia. Tereny inwestycyjne na osiedlu Na Skapie w Toruniu pójdą pod młotek 30 listopada 2022 r.
 • Od soboty 1 października 2022 r. zmieniony zostanie rozkład jazdy linii autobusowej nr 32 - informuje MZK w Toruniu.
 • Zakończona w tym roku rozbudowa mostu drogowego im. marsz. Józefa Piłsudskiego zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku! Rozstrzygnięcia poznaliśmy podczas uroczystej gali, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Wręczenie statuetek w kategorii Drogi i obiekty mostowe. Toruń reprezentował...
 • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP i SGP2 na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory przygotowane w wersji polskiej i angielskiej.
 • 29 września obchodzony jest Światowy Dzień Serca. Jest to okazja, aby podnosić świadomość społeczną w zakresie chorób układu krążenia, które stanowią największe wzywanie współczesnego zdrowia publicznego.
 • Pomóż Klimatowi! Pod tym hasłem odbędą się konsultacje społeczne dotyczące tworzenia Planu Adaptacji do Zmian Klimatu dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia.
 • Przedsiębiorstwo Swimer, które produkuje m.in. zbiorniki do magazynowania i dystrybucji płynów i paliw, jest bohaterem kolejnego odcinka cyklu filmowego „Tak się robi biznes w Toruniu”, realizowanego przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.