Jesienne konkursy KPCK | www.torun.pl

Jesienne konkursy KPCK

Kultura, Miasto
Data publikacji: 23 sierpnia 2021

Pomarańczowy napis GłosujMY na niebieskim tle z chmurkami.

Od 16 do 25 października 2021 r.
głosujemy na projekty do Budżetu obywatelskiego Torunia na 2022 rok.

>>> Przejdź do informacji na temat głosowania

  

Plakat II Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury zaprasza do wzięcia udziału w 3 ogólnopolskich konkursach wokalnych oraz malarskich.

Jesienna działalność Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury to prawdziwa gratka dla każdego artysty. W nadchodzących miesiącach odbędą się 3 wyjątkowe konkursy o randze ogólnopolskiej. Zarówno fani malarstwa jak i muzyki będą mieli okazję spróbować swoich sił i zdobyć atrakcyjne nagrody.

Do 10 września 2021 r. uczestnicy mogą składać swoje prace w siedzibie KPCK, by wziąć udział w 13. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Teofila Ociepki. Misja przyświecająca wydarzeniu to zbadanie czy czas pandemii sprzyja sztuce tworzonej w domowym zaciszu. Konkurs skierowany jest do twórców nieprofesjonalnych i dopuszcza prace o dowolnej tematyce, technice i rozmiarze. Więcej o konkursie – kliknij tutaj, aby przejść do strony.

Zaś fanów muzyki Centrum zaprasza do wzięcia udziału w I Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym im. Oli Obarskiej. I etap polegał będzie na nagraniu wideo własnego wykonania dwóch utworów z listy udostępnionej przez organizatora i przesłaniu ich do 24 września 2021 r. Na podstawie zgłoszeń komisja konkursowa wybierze finalistów do II etapu konkursu, który odbędzie się 29 października 2021 roku. Zwycięzcy wystąpią podczas Koncertu Finałowego zwieńczającego całe wydarzenie. Więcej o konkursie – kliknij tutaj, aby przejść do informacji.

Kolejną okazją do zaprezentowania swojego talentu jest II Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka. Przedmiotem konkursu jest wykonanie utworów z repertuaru PZLPiT „Mazowsze. I etap przesłuchań regionalnych odbędzie się 2-3 października 2021 roku, zaś II etap wraz z Koncertem Galowym zaplanowany jest na 24-27 listopada 2021 r. Więcej o konkursie – kliknij tutaj, aby przejść do strony.

Opr. Olga Lenartowska

Najczęściej czytane aktualności

 • Dynie na pl. Rapackiego
  Eko, Miasto
  Spacerujący w okolicach starówki dostrzegą w kilku miejscach okazałe dynie. W ten sposób Toruń oswaja jesienny czas.
 • Drzewo zwalone na nagrobki w nocy z 21/22 października 2021 r. na cmentarzu św. Jerzego, fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Uszkodzone i zerwane dachy oraz linie energetyczne, powalone drzewa i spadające konary to skutki wichur, które przechodzą przez nasz region.
 • Na zdjęciu prezes Stowarzyszenia Wędka Wojciech Przybysz odbiera sakwę z monetami z rąk prezydenta Michała Zaleskiego
  Miasto
  Wrzucane na szczęście do Strugi Toruńskiej monety wyłowione zostały dzisiaj, 22 października 2021 r. przez grupę dzieci z Torunia, Poznania, Koszalina i Wrocławia. Strzeżony przez Smoka przy ul. Przedzamcze skarb przekazany zostanie Stowarzyszeniu Dzieciom i Młodzieży Wędka.
 • Na zdjęciu:Samochody parkujące przy chodniu wzdłuż cmentarza św. Jerzego
  Drogi, Miasto
  W okresie Wszystkich Świętych obowiązywać będzie inna organizacja ruchu, umożliwiająca dojechanie do toruńskich cmentarzy i zaparkowanie w ich pobliżu.
 • nagrobek rodziny Langraf
  Miasto
  Po raz dziewiętnasty 1 listopada 2021 r. Urząd Miasta Torunia i Towarzystwo Miłośników Torunia organizują kwestę na cmentarzu św. Jerzego. W tym roku celem zbiórki jest odnowa zabytkowego nagrobka rodziny Landgraf.
 • baner wydarzenia
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu po raz kolejny zostało regionalnym koordynatorem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Celem projektu jest promocja świadomego kształtowania ścieżki kariery, próbowania własnych sił w biznesie, racjonalnego i odpowiedzialnego rozwijania firmy. Znamy już pierwsze wydarzenia tegorocznego projektu, o kolejnych...
 • „Czas solidarności” – to hasło przewodnie tegorocznego Festiwalu Sztuki Faktu, który odbędzie się 25-26 października 2021. Aby bezpiecznie kontynuować Festiwal nawet w czasie pandemii COVID-19, impreza przyjmie charakter hybrydowy.
 • W piątek 22 października 2021 roku utrzyma się w Toruniu silny wiatr.
 • Grupa mieszkańców partnerskiej Lejdy zgodnie z tradycją co roku odwiedza nasze miasto w okresie jesiennym. 21 października 2021 r. w Sali Rady Ratusza Staromiejskiego spotkał się z nimi zastępca prezydenta Torunia Paweł Gulewski.
 • Od 1 lipca 2021 r. istnieje możliwość ubiegania się o przyznanie bonu na zasiedlenie w wysokości 9 000,00 zł finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Toruniu (V)” Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój.
 • Rada Miasta Torunia przyjęła zmiany w budżecie miasta na rok 2021 i Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta Torunia na lata 2021-2050. Miało to miejsce podczas 35. Sesji Rady Miasta Torunia, która odbyła się w dniu 21 października 2021 r.
 • Wystawy Magdaleny Abakanowicz i innych rzeźbiarzy, a także grafik dziecięcych z całego świata dla miłośników kultury, 100. Rowerowa Masa Krytyczna i 38. Toruń Maraton dla aktywnych oraz wielka inauguracja sezonu siatkarskiego Aniołów Toruń dla kibiców – to tylko mała część propozycji weekendowych w Toruniu. 22-24 października 2021 r. na pewno nie...
 • Po raz 22. toruńska Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka zorganizowała Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży. Wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 21 października 2021 r.
 • Na stronie internetowej online.ecfcamerimage.pl oglądać można filmy poświęcone architekturze i architektom. Europejskie Centrum Filmowe Camerimage w ramach wydarzenia towarzyszącego wystawie podsumowującej konkurs na koncepcję architektoniczną ECFC prezentuje 4 filmy dokumentalne, składające się na przegląd filmów „Architektura w oku kamery /...