www.torun.pl

Integracyjne mikołajki

Miasto
Data publikacji: 03 grudnia 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

3 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 19 w Toruniu zorganizowano mikołajkowe spotkanie integracyjne dla 200 dzieci, w tym niepełnosprawnych uczniów kilku toruńskich szkół i przedszkoli. Przygotowano dla nich masę atrakcji.

Była to już czwarta edycja integracyjnego spotkania, w którego przygotowanie zaangażowani są także rodzice. Na kilka dni przed mikołajkami dzieci z SP 19 i innych placówek otrzymały prezenty, nie zabrakło też św. Mikołaja, występów artystycznych i serdecznych życzeń.

- Bardzo dziękuję za to, że mogę być tu z Wami. To najpiękniejsze spotkanie w całym Toruniu, bo biorą w nim udział uczniowie z różnych szkół! 6 grudnia wszystkie grzeczne dzieci odwiedzi Mikołaj, dzisiaj zorganizowaliśmy mu taką „próbę generalną”żartował prezydent Michał Zaleski.Przyjmijcie proszę serdeczne życzenia na nadchodzący czas Bożego Narodzenia. Pamiętajcie, aby 24 grudnia mocno przytulić swoich rodziców i powiedzieć: „Kocham Cię mamo, kocham Cię tato”. Życzę aby w święta udało Wam się cieszyć nie tylko z przyjścia św. Mikołaja.

Prezydent także był zaangażowany w przygotowanie części artystycznej – głośno wyrecytował uczestnikom spotkania wierszyk pt. „Kłopoty św. Mikołaja”.

Głośne czytanie to niejedyna atrakcja artystyczna przygotowana dla uczestników spotkania. W organizację integracyjnej uroczystości zaangażowali także rodziców, którzy wykonali krótki układ taneczny.

W uroczystości wzięło udział 200 dzieci, z czego połowa to uczniowie SP19, a druga połowa to podopieczni innych miejskich placówek oświatowych: SP 31, SP 16, SP 2, SP 10, SP 18, ZS 26, PM 10 i PM 2.

fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu eWinner 1. ligi żużlowej toruński Apator pewnie pokonał drużynę z Gniezna 55:35.
 • Kultura, Miasto
  Recital organowy zabrzmiał w katedrze śś. Janów. Koncert odbył się w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu "Nova Muzyka i Architektura".
 • Miasto, Sport
  PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi odbędą się 15 sierpnia 2020 r. o godz. 19:15 na toruńskiej Motoarenie.
 • Miasto
  W niedzielę 12 lipca 2020 roku Toruń pojawi się w popularnym programie porannym „Pytanie na śniadanie” w TVP2.
 • Miasto
  W odpowiedzi na prośby mieszkańców ławka multimedialna grająca utwory Fryderyka Chopina na ul. Mostowej została przeprogramowana. Dotychczas funkcja audio była dostępna w godzinach 7:00-22:00 na żądanie poprzez wciśnięcie przycisku. Każdy kolejny z czterech utworów był emitowany poprzez kolejne wciśnięcie przycisku audio.
 • Miasto
  Razem zaplanujmy, jak zagospodarować pierzeję południową Rynku Nowomiejskiego na cele wypoczynkowo-rekreacyjne.
 • Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie informuje, że w piątek od godz. 15:00 mogą wystąpić burze z gradem.
 • Koncerty, Kino Letnie, spektakle teatralne i zbliżający się festiwal światła w niecodziennej odsłonie – tak właśnie zapowiadają się wakacje w Toruniu. Festiwal Teatrów Ulicznych czy plenerowa Scena Letnia to tylko część oferty przygotowanej przez Toruńską Agendę Kulturalną na ten okres. Najbliższe wydarzenia już w ten weekend! Przypominamy o...
 • Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu rozstrzygnął przetarg na dostawy pięciu nowych, pięcioczłonowych tramwajów. Nowe pojazdy dostarczy PESA, która jako jedyna złożyła ofertę w przetargu. Na realizację zamówienia wykonawca ma 24 miesiące.
 • W poniedziałek 13 lipca 2020 r. rusza nabór wniosków na zadania służące ochronie zasobów wodnych, polegające na gromadzeniu i wykorzystaniu wód opadowych i roztopowych w miejscu ich powstania.
 • W sobotę 11 lipca 2020 r. na Motoarenie odbędą się zawody żużlowe. Aby ułatwić wiernym kibicom toruńskiej drużyny dotarcie na stadion, uruchomione zostaną kursy tramwajów linii nr 5.
 • 147 wniosków poprawnych formalnie złożyli mieszkańcy do budżetu obywatelskiego Torunia na rok 2021. Rekordowa liczba propozycji lokalnych wpłynęła z Bydgoskiego.
 • O tym, jak bezpiecznie przetrwać pandemię, rozmawiamy z mgr Ewą Nowak - Wąsicką, Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.
 • Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego to obecnie jeden z większych placów budowy w Toruniu. Inwestycja zakończy się w listopadzie 2021 roku.