www.torun.pl

Jubileusz CPP Toruń-Pacific

Miasto
Data publikacji: 08 listopada 2019
Autor: Filip Tomasik

7 listopada 2019 r. w Hotelu Bulwar odbyła się gala z okazji 25-lecia Cereal Partners Poland Toruń-Pacific. 

Cereal Partners Poland Toruń-Pacific to największy w naszej części Europy producent zbożowych płatków śniadaniowych. Firma weszła w skład grupy Cereal Partners Worldwide w 1994 roku. Jej właścicielami są giganci branży spożywczej: Nestle SA i General Mills Inc.

Przedsiębiorstwo zatrudnia obecnie ponad 900 osób w 2 fabrykach zlokalizowanych w Toruniu i Lubiczu oraz w Centrum Dystrybucyjnym w Grębocinie. Angażuje się również społecznie poprzez sponsorowanie wydarzeń kulturalnych i sportowych. Inicjatywę tę docenił w 2019 roku prezydent Torunia Michał Zaleski, przyznając firmie tytuł Mecenasa Europejskiego Miasta Sportu za współpracę z Toruńskim Klubem Kolarskim PACIFIC.

Podczas gali uhonorowano rektorów i wyższe uczelnie regionu tytułami „Partnera Tworzenia Wspólnej Wartości” za współpracę przy projekcie warsztatów studenckich Yes4Yeti. Program ten został zainicjowany w 2013 roku. Do tej pory z programu skorzystało 276 studentów.

Ważnym punktem uroczystości było przekazanie przez prezesa Wojciecha Sobieszaka na rzecz Muzeum Okręgowego w Toruniu i Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu obrazów wylicytowanych przez CPP Toruń-Pacific podczas Dobroczynnego Balu Marszałkowskiego. Do zbiorów tych instytucji trafią 4 prace:

 • Jerzy Duda-Gracz (1941-2004): „Załęcze-Spacerek”, serigrafia na papierze, nr 10/25, 1996 r.
 • Louis Debras (1820-1899): „Szlachcic (muszkieter królewski) w stajni”, olej na płótnie, ok. 1850 r.
 • Pablo Picasso (1881-1973): „Le Gout du Bonheur” No. 2, litografia z 1970 roku.
 • Jerzy Hoppen (1891-1969): „Si vis pacem, para bellum”, miedzioryt z 1942 r.

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura
  W Centrum Sztuki Współczesnej 3 lipca 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów kulturalnych Miasta Torunia na II półrocze 2020 r.
 • Miasto
  Zasłanianie nosa i ust znacznie obniża ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Dlatego nośmy maseczki!
 • Inwestycje
  W poniedziałek 6 lipca 2020 r. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Włocławskiej. Trwa podłączanie kolejnych ulic w Toruniu do nowo wybudowanego wodociągu.
 • Miasto, Sport
  Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie gospodarzem inauguracji, a nieco później również wielkiego finału zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Cykl TAURON Speedway Euro Championship zagości w Toruniu 4 oraz 29 lipca 2020 r. Bilety na oba wydarzenia są jeszcze w sprzedaży i można nabyć je wyłącznie przez...
 • Biznes, Miasto
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie 9 lipca 2020 r. o godz. 11:00.
 • Miasto
  W piątek 26 czerwca na platformie TVP Stream ruszył nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. W ten weekend na platformie wyemitowane zostaną programy „Zakochaj się w Polsce” oraz „Pomniki Historii” poświęcone Toruniowi i regionowi.
 • Jeśli chcesz pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub złożyć wniosek o dopisanie się do spisu bądź rejestru wyborców, możesz to zrobić dodatkowo także w sobotę w Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40.
 • W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do świata kolorowych kompozycji owocowo-warzywnych podanych w łupinie kokosa. Coco Bowl to inspirujące miejsce, od nowa definiujące pomysł na prowadzenie restauracji.
 • Prace na pływalni przy ul. Bażyńskich idą zgodnie z planem, zatem już na początku grudnia 2020 r. zostanie ona otwarta.
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został pełnoprawnym członkiem konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE). To ogromne wyróżnienie dla toruńskiego uniwersytetu oraz miasta Torunia.
 • Przez Przysiek, Rozgarty i Łążyn wiedzie trasa rajdu rowerowego organizowanego 12 lipca przez Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu i Klub Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA".
 • Toruń znalazł się wśród 23 miast i gmin w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały dofinansowanie z programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa Edycja 2020.
 • Popisy cyrkowe i fireshow, niezwykłe instrumenty, teatr lalek, pantomima – tak różnorodne będą propozycje 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych. Między 4 lipca a 9 sierpnia mali i duzi widzowie zobaczą 11 przedstawień.
 • 3 lipca br. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Akacjowej.