www.torun.pl

Integracyjne mikołajki

Miasto
Data publikacji: 03 grudnia 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

3 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 19 w Toruniu zorganizowano mikołajkowe spotkanie integracyjne dla 200 dzieci, w tym niepełnosprawnych uczniów kilku toruńskich szkół i przedszkoli. Przygotowano dla nich masę atrakcji.

Była to już czwarta edycja integracyjnego spotkania, w którego przygotowanie zaangażowani są także rodzice. Na kilka dni przed mikołajkami dzieci z SP 19 i innych placówek otrzymały prezenty, nie zabrakło też św. Mikołaja, występów artystycznych i serdecznych życzeń.

- Bardzo dziękuję za to, że mogę być tu z Wami. To najpiękniejsze spotkanie w całym Toruniu, bo biorą w nim udział uczniowie z różnych szkół! 6 grudnia wszystkie grzeczne dzieci odwiedzi Mikołaj, dzisiaj zorganizowaliśmy mu taką „próbę generalną”żartował prezydent Michał Zaleski.Przyjmijcie proszę serdeczne życzenia na nadchodzący czas Bożego Narodzenia. Pamiętajcie, aby 24 grudnia mocno przytulić swoich rodziców i powiedzieć: „Kocham Cię mamo, kocham Cię tato”. Życzę aby w święta udało Wam się cieszyć nie tylko z przyjścia św. Mikołaja.

Prezydent także był zaangażowany w przygotowanie części artystycznej – głośno wyrecytował uczestnikom spotkania wierszyk pt. „Kłopoty św. Mikołaja”.

Głośne czytanie to niejedyna atrakcja artystyczna przygotowana dla uczestników spotkania. W organizację integracyjnej uroczystości zaangażowali także rodziców, którzy wykonali krótki układ taneczny.

W uroczystości wzięło udział 200 dzieci, z czego połowa to uczniowie SP19, a druga połowa to podopieczni innych miejskich placówek oświatowych: SP 31, SP 16, SP 2, SP 10, SP 18, ZS 26, PM 10 i PM 2.

fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Świąteczny Konwój Radia ZET zawita ponownie do Torunia! Wiele atrakcji z tej okazji czeka nas w dniach 14-15 grudnia 2019 r.
 • Miasto, MZK
  Miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji kupi pięć nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. To kolejny krok w stronę ekologicznego i nowoczesnego transportu miejskiego. 13 grudnia 2019 r. zostaje uruchomiony przetarg na to zadanie.
 • Miasto
  W poniedziałek 16 grudnia 2019 r. upływa termin zgłaszania kandydatek i kandydatów w ogłoszonym przez miasto plebiscycie "Współczesny torunianin 100-lecia".
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Ciechowski Symfonicznie, Salon Poezji, dwie projekcje filmowe oraz Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego - Tak! Tak! To już weekend w Toruniu z liderem Republiki w roli głównej!
 • Drogi, Inwestycje
  Służby drogowe przez cały czas analizują, jak usprawnić organizację ruchu w rejonie placu Rapackiego w związku z inwestycją w alei św. Jana Pawła II .
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Wilk, Kasia Moś, Igor Herbut, Janusz Radek i Ania Lasota wystąpili wraz z muzykami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej na wyjątkowym koncercie zorganizowanym w ramach 6. Dni Grzegorza Ciechowskiego. Największe utwory lidera Republiki publiczność usłyszała w oryginalnych aranżacjach Krzysztofa Herdzina.
 • Nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, zintegrowany węzeł przesiadkowy, pas tramwajowo-autobusowy i łącznik torowy – tak w przyszłości będzie wyglądał plac Rapackiego i jego okolice. 12 grudnia 2019 r. rusza kolejny etap prac – przebudowa alei św. Jana Pawła II.
 • Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. będzie nadal odbierać odpady komunalne z posesji zamieszkałych w latach 2020-2021. W związku z nowelizacją ustawy mieszkańcy muszą liczyć się ze wzrostem opłat za wywóz i utylizacje śmieci.
 • PGE Toruń zakończyła projekt związany z budową nowej sieci zasilającej ponad 70 tys. mieszkańców miasta.
 • 29 listopada 2019 roku na Rynku Staromiejskim rozpocznie się tegoroczny jarmark. Dla odwiedzających przygotowano masę atrakcji.
 • 8 grudnia 2019 roku w CKK Jordanki wystąpił Robbie Williams z koncertem promującym nowy dwupłytowy album artysty pt. „Christmas Present”.
 • W rejonie placu Rapackiego i alei św. Jana Pawła II trwa sadzenie 80 dużych drzew.
 • Po 32 latach ze stanowiska prezesa Cereal Partners Poland Toruń-Pacific odchodzi Wojciech Sobieszak.
 • Na parterze Urzędu Miasta Torunia można od kilku dni podziwiać bożonarodzeniową szopkę osadzoną w realiach toruńskich.