www.torun.pl

InterCamp 2022 w Toruniu

Miasto
Data publikacji: 16 kwietnia 2019
Autor: Maria Wesoła

Międzynarodowy zlot skautek i skautów InterCamp w 2022 roku odbędzie się w Toruniu. List intencyjny w tej sprawie został podpisany 16 kwietnia 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

InterCamp jest organizowany od 1967 roku. Młodzi harecerze w wieku 11-17 lat oraz dorośli instruktorzy spotykają się w weekend, w którym przypadają Zielone Świątki. Porgram zlotu jest realizowany od piątku do poniedziałku. Każdego roku za organizację odpowiada inne państwo. Harcerze z Polski biorą udział w tym wydarzeniu od 2007 roku, a w do2015 w Polsce gościli skauci z całej Europy podczas zlotu w Nysie. W 2019 roku harcerze spotkają się w holenderskim De Steeg w dniach 6-10 czerwca, a hasłem przewodnim spotkania będzie "Be a part of a nature" ("Bądź częścią natury").

Na mocy podpisanego 16 kwietnia listu intencyjnego, InterCamp w 2022 roku odbędzie się w Toruniu. Stronami listu są: Związek Harcerstwa Polskiego i Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Prezydent Miasta Torunia.

- Bardzo nas cieszy, że takie wydarzenie jak InterCamp odbędzie się w Toruniu. Wpisuje się ono obchody 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, którego postać i dokonania będą poznawać uczestnicy zlotu na pół roku przed jubileuszem. 55. InterCamp pozwoli Toruniowi wypromować się wśród młodzieży z wielu krajów, która przyjedzie do naszego miasta. Deklarujemy organizatorom wydarzenia szeroką pomoc organizacyjną, aby międzynarodowy zlot skautek i skautów w 2022 roku był jak najlepszym wydarzeniem - powiedział podczas uroczystości podpisania listu intencyjnego zastępca prezydenta miasta Torunia Andrzej Rakowicz.

- W zlocie uczestniczą skauci z kilkunastu krajów. W Toruniu planujemy gościć do 5 tysięcy skautów. Zlot odbędzie się na terenie poligonu, gdzie będzie rozstawione obozowisko. W ramach zlotu odbywają się zajęcia programowe. To, co będzie się działo w Toruniu, będzie  w dużej mierze związane z postacią Mikołaja Kopernika i historią Torunia. Chcemy również pokazać naszym braciom skautom postać bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, czyli patrona polskich harcerzy - zapowiedziała  harcmistrzyni Anna Nowosad, naczelniczka Związku Harcerstwa Polskiego.

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  Duńczyk Leon Madsen wygrał 4 lipca 2020 r. w Toruniu pierwszą rundę zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Najlepszy z Polaków był Bartosz Smektała, który zajął czwarte miejsce.
 • Kultura
  W Centrum Sztuki Współczesnej 3 lipca 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów kulturalnych Miasta Torunia na II półrocze 2020 r.
 • Miasto
  Zasłanianie nosa i ust znacznie obniża ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Dlatego nośmy maseczki!
 • Inwestycje
  W poniedziałek 6 lipca 2020 r. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Włocławskiej. Trwa podłączanie kolejnych ulic w Toruniu do nowo wybudowanego wodociągu.
 • Miasto, Sport
  Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie gospodarzem inauguracji, a nieco później również wielkiego finału zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Cykl TAURON Speedway Euro Championship zagości w Toruniu 4 oraz 29 lipca 2020 r. Bilety na oba wydarzenia są jeszcze w sprzedaży i można nabyć je wyłącznie przez...
 • Biznes, Miasto
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie 9 lipca 2020 r. o godz. 11:00.
 • W piątek 26 czerwca na platformie TVP Stream ruszył nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. W ten weekend na platformie wyemitowane zostaną programy „Zakochaj się w Polsce” oraz „Pomniki Historii” poświęcone Toruniowi i regionowi.
 • Jeśli chcesz pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub złożyć wniosek o dopisanie się do spisu bądź rejestru wyborców, możesz to zrobić dodatkowo także w sobotę w Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40.
 • W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do świata kolorowych kompozycji owocowo-warzywnych podanych w łupinie kokosa. Coco Bowl to inspirujące miejsce, od nowa definiujące pomysł na prowadzenie restauracji.
 • Prace na pływalni przy ul. Bażyńskich idą zgodnie z planem, zatem już na początku grudnia 2020 r. zostanie ona otwarta.
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został pełnoprawnym członkiem konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE). To ogromne wyróżnienie dla toruńskiego uniwersytetu oraz miasta Torunia.
 • Przez Przysiek, Rozgarty i Łążyn wiedzie trasa rajdu rowerowego organizowanego 12 lipca przez Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu i Klub Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA".
 • Toruń znalazł się wśród 23 miast i gmin w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały dofinansowanie z programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa Edycja 2020.
 • Popisy cyrkowe i fireshow, niezwykłe instrumenty, teatr lalek, pantomima – tak różnorodne będą propozycje 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych. Między 4 lipca a 9 sierpnia mali i duzi widzowie zobaczą 11 przedstawień.