Inżynierowie budownictwa świętują | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Inżynierowie budownictwa świętują

Miasto
Data publikacji: 20 września 2019

W piątek 20 września 2019 roku w ACKiS „Od Nowa” członkowie Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa świętowali Dzień Budowlanych. Na obchodach obecny był także prezydent Torunia Michał Zaleski.

Polska Izba Inżynierów Budownictwa jest jedyną krajową jednostką organizacyjną samorządów zawodowych zrzeszającą inżynierów budownictwa. Do jej zadań należy przede wszystkim nadzór nad należytym wykonywaniem zawodu przez członków izby oraz reprezentowanie i ochrona ich interesów zawodowych. PIIB podzielona jest na szesnaście okręgów, w tym kujawsko-pomorski, który liczy 5500 członków, natomiast sam obwód toruński - 1100 członków. W związku z Dniem Budowlanych  Kujawsko-Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa zaplanowała zjazdy w największych miastach naszego województwa. W piątek 20 września 2019 r. inżynierowie spotkali się w Toruniu.

- Rozwój naszego miasta bez państwa nie byłby możliwy — stwierdził prezydent Torunia Michał Zaleski. - Państwo jako inżynierowie budownictwa decydujecie, jak ma być coś zaprojektowane, zbudowane i wreszcie jak cały proces przekazania obiektu do użytku ma przebiegać. Jako Urząd Miasta jesteśmy w nieustającym poszukiwaniu państwa talentów do wsparcia w wykonywaniu naszych zadań, w nadzorze inwestycyjnym, w przygotowaniu inwestycji czy we wprowadzeniu nadzoru związanego z zadaniami utrzymaniowymi.

Przy okazji Dnia Budowlanych prezydent Zaleski przypomniał o największych realizowanych obecnie projektach budowlanych w naszym mieście, m.in. o budowie Centrum Edukacyjno-Muzealnego poświęconego św. Janowi Pawłowi II, nowego gmachu Sądu Rejonowego, parku wodnego przy ul. Bażyńskich, biurowca i magazynów firmy Neuca, biurowca Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych przy ul. Żółkiewskiego czy domów i mieszkań na tzw. osiedlu Jar.

- Chciałbym serdecznie podziękować za państwa talent, umiejętności i ogrom pracy. Życzę podtrzymywania tak wysokiej kultury technicznej i budowlanej w naszym mieście, obwodzie i całym okręgu. Życzę wszystkiego, co pomyślane, ważne i - popularnie mówiąc - spełnienia marzeń, bo przecież tylko w marzeniach jest sedno myślenia o swojej przyszłości — zakończył prezydent Michał Zaleski.

Wojewódzkie Święto Budowlanych to także czas wręczania nagród i odznaczeń. Złotą Odznakę Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa tym razem otrzymał Sławomir Konieczka.

Fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

  • Na zdjęciiuL kobieta wrzuca złożoną kartę do głosowania do urny wyborczej
    Miasto
    W drugiej turze wyborów na prezydenta miasta Torunia wymaganą większość głosów zdobył Paweł Gulewski (KKW Koalicja Obywatelska).
  • Na zdjęciu: biegacze na bieżni
    Miasto, Sport
    Rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert na organizację w Toruniu międzynarodowych i ogólnopolskich wydarzeń sportowych, memoriałów oraz turniejów cyklicznych kreujących sportowy wizerunek miasta Torunia. Imprezy mają odbyć się od 1 lipca do końca 2024 roku.
  • Nabór ofert na lokale miejskie - grafika z pękiem kluczy
    Biznes, Miasto
    Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza nabór ofert na wynajem lokali użytkowych, obiektów fortecznych i miejsc parkingowych.
  • Trendownia 2024 - plakat
    Biznes, Miasto
    W środę 24 kwietnia 2024 r. rusza 19. edycja Trendowni – konferencji poświęconej trendom w sieciach dostaw i produkcji. 24-25 kwietnia 2024 r. w hotelu Copernicus Toruń spotkają się przedstawiciele branży logistycznej.
  • Zazieleniamy Bulwar Filadelfijski
    Eko, Miasto
    Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
  • Docenieni za bohaterską postawę
    Miasto
    St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
  • Pod hasłem "Otwartość" rozpoczęła się 22. edycja toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Dla uczestników przygotowano 130 imprez w 5 strefach i 18 blokach tematycznych.
  • Stowarzyszenie „Kierunek Zdrowie” obchodzi 20-lecie działalności charytatywnej.
  • Utworzone w 1993 roku Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Toruniu świętuje 30-lecie istnienia. Uroczystości rocznicowe odbyły się w Hotelu Filmar.
  • W 2. kolejce PGE Ekstraligi KS APATOR Toruń pewnie pokonał FOGO UNIĘ Leszno 59:31. Liderem gospodarzy był Emil Sajfutdinow, który zdobył 14 punktów. Było to pierwsze w tym sezonie spotkanie rozegrane na Motoarenie.
  • Uczniowie drugiej klasy w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15 im. Powstańców Śląskich w Piekarach Śląskich wybrali kilka miejsc w Toruniu i okolicach, do których przygotują specjalne kartki.
  • Z roku na rok na świecie wytwarza się coraz więcej plastiku. Dlatego tegoroczny Międzynarodowy Dzień Ziemi zwraca uwagę na ten aspekt, zachęcając wszystkich do refleksji nad hasłem tych obchodów: „Planeta vs. Plastik”. Choć oficjalne święto przypada na 22 kwietnia, już teraz zachęcamy mieszkańców Torunia do podejmowania działań na rzecz ochrony...
  • Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
  • Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia zaprasza do składania projektów w otwartych konkursach ofert na realizację działań z zakresu profilaktyki uzależnień.