www.torun.pl

Kanalizacja na Ceramicznej

Drogi, Inwestycje
Data publikacji: 13 maja 2019
Autor: Agnieszka Kobus-Pęńsko

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Ceramicznej w Toruniu. Równolegle będzie przebudowywana położona w sąsiedztwie ulica Szczęsna i Ukośna.

Ulice, w ramach kontraktu wartego 5 mln zł, przebuduje firma PBDI.SA. Roboty będą realizowane przez najbliższe 12 miesięcy. Na pierwszy ogień poszła ulic Ceramiczna. Głębokie wykopy, szalunki i igłofiltry pompujące wodę gruntową z wykopu sygnalizują rozpoczęcie prac wodno-kanalizacyjnych. W sumie ulica Ceramiczna zostanie przebudowana na 560-metrowym odcinku od u. Olsztyńskiej (bez skrzyżowania) do ul. Ukośnej. W ramach zadania przewiduje się przebudowę konstrukcji drogi, wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej jezdni, pętli autobusowej i budowę zjazdów do posesji. Dla rowerzystów powstanie droga rowerowa. Po stronie południowej ulicy zaplanowano budowę chodnika. W ramach inwestycji zostanie też przebudowane oświetlenie drogowe i kanalizacja deszczowa.

Ulica Ukośna, która zmieni swój wygląd na odcinku ok. 185 m. Zadanie obejmuje przebudowę konstrukcji drogi, wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej jezdni. Zaprojektowano również chodnik i drogę rowerową. W ramach robót branżowych przewiduje się przebudowę oświetlenia drogowego, kanalizacji deszczowej oraz usunięcie kolizji elektroenergetycznych. 

Z kolei na 110-metrowym odcinku ulicy Szczęsnej zaplanowano przebudowę konstrukcji drogi i wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej jezdni. Powstaną też miejsca parkingowe, zjazdy do posesji, oświetlenie i kanalizacja deszczowa. Po przebudowie na wszystkich ulicach zostanie też urządzona zostanie zieleń drogowa oraz wykonane zostanie oznakowanie poziome i pionowe.

 

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  Ponad 400 osób stanęło 17 sierpnia 2019 r. na starcie drugiego, nocnego biegu, rozegranego w ramach Toruńskich Sztafet Wolności 2019/2020.
 • Kultura, Miasto
  W dniach 20-25 sierpnia 2019 r. odbędzie się 11. edycja Bella Skyway Festival. W tym roku motywem przewodnim Bella Skyway Festival jest „Różnorodność miejsca”.
 • Kultura, Miasto, MZK
  20 sierpnia 2019 roku rusza tegoroczny Bella Skyway Festival. Organizatorzy przygotowali szereg udogodnień dla kierowców i pasażerów MZK na czas wydarzenia.
 • Drogi, Inwestycje, Miasto
  Nowy wodociąg, gotowa część chodników i zjazdów do posesji, pierwsze warstwy nowej jezdni - tak wygląda obecnie remont ul. Kołłątaja. Od piątku, 23 sierpnia 2019 r., na kierowców czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu.
 • Kultura, Miasto
  15 sierpnia 2019 roku zakończył się Festiwal Wisły. Na finał trwającego przez kilka dni wydarzenia torunianie mogli podziwiać wyjątkowe widowisko światło-woda-dźwięk.
 • Miasto, Sport
  15 sierpnia 2019 roku na Motoarenie zorganizowano zawody żużlowe "Derby Pomorza i Kujaw 2019". Dawni bohaterowie z Torunia i Bydgoszczy wyjechali na stadion aby pokazać piękno czarnego sportu i uczciwej rywalizacji.
 • Atrakcyjne tereny inwestycyjne na toruńskim lewobrzeżu we wrześniu pójdą pod młotek. Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oferuje działki w południowo-zachodniej części miasta w rejonie ulic Gen. Andersa, Poznańskiej oraz trasy S-10. To propozycja dla inwestorów z sektora MŚP.
 • 26 uzdolnionych uczniów uczęszczających do klas programowo najwyższych w szkołach ponadgimnazjalnych w minionym roku szkolnym otrzyma nagrody od prezydenta Michała Zaleskiego. Wręczenie wyróżnień zaplanowano na 22 sierpnia 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury.
 • Wodyaz wodociągu publicznego w Toruniu w pierwszym półroczu 2019 roku była zdatna do spożycia przez ludzi - wynika z oceny jakości przygotowanej przez Państwowy Powiatowy Inspektoriat Sanitarny w Toruniu.
 • W dzień Święta Wojska Polskiego - 15 sierpnia po raz kolejny wspominamy Bitwę Warszawską, jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Rzeczypospolitej. W Toruniu uroczyste obchody odbyły się pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy...
 • Toruń dołączył do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która startuje 1 września 2019 roku.Aby móc uczestniczyć w rywalizacji i zdobywać kilometry dla Torunia należy zainstalować w swoim telefonie aplikację „Rowerowa Stolica Polski”. Jest to wielofunkcyjne narzędzie przydatne każdemu, kto uprawia sport. Aplikacja mierzy czas, pokonany...
 • 14 sierpnia 2019 r. na wyspie piaskowej na Wiśle odbył się wernisaż wystawy “Powidoki wiślane szypra Kałuży”. Prace Jacka Marczewskiego można obejrzeć w ramach Festiwalu Wisły 2019.
 • Królowa polskich rzek gościła już wiele gwiazd i znamienitości hobbystycznej, jak również profesjonalnej żeglugi. Nie inaczej jest również na naszym, toruńskim odcinku Wisły, przez który 14 i 15 sierpnia 2019 roku mają okazję przepłynąć i zaprezentować się okazałe dłubanki czy nawet wikińskie drakkary.
 • Spotkanie z projektantem, możliwość zgłoszenia uwag przez internet - tak będą wyglądały konsultacje dotyczące rozbudowy ul. Batorego w Toruniu - od ul. Polnej w kierunku północnym.