www.torun.pl

Klucze do mieszkań przekazane

Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 31 lipca 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Na zdjęciu budynek przy ul. Poznańskiej

31 lipca 2020 roku prezydent Torunia Michał Zaleski wręczył klucze rodzinom, które zamieszkają w bloku przy ul. Poznańskiej 294E. Już niebawem do trzech lokali wprowadzą się nowi lokatorzy.

Budowa osiedla na toruńskich Glinach rozpoczęła się w 2016 roku. Obecnie zasiedlono już trzy budynki (z 177 lokalami mieszkalnymi). 31 lipca br. TTBS oddaje do użytku budynek „E” z 72 lokalami przy ul. Poznańskiej 294E w Toruniu.

Mieszkania realizowane razem z TTBS posiadają standard wyższy niż gminne budownictwo (z balkonami,  piwnicami i częściowo  garażami). Mieszkania w wymienionych budynkach przeznaczone są przede wszystkim dla rodzin, które obecnie  zamieszkują w gminnych lokalach mieszkalnych, wywiązują się z obowiązku płacenia czynszu, a jednocześnie chciałyby poprawić standard swojego lokum.

31 lipca br. prezydent Michał Zaleski przekazał klucze do trzech lokali w oddanym do użytku bloku. Jeden lokal – o powierzchni użytkowej 38,97 m kw. -  otrzymała osoba samotna. Mieszkanie składa się z dwóch pokoi z aneksem kuchennym, łazienki i przedpokoju. W drugim zamieszka dwuosobowa rodzina. Ich nowe mieszkanie ma dwa pokoje, kuchnię, łazienkę i przedpokój (powierzchnia użytkowa 45,87 m kw.). Klucze do trzeciego lokalu prezydent Torunia wręczył czteroosobowej rodzinie – mieszkanie ma powierzchnię 50,9 m kwadratowych i składa się z 3 pokoi z aneksem kuchennym, łazienki, przedpokoju.

Wręczając klucze do lokali prezydent Michał Zaleski składał nowym lokatorom najlepsze życzenia.

Od 2005 do 2020 roku oddano do użytku 1007 lokali mieszkalnych (w tym lokale socjalne) i 402 lokali realizowanych wspólnie z TTBS.

fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Maciej Tacher
  Kultura, Miasto
  Laureatów w kategoriach nadzieja, wykonawca, dj i płyta roku w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy poznamy 8 sierpnia 2020 r. o godz. 19.00 podczas koncertu w sali na Jordankach. Na scenie pojawią się znani i lubiani lokalni wykonawcy.
 • Na zdjęciu: tramwaj czekający na przystanku
  MZK
  W sobotę 8 sierpnia 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • Na zdjęciu: maszyny i ludzie pracujący na poboczu w rejonie Al. św. Jana Pawła II
  MZK
  W związku ze zmianą organizacji ruchu drogowego w rejonie al. św. Jana Pawła II oraz pl. Niepodległości od soboty 8 sierpnia 2020 r. godz. 8:00 przeniesiony zostanie przystanek autobusowy „Plac Rapackiego”.
 • Na zdjęciu: uczestnicy wyścigu z pucharami
  Sport
  1 i 2 sierpnia 2020 r. odbyła się pierwsza edycja międzynarodowego wyścigu „Śladami Królewny Anny Wazówny o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego”.
 • Na zdjęciu: mężczyzna na boisku do siatkówki plażowej odbijający piłkę
  Sport
  W piątek 7 sierpnia 2020 roku odbędzie się otwarty amatorski turniej siatkówki plażowej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, trwają zapisy duetów siatkarskich, które chcą wystąpić na boiskach na plaży przy ul. Broniewskiego 90.
 • Przytulona para na tarasie widokowym nad Wisłą
  Kultura, Miasto, Sport
  Trzy spektakle w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych, plebiscyt Toruńskie Gwiazdy 2020, piknik sztuki w Kaszczorku, wieczorne rejsy toruńskich flisaków - tak zapowiada się najbliższy weekend w Toruniu.
 • Po decyzji rządu dotyczącej powrotu uczniów do szkół od 1 września 2020 r. miasto intensywnie przygotowuje się do organizacji pracy placówek oświatowych w nowych warunkach.
 • Na terenie Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono 237 przypadków zarażenia koronawirusem. Kwarantanną objęto 374 osoby, a 172 powróciło do zdrowia. Od początku trwania pandemii odnotowano 20 zgonów.
 • Informujemy, że w czwartek 6 sierpnia 2020 r. w godzinach popołudniowych na terenie budowy w rejonie placu Rapackiego i pl. Niepodległości nastąpiła awaria sygnalizacji świetlnej. Trwa jej usuwanie.
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie realizuje projekt, w ramach którego możliwe jest przeprowadzenia testów na koronawirusa wśród pracowników publicznych podmiotów leczniczych z naszego województwa.
 • Świetlny pokaz motocross, szpaler fontann i projekcja na gigantycznych głowach, astronomiczny mapping na balonie czy kilkudziesięciometrowa instalacja z ekranów LED – te i wiele innych instalacji z zakresu sztuki światła czekają na zmotoryzowanych widzów „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.”.
 • Toruńskie Centrum Świaczeń Rodzinie wypłaciło już ponad 1,6 mln zł w ramach świadczenia "Dobry start".
 • Przypominamy, że dzisiaj (6.08) od godz. 21.00 do jutra (7.08) do godz. 5.00 na remontowanym moście Piłsudskiego w Toruniu obowiązywał będzie ruch wahadłowy.
 • O planach Żużlowej Reprezentacji Polski na kolejne miesiące 2020 r. była mowa 5 sierpnia 2020 r. na toruńskiej Motoarenie.