Jak założyć własną firmę? | www.torun.pl

Jak założyć własną firmę?

Biznes, Miasto
Data publikacji: 11 września 2020
Autor: Magdalena Winiarska
Grafika przedstawia kolejne kroki bo wykonania, aby założyć własną firmę

Co trzeba zrobić, żeby założyć własną firmę? Rozpoczęcie własnej działalności nie należy do skomplikowanych! Pomysł na biznes, pozyskanie środków na start, rejestracja w urzędzie i współpraca z instytucjami otoczenia biznesu - to kroki do swobodnego prowadzenia własnego biznesu. Wszystkie informacje przekazuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Wiele osób zastanawia się nad zamianą zatrudnienia na etacie na pracę na własny rachunek. Aby takie pomysły i plany wcielić w życie, warto zapoznać się informacjami o tym, od czego zacząć i jak założyć własny biznes.

- Popularne powiedzenie sprawdza się w tym przypadku doskonale - pomysł na biznes to pierwsza rzecz, jaką przyszły przedsiębiorca musi wymyślić, jednakże co robić jeśli mamy pomysł i nie wiemy co dalej? Z pomocą przychodzi Pakiet Przedsiębiorcymówi Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Pakiet Przedsiębiorcy to nowa funkcjonalność strony torun.direct, która powstała z myślą o osobach zakładających lub rozwijających swój własny biznes. Ikonografika w prostych 7 krokach przeniesie zainteresowanych do najważniejszych zagadnień związanych z formalnych rozpoczynaniem biznesu, pozyskiwaniem środków finansowych czy zatrudnianiem pracowników. Poszukujący informacji znajdą tam również obowiązki pracodawcy, programy promocyjne i partnerskie oraz ofertę nieruchomości.  Zagadnienia przedstawione w chronologicznym układzie pozwolą przyszłemu lub obecnemu przedsiębiorcy kontrolować biznes na każdym jego etapie.

Nowa funkcjonalność dostępna jest w zakładce "Załóż i rozwiń firmę" – przejdź do strony Centrum Wsparcia Biznesu

Zwolenników bezpośredniego kontaktu z pracownikami Centrum nie ominie również możliwość bezpłatnych konsultacji w siedzibie. Pierwszy krok pakietu przeniesie użytkownika automatycznie do formularza kontaktowego, który pozwoli nam umówić się na wizytę.


Najczęściej czytane aktualności

 • logo SGO
  Eko, Miasto
  Od 1 stycznia 2021 r. wchodzi ustawowy obowiązek selektywnej zbiórki odpadów. Poprawne segregowanie śmieci będzie kontrolowane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania.
 • plakat akcji Czytaj PL
  Kultura, Miasto
  Powoli dobiega akcja Czytaj PL, w której od kilku lat bierze udział także Toruń. Na finał, w weekend 27-29 listopada 2020 r., rusza #znowuczytamchallenge - inicjatywa mająca za zadanie zaktywizowanie wszystkich czytających.
 • Na zdjęciu widać młodych zawodników pokazujących swoje medale i dyplomy
  Miasto, Sport
  Toruński Klub Sportowy Centuria wrócił ze świetnymi wynikami z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików strefy B, które odbyły się 21 listopada 2020 r. w Bydgoszczy.
 • Zbliżenie na nakładkę z logo roweru miejskiego Torvelo
  Drogi, Miasto
  Prawie 300 tysięcy razy wypożyczane były rowery z miejskiego systemu Torvelo od początku jego funkcjonowania w 2019 r.
 • Podczas zawodów lekkoatletycznych odbywa się bieg przez płotki - widać zawodników w trakcie skoku, w tle trybuny pełne kibiców
  Miasto, Sport
  Światowa Federacja Lekkoatletyczna ogłosiła wstępny kalendarz Diamentowej Ligi na sezon 2021 oraz imprez zaliczanych do World Athletics Indoor Tour 2021, czyli halowego odpowiednika. Nie zabrakło w tym gronie siódmego mityngu Copernicus Cup Toruń 2021.
 • prezydent Michał zaleski ze statuetką HIT i dyplomem
  Miasto
  Prezydent Michał Zaleski otrzymał Honorowy Tytuł "HIT Promocji Regionu". W imieniu organizatorów konkursu wyróżnienie wręczył laureatowi 23 listopada 2020 w Urzędzie Miasta Romuald Mencel.
 • 152 nowe przypadki zachorowań z powodu koronawirusa potwierdzono 25 listopada 2020 r. w Toruniu - podaje gov.pl - Serwis Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Na moście Piłsudskiego trwa frezowanie starej nawierzchni i przygotowanie do zaplanowanej na przyszły tydzień naprawy betonowej płyty obiektu.
 • Pilnuj swoich spraw. Chroń majątek. Porozmawiaj o tym z notariuszem – to temat przewodni 11. edycji Dnia Otwartego Notariatu, który przypada 28 listopada 2020 r.
 • Na szczycie budynku przy ul. Reja 25 powstaje mural upamiętniający Grzegorza Ciechowskiego. Jego inicjatorką jest wdowa po zmarłym w 2001 r. muzyku Anna Skrobiszewska.
 • 25 listopada obchodzimy Dzień Tramwajarza. Święto tramwajarzy znane jest jako „Katarzynka”, gdyż wypada w dzień św. Katarzyny - patronki kolejarzy i przewoźników.
 • 5 marca 2021 roku w Toruniu rozpoczną się Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce. Ruszyło wielkie odliczanie! Do startu jednej z największych imprez lekkoatletycznych na starym kontynencie pozostało dokładnie 100 dni!
 • Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia informuje o możliwości rejestracji osób bezrobotnych, uzyskania zasiłku i pomocy w ramach usług i instrumentów rynku pracy.
 • Sejm przyjął ustawę dot. pakietu pomocowego dla przedsiębiorców, czyli tzw. antykryzysowej tarczy branżowej. Teraz trafi ona do Senatu.