www.torun.pl

Kanalizacja na Ceramicznej

Drogi, Inwestycje
Data publikacji: 13 maja 2019
Autor: Agnieszka Kobus-Pęńsko

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Ceramicznej w Toruniu. Równolegle będzie przebudowywana położona w sąsiedztwie ulica Szczęsna i Ukośna.

Ulice, w ramach kontraktu wartego 5 mln zł, przebuduje firma PBDI.SA. Roboty będą realizowane przez najbliższe 12 miesięcy. Na pierwszy ogień poszła ulic Ceramiczna. Głębokie wykopy, szalunki i igłofiltry pompujące wodę gruntową z wykopu sygnalizują rozpoczęcie prac wodno-kanalizacyjnych. W sumie ulica Ceramiczna zostanie przebudowana na 560-metrowym odcinku od u. Olsztyńskiej (bez skrzyżowania) do ul. Ukośnej. W ramach zadania przewiduje się przebudowę konstrukcji drogi, wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej jezdni, pętli autobusowej i budowę zjazdów do posesji. Dla rowerzystów powstanie droga rowerowa. Po stronie południowej ulicy zaplanowano budowę chodnika. W ramach inwestycji zostanie też przebudowane oświetlenie drogowe i kanalizacja deszczowa.

Ulica Ukośna, która zmieni swój wygląd na odcinku ok. 185 m. Zadanie obejmuje przebudowę konstrukcji drogi, wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej jezdni. Zaprojektowano również chodnik i drogę rowerową. W ramach robót branżowych przewiduje się przebudowę oświetlenia drogowego, kanalizacji deszczowej oraz usunięcie kolizji elektroenergetycznych. 

Z kolei na 110-metrowym odcinku ulicy Szczęsnej zaplanowano przebudowę konstrukcji drogi i wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej jezdni. Powstaną też miejsca parkingowe, zjazdy do posesji, oświetlenie i kanalizacja deszczowa. Po przebudowie na wszystkich ulicach zostanie też urządzona zostanie zieleń drogowa oraz wykonane zostanie oznakowanie poziome i pionowe.

 

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  Trzecia edycja przejazdu rowerowego pn. „Toruń na rowery" odbędzie się 25 maja 2019 roku. To wydarzenie aktywizującego całe rodziny, grupy zorganizowane oraz pojedynczych rowerzystów. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie GoSport!
 • Miasto
  Uwaga, w środę 22 maja 2019 można się spodziewać przez kilka godzin utrudnień drogowych w rejonie Kaszownika.
 • Łódzka otwarta
  Drogi, Inwestycje, Miasto
  Jest szeroka i bezpieczna, z nową jezdnią, chodnikami, drogą rowerową  i oświetleniem oraz, co najważniejsze, nowymi wiaduktami nad linią kolejową - tak wygląda nowa Łódzka. 21 maja 2019 roku generalny wykonawca prac - firma  PBDI S.A. - zakończyła roboty. Projekt kosztował 21 390 208,58 zł, z czego 85% stanowiło dofinansowanie z Europejskiego...
 • Miasto
  13 maja 2019 roku rusza nabór do klas I liceów, techników i szkół branżowych I stopnia. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano w sumie ponad 5100 miejsc dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.
 • Miasto
  Informacje dla wyborców, członków komisji oraz komitetów wyborczych.
 • Miasto
  Prezydent Miasta Torunia co roku przyznaje stypendia i nagrody dla zdolnych uczniów. W 2019 roku obowiązują nowe zasady przyznawania tych świadczeń.
 • 25 maja 2019 Stowarzyszenie Ognisko Sportu Niepełnosprawnych Alfa Sport Toruń i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu zapraszają na Toruńską Olimpiadę Osób Niepełnosprawnych.
 • Mieszkańcy Stawek spotkali się w niedzielę 19 maja 2019 r. na rodzinnym festynie parafialno-osiedlowym.
 • Koncertem Prezydenckim w wykonaniu orkiestry Sinfonia Varsovia w CKK Jordanki zakończył się 26. Festiwal Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich Probaltica 2019.
 • Od 26 maja do 1 czerwca 2019 r. torunianie będą mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć sportowo-rekreacyjnych, jakie zostaną przeprowadzone w ramach XI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.
 • W związku z przebudową ul. Chrobrego, od środy 22 maja 2019 r. zmieni się trasa przejazdu autobusów linii nr 33.
 • Kolejna produkcja, tym razem związana z grupą Republika i Toruniem, odnosi sukces na rynku filmowym.
 • Dziś (17 maja 2019 r.) drogowcy podpisali umowę na Toruński Rower Miejski. Firma BIKEU rozpoczyna przygotowania do uruchomienia systemu w mieście.
 • W sobotę 18 maja 2019 r. w Centrum Kształcenia ustawicznego w Toruniu odbył się V Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego. Temat tegorocznego Kongresu „Sprawdzone metody wychowania i edukacji małego dziecka”.Inicjatorem przedsięwzięcia było działające od 2002 r. w Toruniu, Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość”,...