Kilometry dla Torunia | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Kilometry dla Torunia

Trwa rejestracja do ECC 2017 - najnowszej edycji europejskiej rywalizacji rowerowej, w której uczestniczy Toruń. Zarejestruj się i zdobywaj kilometry dla Torunia!

1 maja wystartuje European Cycling Challenge – rowerowa rywalizacja miast europejskich, której celem jest promowanie zrównoważonej mobilności i korzystania z roweru jako środka transportu. Wyzwanie jest otwarte dla wszystkich mieszkańców miast uczestniczących w ECC. Pod uwagę brane są wszystkie przejazdy na rowerze, z wyjątkiem jazd o charakterze sportowym. Na przykład: przejazdy z i do miejsca pracy, szkoły, kina, sklepu itp. Każde miasto uczestniczące w rywalizacji będzie reprezentowane przez swoją „drużynę miasta”, specjalnie stworzoną do udziału w ECC2017.

Osoby mieszkające w mieście lub dojeżdżające do miasta będą mogły przystąpić do drużyny miasta i rejestrować swoje przejazdy korzystając z aplikacji na smartfon NAVIKI, powiększając w ten sposób łączną ilość kilometrów pokonanych przez swoją drużynę miasta. Ilość kilometrów pokonanych przez poszczególne drużyny będzie podawana online i aktualizowana w czasie rzeczywistym na stronie internetowej ECC w trakcie trwania rywalizacji po adresem http://www.cyclingchallenge.eu/pl/ .


Strona miasta Toruń podczas ECC 2017 znajduje się tutaj 

Postępy rywalizacji Torunia można też śledzić na specjalnie stworzonym fanpage’u na Facebooku oraz przez portal miejski www.torun.pl i system Toruń SMS.

Tutaj znajdą Państwo link do zarejestrowania się w aplikacji Naviki. Przy rejestracji nazwy uczestnika nie można używać polskich liter, np. ą, ę, ł, ś, ć, ź, ż oraz znaku "spacji".

Aplikację Naviki można pobrać pod adresem:


Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Rozpoczęła się 15. edycja festiwalu Sztuki Natury. W toruńskich galeriach i centrach kultury można podziwiać wystawy sztuk wizualnych inspirowanych przyrodą.
 • Kultura, Miasto
  Silnie związane z Toruniem flisackie tradycje zostały wpisane na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO!
 • Na zdjęciu: charakterystyczny biały namiot, którym stanowi zadaszenie nad boiskiem na osiedlu Przy Skarpie
  Miasto, Sport
  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji odbudował i ponownie postawił powłokę nad pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej przy ul. Przy Skarpie. Charakterystyczny biały balon, a mówiąc fachowo, powłoka pneumatyczna, jest z powrotem na swoim miejscu.
 • Miasto
  Niezwykły, świątecznie iluminowany i rozbrzmiewający kolędami tramwaj zgodnie z tradycją rozpocznie w Mikołajki, 6 grudnia 2022 r. kursowanie po ulicach Torunia. Podczas jego pierwszego przejazdu nie zabraknie niespodzianek.
 • Zdjęcie przedstawia dzieci w czapkach św. Mikłaja biegnące ulicą Szeroką
  Miasto, Sport
  W niedzielę, 4 grudnia 2022 r. wystartuje jubileuszowy XX FESTIWAL BIEGÓW ŚWIĘTYCH MIKOŁAJÓW. Dzień wcześniej, 3 grudnia 2022 r., na Rynku Staromiejskim w godz. 11:00 – 12:30, odbędą się imprezy dla dzieci, w tym BIEG MIKOŁAJKA.
 • Bieg Św. Mikołajów w Toruniu odbędzie się 4 grudnia.
  Miasto
  W najbliższą niedzielę 4 grudnia 2022 r. w godzinach od 11.30 do 14.30 ulicami Torunia pobiegną Święci Mikołajowie.
 • Prace przy budowie nowej linii tramwajowej idą w dobrym tempie. Na odcinku od pl. NOT do przejazdu kolejowo-drogowo-tramwajowego na ul. Legionów zaawansowanie robót wynosi 64 procent, a dalej – od przejazdu wzdłuż ul. Polnej, Ugorów i Watzenrodego – 80 procent.
 • Zawodnicy klubu sportowego Laguna 24 Toruń walczyli o medale w finale Klubowego Pucharu Polski i jednocześnie Zimowych Mistrzostwach Polski w pływaniu w płetwach. Zdobyli 32 medale indywidualne i 4 medale w sztafetach.
 • Pod Pomnikiem Artylerii Polskiej oraz na terenie poligonu Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu przez dwa dni odbywały się uroczystości z okazji Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii.
 • Apel o wsparcie obywateli Ukrainy i pomoc w zgromadzeniu dla nich rzeczy niezbędnych do przetrwania zimy w walczącym kraju wystosował prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • W Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro przy ul. Konopnickiej 13 odbyło się bezpłatne szkolenie dot. tworzenia wartościowych treści w sieci. Warsztaty były częścią programu Firmy Jutra prowadzonego przez Google, PFR i OChK.
 • Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika w Toruniu otrzymał prestiżowe, najwyższe wyróżnienie - Status Diamentowy od Inicjatywy Angels oraz Europejskiej Organizacji Udarowej za leczenie udarów mózgu w III kwartale 2022 roku.
 • W związku z obchodami święta Radia Maryja w sobotę 3 grudnia 2022 r. zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, które obejmą ulicę Żwirki i Wigury, Drogę Starotoruńską oraz ulicę Bema.
 • 1 grudnia 2022 r. minęła 28. rocznica śmierci Honorowej Obywatelki Torunia Wandy Szuman, nestorki toruńskiej pedagogiki, twórczyni miejscowego oddziału PCK i pionierki rehabilitacji osób niepełnosprawnych.