Klucze do mieszkań przekazane | www.torun.pl

Klucze do mieszkań przekazane

Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 22 kwietnia 2021
Autor: Natalia Przytarska
Na zdjęciu budynki mieszkalne przy ul. Poznańskiej

22 kwietnia 2021 r. prezydent Torunia Michał Zaleski wręczył klucze do trzech mieszkań w nowo oddanym budynku przy ul. Poznańskiej 294 D. To już piąty z siedmiu domów wielorodzinnych, które TTBS buduje na powstającym osiedlu na lewobrzeżu.

Koszt wybudowania domu wielorodzinnego przy ul. Poznańskiej wyniósł przeszło 14 mln zł - 45% tej kwoty to pieniądze uzyskane z Funduszu Dopłat, kolejne 45% pokryła Gmina Miasta Toruń, a pozostałe 10% sfinansowała spółka TTBS. W budynku znajduje się 75 lokali, które mają wyższy standard niż tradycyjne gminne budownictwo.

Oddane do użytku mieszkania mają zazwyczaj po dwa pokoje lub po jednym pokoju z aneksem kuchennym, zdarzają się jednak i większe. W każdym jest łazienka i kuchnia.

- Staraliśmy się, aby wykończenie mieszkań było jak najbardziej nowoczesne. W każdej klatce znajduje się winda, a także pomieszczenie na rowery i wózki oraz wspólna suszarniapowiedziała prezes TTBS Beata Żółtowska.

Na tą chwilę, nie licząc oddanego dzisiaj obiektu, przy ul. Poznańskiej zasiedlone zostały już cztery budynki TTBS-u z 249 mieszkaniami. Łącznie planuje się tam wybudowanie siedmiu domów wielorodzinnych.

- Ogółem na Glinkach planujemy wybudowanie 450 mieszkań – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski. - Trwają także prace nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego tego obszaru. Ma on umożliwić m.in. budowę domów mieszkalnych na terenach poprzemysłowych.


Mieszkania zarządzane przez TTBS przeznaczone są przede wszystkim dla rodzin, które obecnie zamieszkują w gminnych lokalach mieszkalnych, wywiązują się z obowiązku płacenia czynszu, a jednocześnie chciałyby poprawić standard zamieszkiwania.

Fot. Wojciech Szabelski 

Najczęściej czytane aktualności

 • historyczny autobus, popularnie zwany ogórkiem
  MZK
  Sto trzydzieści lat temu, 16 maja 1891 r., na ulice Torunia wyjechał pierwszy konny tramwaj. Z tej okazji w sobotę, 15 maja 2021 r. przy Łuku Cezara na pl. Rapackiego otwarta została wystawa prezentująca trzynaście dekad komunikacji miejskiej w naszym mieście.
 • start ósemek w maratonie
  Sport
  W sobotę, 15 maja 2021 r. odbył się Maraton Wioślarski z Torunia do Bydgoszczy. Wzięło w nim udział dwanaście ósemek.
 • pokazy strzelania z łuku
  Kultura, Miasto
  Turniej łuczniczy, pokazy walk rycerskich, warsztaty tańca średniowiecznego, konkursy, atrakcje dla dzieci – to tylko niektóre atrakcje festynu z okazji Dnia Hanzy, który odbył się 15 maja 2021 r. w Fosie Zamkowej. Wydarzenie było częścią inauguracji sezonu turystycznego w Toruniu.
 • Dzieci z PM nr 13 z upominkami od WGK
  Eko
  Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 wzięły udział w inicjatywie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przez trzy dni zbierały śmieci, które następnie zostały poddane recyklingowi w profesjonalnym zakładzie przetwarzania. Akcja podsumowana została 13 maja 2021 r.
 • Na zdjęciu widać żłóto-niebieski tramwaj
  Miasto, MZK
  W związku z koniecznością wyłączenia sieci trakcyjnej w ul. Broniewskiego na odcinku od ul. Sienkiewicza do Reja, od nocy 17/18.05 do nocy 20/21.05 2021 r. wstrzymane zostanie kursowanie tramwajów linii nocnych 1N i 3N.
 • Na zdjęciu widać dwóch żołnierzy biegnących z bronią po terenie poligonu
  Miasto
  Od 14 do 21 maja 2021 roku na toruńskim poligonie odbywają się ćwiczenia, podczas których będą wykonywane strzały artyleryjskie.
 • W najbliższy poniedziałek 17 maja 2021 r. rusza rejestracja na szczepienia osób, które ukończyły 16 i 17 rok życia.
 • Kolejna inwestycja sektora magazynowo-biurowego w Toruniu. Już w lipcu 2021 ruszy budowa drugiej części kompleksu „Forteczna Park” w przemysłowej części tzw. Osiedla JAR – informuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
 • Wiosenna pogoda sprzyja spacerom na Bulwarze Fildadelfijskim. Skutkuje to także znacznym zwiększeniem ilości odpadów w koszach. By nie dopuścić do ich przepełnienia, będzie ich więcej i będą częściej opróżniane.
 • W szeregi toruńskiej policji wstąpiło 11 nowych funkcjonariuszy – w dniu 13 maja 2021 r. złożyli uroczyste ślubowanie.
 • Szkoła bogata w historie i aż 75-letnią tradycję w kształtowaniu młodych ludzi w zawodzie. Daje możliwości zdobycia obszernego praktycznego doświadczenia. Poniżej tegoroczna oferta Szkoły Gastronomiczno-Hotelarskiej w Toruniu.
 • Wyższe środki na dotacje sportowe o kwotę 495.000 zł - Rada Miasta Torunia podczas 30. sesji przyjęła zmiany w budżecie miasta na rok 2021.
 • W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 10 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Trzy osoby zmarły w wyniku chorób współistniejących z COVID-19.
 • Miasto Toruń zdobyło 1. miejsce jako samorządowy Lider Komunikacji i Promocji w obszarze komunikacji pandemicznej - za całość komunikacji z mieszkańcami podczas pandemii.