Infolinia ds. szczepień pozostanie aktywna | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Infolinia ds. szczepień pozostanie aktywna

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 30 września 2021
Autor: Filip Tomasik

Decyzją prezydenta Torunia, pomimo braku dalszego finansowania ze środków budżetowych państwa, infolinia ds. szczepień i dowozu będzie funkcjonowała do końca 2021 roku.

Oświadczenie prezydenta Torunia Michała Zaleskiego ws. telefonicznego punktu zgłoszeń potrzeb transportowych oraz informacji o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV-2:

Szanowni Państwo

W związku z otrzymaną dziś decyzją Wojewody Kujawsko-Pomorskiego WNK.IV.967.168.2021 w sprawie zaprzestania od 1 października br. finansowania ze środków budżetowych państwa telefonicznego punktu zgłoszeń potrzeb transportowych oraz informacji o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, podjąłem decyzję o kontynuowaniu do 31 grudnia br. funkcjonowania miejskiej infolinii o szczepieniach oraz utrzymaniu stanowiska gminnego koordynatora ds. szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Infolinia ds. szczepień będzie funkcjonowała w Toruniu do końca grudnia br. w ramach środków budżetowych gminy, niezależnie od zakończenia zewnętrznego finasowania. Jako prezydent Torunia, mając na uwadze dobro mieszkańców oraz będąc u progu czwartej fali zachorowań na koronawirusa uważam, że moim obowiązkiem i odpowiedzialnością jest utrzymanie możliwości uzyskania przez mieszkańców bezpłatnej informacji nt. możliwości skorzystania ze szczepień oraz transportu do punktów szczepień.

Od 1 października Gmina Miasta Toruń nadal będzie organizowała dowóz do punktów szczepień oraz zapewni mieszkańcom możliwość zgłoszenia potrzeb transportowych poprzez specjalnie dedykowaną infolinię 56 611 89 00. Z bezpłatnego transportu na terenie Torunia do i z punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 będą mogły nieodpłatnie skorzystać osoby:

-    niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;

-  powyżej 70. Roku życia, mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień.

Jednocześnie pragnę podziękować wszystkim mieszkańcom Torunia za solidarne podjęcie walki z pandemią, czego dowodem jest wysoki wskaźnik w pełni zaszczepionych mieszkańców naszego miasta, wynoszący obecnie - po ponad 9 miesiącach szczepień populacyjnych - 65% uprawnionych do szczepień, czyli mieszkańców 12+. To pokazuje, że czujemy się odpowiedzialni za życie we wspólnocie mieszkańców Torunia i zdrowie naszej społeczności traktujemy priorytetowo.

Prezydent Torunia Michał Zaleski

Najczęściej czytane aktualności

 • 5. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Zabytek wraz z terenem przyległym zostanie przekazany umową użyczenia Toruńskiej Agendzie Kulturalnej. W pierwszym etapie na miejscu powstanie ogrodzenie, a cały teren zostanie objęty dozorem monitoringu. Wykonane zostaną również najpotrzebniejsze prace porządkowe i konserwacyjne.
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Szosa Lubicka do remontu
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy, który wykona remont ulicy Szosy Lubickiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości ulicy Piskorskiej. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 lipca br. Remont obejmie Szosę Lubicką na odcinku od ulicy Dziewulskiego do Olsztyńskiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości...
 • Na zdjęciu: trwa remont łazienki
  Miasto
  Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
 • - 16 lipca 2024 r. od godz. 13:00 w obszarach występowania prognozowanych silnych opadów deszczu z burzami, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. Lokalnie w zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie...
 • Trwa konkurs „Wzorcowy zielony ogródek starówki”, w którym wyróżnione zostaną najciekawsze, najbardziej zielone i ukwiecone ogródki gastronomiczne znajdujące się na terenie zespołu staromiejskiego.
 • Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
 • Wtorek, 16 lipca 2024 r., zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Torunia ostrzeżenie 2. stopnia.
 • 25 lipca 2024 roku (czwartek) odbędzie się V Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w dniu wydarzenia od godziny 0:00 do 20:00.
 • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.