www.torun.pl

Jordanki od kulis

Kultura, Miasto
Data publikacji: 24 marca 2020
Autor: Magdalena Kujawa
Krystian Góralski oprowadza po CKK Jordanki

Centrum Kulturalno-Kongresowe „Jordanki”, jako instytucja impresaryjna, przede wszystkim dba o to, żeby znaleźć nowe terminy wydarzeń, które w związku z epidemią zostały odwołane. Ale ma także inne propozycje dla tych, którzy instytucję odwiedzają oraz tych, którzy jeszcze w niej nie byli.

Z powodu koronawirusa przeniesione zostały m.in. koncerty Dawida Podsiadło, Lao Che, Taco Heminway’a, Maryli Rodowicz, występ Kabaretu Neo-Nówka, balet Jezioro Łabędzie z Moskwy i wiele spektakli teatralnych.

Wszyscy, którzy są zainteresowani bogatą ofertą koncertów, spektakli i innych wydarzeń na Jordankach, a także ci, którzy kupili bilety na wydarzenia przeniesione lub odwołane, wszystkie potrzebne informacje znajdą na stronie Centrum, z zakładce Aktualności.

Nad ustaleniem nowych terminów niektórych wydarzeń wciąż trwają prace, więc informacje są na bieżąco aktualizowane.

Dodatkową atrakcją, jaką na czas kwarantanny zapewniła swoim miłośnikom placówka, jest wirtualne zwiedzanie budynku. Krystian Góralski opowiada nie tylko o tych pomieszczeniach, które znają widzowie z wizyt w Jodankach, ale zabiera również do miejsc nieoczywistych i niedostępnych.

Film do obejrzenia TUTAJ

Po aktualne informacje warto też zaglądać na facebookowy profil CKK Jordanki

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  Duńczyk Leon Madsen wygrał 4 lipca 2020 r. w Toruniu pierwszą rundę zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Najlepszy z Polaków był Bartosz Smektała, który zajął czwarte miejsce.
 • Kultura
  W Centrum Sztuki Współczesnej 3 lipca 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów kulturalnych Miasta Torunia na II półrocze 2020 r.
 • Miasto
  Zasłanianie nosa i ust znacznie obniża ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Dlatego nośmy maseczki!
 • Inwestycje
  W poniedziałek 6 lipca 2020 r. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Włocławskiej. Trwa podłączanie kolejnych ulic w Toruniu do nowo wybudowanego wodociągu.
 • Miasto, Sport
  Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie gospodarzem inauguracji, a nieco później również wielkiego finału zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Cykl TAURON Speedway Euro Championship zagości w Toruniu 4 oraz 29 lipca 2020 r. Bilety na oba wydarzenia są jeszcze w sprzedaży i można nabyć je wyłącznie przez...
 • Biznes, Miasto
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie 9 lipca 2020 r. o godz. 11:00.
 • W piątek 26 czerwca na platformie TVP Stream ruszył nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. W ten weekend na platformie wyemitowane zostaną programy „Zakochaj się w Polsce” oraz „Pomniki Historii” poświęcone Toruniowi i regionowi.
 • Jeśli chcesz pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub złożyć wniosek o dopisanie się do spisu bądź rejestru wyborców, możesz to zrobić dodatkowo także w sobotę w Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40.
 • W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do świata kolorowych kompozycji owocowo-warzywnych podanych w łupinie kokosa. Coco Bowl to inspirujące miejsce, od nowa definiujące pomysł na prowadzenie restauracji.
 • Prace na pływalni przy ul. Bażyńskich idą zgodnie z planem, zatem już na początku grudnia 2020 r. zostanie ona otwarta.
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został pełnoprawnym członkiem konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE). To ogromne wyróżnienie dla toruńskiego uniwersytetu oraz miasta Torunia.
 • Przez Przysiek, Rozgarty i Łążyn wiedzie trasa rajdu rowerowego organizowanego 12 lipca przez Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu i Klub Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA".
 • Toruń znalazł się wśród 23 miast i gmin w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały dofinansowanie z programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa Edycja 2020.
 • Popisy cyrkowe i fireshow, niezwykłe instrumenty, teatr lalek, pantomima – tak różnorodne będą propozycje 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych. Między 4 lipca a 9 sierpnia mali i duzi widzowie zobaczą 11 przedstawień.