Infolinia działa! | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Infolinia działa!

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 28 stycznia 2021
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Na zdjęciu: kobieta rozmawiająca przez telefon

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00 działa miejska infolinia dot. szczepień przeciwko COVID-19 oraz transportu do punktów szczepień. Przez ponad tydzień działalności udało się pomóc kilkudziesięciu mieszkańcom.

Infolinia miejska działa pod numerem telefonu: 56 611 89 00. Obsługują ją dwie osoby, a nad całością czuwa koordynator ds. szczepień, który jest w stałym kontakcie z koordynatorami punktów szczepień, których w Toruniu jest 19. Komunikacja z koordynatorami przebiega poprzez system Toruń SMS oraz drogą mailową.

Na miejską infolinię dzwoni dziennie kilkadziesiąt osób. Pytania zadawane przez mieszkańców dotyczą nie tylko kwestii związanych ze szczepieniami i Narodowym Programem Szczepień. Udzielane są informacje np. o adresach przychodni, które wykonują szczepienia, oraz o sposobach rejestracji na szczepienie. Poprzez infolinię umawiany jest transport do punktu szczepień.

- Z transportu świadczonego przez Gminę Miasta Toruń mogą skorzystać osoby z niepełnosprawnością oraz seniorzy 70+, którzy mają kłopot z samodzielnym dotarciem do punktu. Wczoraj i przedwczoraj siedem osób zostało przewiezionych do punktów, a 40 kolejnych transportów jest zamówionych. Transport jest możliwy do punktów zlokalizowanych na terenie gminywyjaśnia prezydent Torunia Michał Zaleski.

Dzięki uprzejmości toruńskich strażaków organizowany jest także transport do sąsiednich gmin dla osób uprawnionych - niektórzy seniorzy zarejestrowali się np. w Aleksandrowie Kujawskim czy Ciechocinku.

Na zdjęciu: grafika z numerem telefonu infolinii

(kliknij w obrazek, aby powiekszyć)

Osoby obsługujące infolinię udzielają informacji na ten temat, m.in. kto jest do niego uprawniony, potwierdzają terminy szczepień i transportów. Z uwagi na specyfikę klientów (wiek 80+ i 70+) często jedna rozmowa nie wystarczy, każdy otrzymuje zawsze pełen pakiet informacji na zadane pytanie.

Po wykonaniu dowozu na zlecenie gminy osoby z infolinii dzwonią do osób, które z transportu skorzystały, z pytaniem, czy są zadowoleni z obsługi (pomoc w zejściu ze schodów, ubraniu się, dojściu do przychodni) oraz jaki mają termin drugiej dawki, bo to kolejny termin transportu.

- Od 15 lutego spodziewamy się więcej transportów z uwagi na to, że seniorzy zaszczepieni między 25 a 29 stycznia będą mieli podawaną drugą dawkę, a jednocześnie wciąż będzie podawana pierwsza dawka osobom zarejestrowanym na terminy lutowe i marcowe – dodaje prezydent.

fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • Na zdjęciu Oficer Wojska Polskiego salutuje sztandarowi Garnizonu Toruń.
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Grafika wydarzenia
  Miasto, Sport
  Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Na zdjęciu: widok z drona na budowę linii tramwajowej
  Miasto, MZK
  Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • Na zdjęciu: trzy jachty z białymi żaglami na Wiśle
  Miasto, Sport
  14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.
 • Grafika z Areną Toruń
  Miasto, Sport
  Szlakiem toruńskiego sportu ruszą uczestnicy rekreacyjnego rajdu organizowanego przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie GoSport! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r.
 • W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. w związku z przypadającym świętem, ruch tramwajowy i autobusowy będzie ograniczony.
 • Anooki to zabawni bohaterowie instalacji, które będzie można zobaczyć na placu Rapackiego podczas 13. Bella Skyway Festival, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia 2022 r.
 • Przy budynku Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Torunia powstały trzy rabaty z nowymi nasadzeniami.
 • W związku z szybszym niż planowano zakończeniem prac montażowych przy 13. Bella Skyway Festival w rejonie Placu Rapackiego, Fontanna Cosmopolis została ponownie uruchomiona. Wszyscy spragnieni ochłody będą mogli korzystać z fontanny przez najbliższe upalne dni do godziny 18:00. Później, w godzinach wieczornych, w związku z organizacją festiwalu...
 • W okresie pomiędzy 15 a 17 sierpnia 2022 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.
 • Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.
 • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych i miejsc parkingowych.
 • Kładka znajdująca się nad Trasą Prezydenta Raczkiewicza zazieleniła się – wykonane zostały nasadzenia zarówno na samym obiekcie, jak i na terenie przyległym.