www.torun.pl

InterCamp 2022 w Toruniu

Miasto
Data publikacji: 16 kwietnia 2019
Autor: Maria Wesoła

Międzynarodowy zlot skautek i skautów InterCamp w 2022 roku odbędzie się w Toruniu. List intencyjny w tej sprawie został podpisany 16 kwietnia 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

InterCamp jest organizowany od 1967 roku. Młodzi harecerze w wieku 11-17 lat oraz dorośli instruktorzy spotykają się w weekend, w którym przypadają Zielone Świątki. Porgram zlotu jest realizowany od piątku do poniedziałku. Każdego roku za organizację odpowiada inne państwo. Harcerze z Polski biorą udział w tym wydarzeniu od 2007 roku, a w do2015 w Polsce gościli skauci z całej Europy podczas zlotu w Nysie. W 2019 roku harcerze spotkają się w holenderskim De Steeg w dniach 6-10 czerwca, a hasłem przewodnim spotkania będzie "Be a part of a nature" ("Bądź częścią natury").

Na mocy podpisanego 16 kwietnia listu intencyjnego, InterCamp w 2022 roku odbędzie się w Toruniu. Stronami listu są: Związek Harcerstwa Polskiego i Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Prezydent Miasta Torunia.

- Bardzo nas cieszy, że takie wydarzenie jak InterCamp odbędzie się w Toruniu. Wpisuje się ono obchody 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, którego postać i dokonania będą poznawać uczestnicy zlotu na pół roku przed jubileuszem. 55. InterCamp pozwoli Toruniowi wypromować się wśród młodzieży z wielu krajów, która przyjedzie do naszego miasta. Deklarujemy organizatorom wydarzenia szeroką pomoc organizacyjną, aby międzynarodowy zlot skautek i skautów w 2022 roku był jak najlepszym wydarzeniem - powiedział podczas uroczystości podpisania listu intencyjnego zastępca prezydenta miasta Torunia Andrzej Rakowicz.

- W zlocie uczestniczą skauci z kilkunastu krajów. W Toruniu planujemy gościć do 5 tysięcy skautów. Zlot odbędzie się na terenie poligonu, gdzie będzie rozstawione obozowisko. W ramach zlotu odbywają się zajęcia programowe. To, co będzie się działo w Toruniu, będzie  w dużej mierze związane z postacią Mikołaja Kopernika i historią Torunia. Chcemy również pokazać naszym braciom skautom postać bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, czyli patrona polskich harcerzy - zapowiedziała  harcmistrzyni Anna Nowosad, naczelniczka Związku Harcerstwa Polskiego.

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  Trzecia edycja przejazdu rowerowego pn. „Toruń na rowery" odbędzie się 25 maja 2019 roku. To wydarzenie aktywizującego całe rodziny, grupy zorganizowane oraz pojedynczych rowerzystów. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie GoSport!
 • Miasto
  Uwaga, w środę 22 maja 2019 można się spodziewać przez kilka godzin utrudnień drogowych w rejonie Kaszownika.
 • Łódzka otwarta
  Drogi, Inwestycje, Miasto
  Jest szeroka i bezpieczna, z nową jezdnią, chodnikami, drogą rowerową  i oświetleniem oraz, co najważniejsze, nowymi wiaduktami nad linią kolejową - tak wygląda nowa Łódzka. 21 maja 2019 roku generalny wykonawca prac - firma  PBDI S.A. - zakończyła roboty. Projekt kosztował 21 390 208,58 zł, z czego 85% stanowiło dofinansowanie z Europejskiego...
 • Miasto
  13 maja 2019 roku rusza nabór do klas I liceów, techników i szkół branżowych I stopnia. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano w sumie ponad 5100 miejsc dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.
 • Miasto
  Informacje dla wyborców, członków komisji oraz komitetów wyborczych.
 • Kultura, Miasto
  25 maja 2019 Stowarzyszenie Ognisko Sportu Niepełnosprawnych Alfa Sport Toruń i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu zapraszają na Toruńską Olimpiadę Osób Niepełnosprawnych.
 • Prezydent Miasta Torunia co roku przyznaje stypendia i nagrody dla zdolnych uczniów. W 2019 roku obowiązują nowe zasady przyznawania tych świadczeń.
 • Mieszkańcy Stawek spotkali się w niedzielę 19 maja 2019 r. na rodzinnym festynie parafialno-osiedlowym.
 • Koncertem Prezydenckim w wykonaniu orkiestry Sinfonia Varsovia w CKK Jordanki zakończył się 26. Festiwal Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich Probaltica 2019.
 • Od 26 maja do 1 czerwca 2019 r. torunianie będą mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć sportowo-rekreacyjnych, jakie zostaną przeprowadzone w ramach XI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.
 • W związku z przebudową ul. Chrobrego, od środy 22 maja 2019 r. zmieni się trasa przejazdu autobusów linii nr 33.
 • Dziś (17 maja 2019 r.) drogowcy podpisali umowę na Toruński Rower Miejski. Firma BIKEU rozpoczyna przygotowania do uruchomienia systemu w mieście.
 • W sobotę 18 maja 2019 r. w Centrum Kształcenia ustawicznego w Toruniu odbył się V Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego. Temat tegorocznego Kongresu „Sprawdzone metody wychowania i edukacji małego dziecka”.Inicjatorem przedsięwzięcia było działające od 2002 r. w Toruniu, Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość”,...
 • Kolejna produkcja, tym razem związana z grupą Republika i Toruniem, odnosi sukces na rynku filmowym.