Klub Rodzica i Opiekuna | www.torun.pl

Klub Rodzica i Opiekuna | www.torun.pl

Data wydarzenia
-
logo Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy"
Opis wydarzenia: 

Cykl spotkań, które dotyczą szeroko rozumianego dorastania i dojrzewania. Na spotkaniach Klubu będą poruszane tematy dotyczące wychowania oraz problemów związanych z burzliwym okresem wchodzenia dzieci w dorosłość. Spotkania będą miały różnorodny charakter - od mini wykładów, warsztatów, pogadanek po dyskusje. W szczególności będą podjęte kwestie: emocji, komunikacji bez przemocy, komunikacji rodzic-nastolatek, relacji, stresu, problemów szkolnych, depresji, mediów społecznościowych i niepokojących zachowań dorastającej młodzieży.

- Wspólnie z rodzicami i opiekunami chcemy zastanowić się także nad tym jak rozmawiać z dzieckiem o jego przyszłości oraz wspierać je w temacie stresu w szkole. W ramach spotkań będziemy współpracowali z psychologami, pedagogami, terapeutami, osobami, które na co dzień pracują z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Wraz z ekspertami chcemy zainspirować do poszukiwania odpowiedzi na pytania i problemy związane z tematem wychowania - wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy.

Temat spotkania 20 października: "Pandemia oczami dziecka - jak rozmawiać i towarzyszyć dzieciom w tej sytuacji?". Spotkanie poprowadzi Marta Miciuta-Tomaszewska, psycholog i psychoterapeuta. Od ponad dziesięciu lat zajmuje się pomocą psychologiczną oraz psychoterapeutyczną dzieciom, młodzieży i dorosłym. Przeprowadziła liczne wykłady, szkolenia i warsztaty z zakresu umiejętności miękkich i wiedzy psychologicznej.

Planowany czas wydarzenia to 90 minut. Maksymalna liczba uczestników wynosi 40 osób. Bilety: 20 zł można kupić w systemie sprzedaży online oraz w kasach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacji.

W trakcie spotkań obowiązkowe jest zasłanianie nosa i ust.

Data: 
20.10.2020 18:00
Miejsce: 
Centrum Innowacyjnej Edukacji, ul. Wł. Łokietka 1-3
Kategoria wydarzenia: 
Spotkanie
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Najczęściej czytane aktualności

 • Przebarwione żółto drzewa w Parku Tysiąclecia jesienią, fot. Adam Zakrzewski
  Eko, Miasto
  Październikowe dni zachęcają do spacerów. Jednym z miejsc, które warto w tym czasie odwiedzić, jest zrewitalizowany Park Tysiąclecia na lewobrzeżu.
 • Na zdjęciu fryzjerka w maseczce obcina włosy klientowi
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje kolejny odcinek cyklu filmowego „Starówka Mistrzów”. Poznajcie fachowców, artystów, firmy, usługodawców i zakłady rzemieślnicze, które cieszą się największym zaufaniem klientów. Bohaterem odcinka jest mistrzyni nożyczek Irena Tywczyńska, prowadząca Studio Fryzjerskie Andromeda na toruńskiej starówce.
 • plakat koncertu
  Kultura, Miasto
  Jedynie w telewizji będzie można obejrzeć w tym roku koncert galowy Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich „Pejzaż bez Ciebie”. Tegoroczna edycja poświęcona jest Wojciechowi Młynarskiemu.
 • plakat koncertu
  Kultura, Miasto
  Pamięci tych co odeszli – to tytuł koncertu, który odbędzie się 30 października 2020 r. o godz. 19.00 w sali na Jordankach. Toruńska Orkiestra Symfoniczna upamiętni w ten sposób zmarłych członków społeczności akademickiej UMK.
 • Na zdjęciu: tramwaj jadący po ulicach miasta
  MZK
  W związku z pracami przy sieci trakcyjnej prowadzonymi w rejonie pl. Rapackiego inaczej będzie kursowała komunikacja miejska.
 • Na zdjęciu: grafika promująca program koordynowany przez CWB
  Biznes, Koronawirus
  W związku z kolejnym trudnym okresem dla branży gastronomicznej Centrum Wsparcia Biznesu wznawia akcję „Toruńska baza lokali z jedzeniem na wynos lub z dowozem”. Tworzona baza ma pomóc przedsiębiorcom i mieszkańcom w obliczu pandemii i związanych z nią obostrzeń. Ze wzlędu wprowadzone ograniczenia restauracje, puby, bary i kawiarnie mogą świadczyć...
 • Trzydzieści trzy pojemniki na małą elektronikę o charakterystycznym czerwonym kolorze pojawią się w tym tygodniu na toruńskich osiedlach. System Elektryczne Śmieci uruchomi firma MB Recykling.
 • Od niedzieli, 25 października 2020 r. przy teatrze Baj Pomorski działa plenerowa Scena Szekspirowska. Spotkamy w niej bohaterów stworzonych przez dramaturga wszech czasów.
 • O 146 osób wzrosła z poniedziałku na wtorek liczba torunian zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Liczba osób chorych na dzień 27 października wynosi 1558.
 • Podczas konferencji prasowej 27 października premier Mateusz Morawiecki ogłosił szczegóły rządowego wsparcia dla branż dotkniętych obostrzeniami. Z pomocy będą mogły skorzystać firmy z branży gastronomicznej, rozrywkowej, zdrowia fizycznego i sprzedaży detalicznej.
 • We wtorek 27 października 2020 roku w Toruniu odbędzie się kolejna odsłona Czarnego Protestu. Organizatorzy zapowiadają, że tym razem protestować będą w samochodach i na rowerach jeżdząc po ruchliwych ulicach Torunia. Po godz. 15:00 mogą wystapić utrudnienia.
 • Podczas konferencji prasowej, 26 października 2020 r. prezydent Torunia Michał Zaleski poinformował o aktualnej sytuacji epidemicznej w mieście.
 • Od 27 października 2020 r. wojewoda zawiesił działalność kilku rodzajów placówek dziennej opieki nad seniorami i osobami niepełnosprawnymi. Centra i kluby integracji społecznej mogą jednak kontynuować działalność wytwórczą związaną z epidemią.
 • Aby wesprzeć najstarszych mieszkańców Torunia w związku ze wzrostem zakażeń oraz zaleceniami do pozostawania w domu osób powyżej 70. roku życia, toruńskie jednostki przygotowały szereg form pomocy dla seniorów. Będą one dopełnieniem rządowego programu „Wspieraj Seniora”.