www.torun.pl

Jordanki od kulis

Kultura, Miasto
Data publikacji: 24 marca 2020
Autor: Magdalena Kujawa
Krystian Góralski oprowadza po CKK Jordanki

Centrum Kulturalno-Kongresowe „Jordanki”, jako instytucja impresaryjna, przede wszystkim dba o to, żeby znaleźć nowe terminy wydarzeń, które w związku z epidemią zostały odwołane. Ale ma także inne propozycje dla tych, którzy instytucję odwiedzają oraz tych, którzy jeszcze w niej nie byli.

Z powodu koronawirusa przeniesione zostały m.in. koncerty Dawida Podsiadło, Lao Che, Taco Heminway’a, Maryli Rodowicz, występ Kabaretu Neo-Nówka, balet Jezioro Łabędzie z Moskwy i wiele spektakli teatralnych.

Wszyscy, którzy są zainteresowani bogatą ofertą koncertów, spektakli i innych wydarzeń na Jordankach, a także ci, którzy kupili bilety na wydarzenia przeniesione lub odwołane, wszystkie potrzebne informacje znajdą na stronie Centrum, z zakładce Aktualności.

Nad ustaleniem nowych terminów niektórych wydarzeń wciąż trwają prace, więc informacje są na bieżąco aktualizowane.

Dodatkową atrakcją, jaką na czas kwarantanny zapewniła swoim miłośnikom placówka, jest wirtualne zwiedzanie budynku. Krystian Góralski opowiada nie tylko o tych pomieszczeniach, które znają widzowie z wizyt w Jodankach, ale zabiera również do miejsc nieoczywistych i niedostępnych.

Film do obejrzenia TUTAJ

Po aktualne informacje warto też zaglądać na facebookowy profil CKK Jordanki

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Przed izbą przyjęć Specjalistycznego Szpitala Miejskiego rozpoczęto rozstawianie namiotów. To w nich będzie się odbywała wstępna selekcja, umożliwiająca oddzielenie pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem od pozostałych.
 • Biznes
  To kolejne działanie mające na celu ograniczenie negatywnych skutków pandemii na gospodarkę. Jest kierowane do małych i średnich przedsiębiorców. Środki przeznaczone na ten cel to 400 milionów złotych. Nabór wniosków ruszy z końcem kwietnia. Jak zapowiadają twórcy nowego funduszu pożyczkowego: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz...
 • Biznes
  Ministerstwo Rozwoju przedstawiło dziś (7 kwietnia) nowe propozycje rozwiązań dedykowanych przedsiębiorcom.
 • Drogi, Miasto
  Ulica Bażyńskich na odcinku od Batorego do ul. Wojska Polskiego, na wysokości Szpitala Miejskiego, została zamknięta dla ruchu.
 • Miasto
  Fundacja na Rzecz Hematologii i Medycyny Regeneracyjnej prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup maseczek, przyłbic, kombinezonów i środków dezynfekcyjnych dla Oddziału Hematologii w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim.
 • Miasto
  Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na zajęcia powtórkowe w formie e-learninowej przed egzaminem dojrzałości z matematyki.
 • Filharmonicy z orkiestr symfonicznych największych polskich miast, w tym z Torunia, zagrali wspólnie fragment utworu „Wiosna” Antoniego Vivaldiego.
 • W ramach akcji „Zostań w domu, ćwicz z nami” do aktywności fizycznej zachęcają Twarde Pierniki.
 • 6 kwietnia 2020 roku dyrekcja Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu podjęła decyzje o zamknięciu Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.
 • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs Szybka Ścieżka „Koronawirusy”. Agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego sięga po sprawdzoną formułę finansowania innowacji z Funduszy Europejskich, by przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusów, w tym SARS-CoV-2. Aż 200 mln zł trafi do polskich przedsiębiorców i...
 • Życzenia Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego z okazji Światowego Dnia Zdrowia.
 • Znany toruński lekarz, którzy walczy ze stwardnieniem zanikowym bocznym, rozpoczął eksperymentalną terapię komórkami macierzystymi w klinice w Seulu.
 • W Toruniu i powiecie toruńskim potwierdzono zarażenie obecność SARS-CoV-19 u 59 osób. W związku z zarażeniem dwa oddziały Specjalistycznego Szpitala Miejskiego zostały zamknięte.
 • W okresie Świąt Wielkanocnych w Toruniu będzie inaczej funkcjonowała komunikacja miejska.