Klucze do mieszkań przekazane | www.torun.pl

Klucze do mieszkań przekazane

Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 31 lipca 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Na zdjęciu budynek przy ul. Poznańskiej

31 lipca 2020 roku prezydent Torunia Michał Zaleski wręczył klucze rodzinom, które zamieszkają w bloku przy ul. Poznańskiej 294E. Już niebawem do trzech lokali wprowadzą się nowi lokatorzy.

Budowa osiedla na toruńskich Glinach rozpoczęła się w 2016 roku. Obecnie zasiedlono już trzy budynki (z 177 lokalami mieszkalnymi). 31 lipca br. TTBS oddaje do użytku budynek „E” z 72 lokalami przy ul. Poznańskiej 294E w Toruniu.

Mieszkania realizowane razem z TTBS posiadają standard wyższy niż gminne budownictwo (z balkonami,  piwnicami i częściowo  garażami). Mieszkania w wymienionych budynkach przeznaczone są przede wszystkim dla rodzin, które obecnie  zamieszkują w gminnych lokalach mieszkalnych, wywiązują się z obowiązku płacenia czynszu, a jednocześnie chciałyby poprawić standard swojego lokum.

31 lipca br. prezydent Michał Zaleski przekazał klucze do trzech lokali w oddanym do użytku bloku. Jeden lokal – o powierzchni użytkowej 38,97 m kw. -  otrzymała osoba samotna. Mieszkanie składa się z dwóch pokoi z aneksem kuchennym, łazienki i przedpokoju. W drugim zamieszka dwuosobowa rodzina. Ich nowe mieszkanie ma dwa pokoje, kuchnię, łazienkę i przedpokój (powierzchnia użytkowa 45,87 m kw.). Klucze do trzeciego lokalu prezydent Torunia wręczył czteroosobowej rodzinie – mieszkanie ma powierzchnię 50,9 m kwadratowych i składa się z 3 pokoi z aneksem kuchennym, łazienki, przedpokoju.

Wręczając klucze do lokali prezydent Michał Zaleski składał nowym lokatorom najlepsze życzenia.

Od 2005 do 2020 roku oddano do użytku 1007 lokali mieszkalnych (w tym lokale socjalne) i 402 lokali realizowanych wspólnie z TTBS.

fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  Ostatnia doba przyniosła w Toruniu 60 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Zmarły 2 osoby, które cierpiały na choroby współistniejące.
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby potwierdzono w Toruniu 51 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Zmarły kolejne 3 osoby, wszystkie cierpiały na choroby współistniejące.
 • Prace ziemne wzdłuż Szosy Bydgoskiej
  Drogi, Inwestycje
  Ruszyła budowa ścieżki rowerowej w ciągu ul. Szosy Bydgoskiej. Powstanie ona na odcinku od pętli tramwajowej do placu Skalskiego. Na jej realizację miasto pozyskało dofinansowanie ze środków zewnętrznych.
 • Na zdjęciu budynek Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały Generała Sikorskiego 8
  Koronawirus, Miasto
  Do 31 stycznia 2021 r. wydziały i biura Urzędu Miasta Torunia nadal pracować będą częściowo w trybie zdalnym. Na wizytę w działach obsługujących mieszkańców nadal trzeba się umawiać wcześniej.
 • Ulica Miedza w Toruniu zimą
  Drogi, Inwestycje
  Aż pięć firm jest zainteresowanych przebudową ul. Miedza na toruńskich Wrzosach. Złożone w przetargu oferty zostały skalkulowane od ponad 172 tysięcy złotych do prawie 220 tys. zł.
 • grafika do konkursu
  Kultura, Miasto
  W związku z przedłużającą się pandemią, a tym samym trudną sytuacją toruńskich artystów, rusza konkurs „Zimowe ARTefakty”. W ramach trzeciego działania pomocowego przygotowanego z inicjatywy Urzędu Miasta Torunia, twórcy mogą do 28 stycznia 2021 r. zgłaszać propozycje artystycznych aktywności internetowych, które tym razem pozostawią trwały ślad.
 • Złożenie kwiatów na grobach zasłużonych Torunian oraz wystawa historycznych fotografii z okresu powrotu Torunia do Macierzy to pierwsze akcenty obchodów 101. rocznicy powrotu Torunia do Wolnej Polski, które miały miejsce 15 stycznia 2021 r.
 • Przypominamy, że 1 stycznia uległy zmianie wysokości opłat za przejazdy w miejskiej komunikacji zbiorowej w Toruniu. Uchwałę w tej sprawie radni podjęli 22 października 2020 r. Dotychczasowe bilety można wymienić za dopłatą do 29 stycznia 2021 r..
 • 15 stycznia 2021 roku po północy uruchomiona została możliwość składania wniosków o subwencje w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0 dla Mikrofirm i MŚP z 45 branż najbardziej poszkodowanych w wyniku drugiej fali pandemii.
 • O tym, czy przyjęta zostanie uchwała w sprawie przesunięcia terminu płatności rat podatku od nieruchomości, zadecyduje na najbliższej sesji Rada Miasta Torunia. Ma być to kolejna forma wsparcia dla przedsiębiorców, którzy utracili przychody na skutek epidemii koronawirusa.
 • 15 stycznia 2021 roku minutę po północy ruszyła internetowa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób, które ukończyły 80 lat oraz zapisy chętnych na szczepienia w wieku 18-69. Seniorzy w wieku 70-79 lat będą mogli zarejestrować się już 22 stycznia. Chętnych nie brakuje.
 • W związku z prognozowanymi opadami atmosferycznymi oraz spadkiem temperatur w najbliższy weekend Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania deklaruje przygotowanie do utrzymania dobrych warunków na toruńskich ulicach.
 • Od 18 stycznia 2021 roku uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wrócą do systemu nauki stacjonarnej. Decyzją Ministra Edukacji i Nauki nauczanie zdalne będzie kontynuowane dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych.
 • Dawno niewidziana zima wróciła do nas i zgodnie z prognozami w najbliższych dniach pozostanie. Dla właścicieli nieruchomości wiąże się to z obowiązkiem usuwania śniegu, lodu, błota i innych zanieczyszczeń zalegających na chodnikach.