www.torun.pl

Inaczej na placu Chrapka

Drogi, Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 05 grudnia 2018
Autor: Agnieszka Kobus-Pęńsko

Od 7 grudnia 2018 r. duże zmiany na placu bp. Chrapka. Znikną objazdy, asfaltowe przejazdy przez torowisko. Do ruchu zostanie udostępnione nowe rondo.

Zmiany będą obowiązywały od najbliższego piątku, czyli od 7 grudnia 2018 roku od  godz. 9:00. - Będzie to istotna zmiana dla kierowców - zapowiada Jan Brzycki, kierownik budowy z ramienia firmy Skanska SA. Dla ruchu  zostanie otwarty wlot od strony Gdańska, wylot w kierunku Bydgoszczy, a cały ruch zostanie skierowany w nowe rondo. - Tym samym wszystkie relacje ruchu zostaną otwarte, a kierowcy nie będą musieli już korzystać z objazdu przez plac Pokoju Toruńskiego oraz przestaną funkcjonować przewiązki przez tory tramwajowe - dodaje Brzycki.

Na placu bp. Chrapka będzie jednak nadal tymczasowa organizacja ruchu. Oznacza to, że będzie obowiązywał na nim ruch okrężny. Rondo turbinowe zostanie wprowadzone dopiero po zakończeniu wszystkich prac. 

Schemat zmian

Wprowadzone od piątku zmiany pozwolą wykonawcy na rozpoczęcie prac rozbiórkowych oraz ułożenie warstwy ścieralnej na wlotach, gdzie obecnie odbywa się ruch dwukierunkowy. Równolegle rozpoczną się prace sieciowe na wlocie od strony placu Pokoju Toruńskiego.

Uwaga! W rejonie placu bp. Chrapka nadal będą trwały prace budowlane, dlatego zostaną zastosowane ograniczenia prędkości i zawężenia do jednego pasa ruchu.

Fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Prezydent Miasta Torunia co roku przyznaje stypendia i nagrody dla zdolnych uczniów. W 2019 roku obowiązują nowe zasady przyznawania tych świadczeń.
 • Kultura, Miasto
  Mieszkańcy Stawek spotkali się w niedzielę 19 maja 2019 r. na rodzinnym festynie parafialno-osiedlowym.
 • Miasto
  13 maja 2019 roku rusza nabór do klas I liceów, techników i szkół branżowych I stopnia. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano w sumie ponad 5100 miejsc dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.
 • Miasto
  W sobotę 18 maja 2019 r. w Centrum Kształcenia ustawicznego w Toruniu odbył się V Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego. Temat tegorocznego Kongresu „Sprawdzone metody wychowania i edukacji małego dziecka”.Inicjatorem przedsięwzięcia było działające od 2002 r. w Toruniu, Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość”,...
 • Drogi
  Miejski Zarząd Dróg informuje o utrudnieniach drogowych w Toruniu na przełomie maja i czerwca 2019 r. związanych z planowanymi pracami wodociągowo-kanalizacyjnymi.
 • Miasto
  Każdy pełnoletni mieszkaniec Torunia, pomimo braku zameldowania w mieście może złożyć wniosek o wpisanie do rejestru wyborców.
 • Kolejna produkcja, tym razem związana z grupą Republika i Toruniem, odnosi sukces na rynku filmowym.
 • Od dwudziestu lat świetlica „Antoninek” wspiera w potrzebie i organizuje czas dzieciom z toruńskich Wrzosów. W niedzielę 19 maja 2019 r. świętowała swój jubileusz.
 • Informacje dla wyborców, członków komisji oraz komitetów wyborczych.
 • Tradycje sportowe i atuty Torunia jako Europejskiego Miasta Sportu 2019 zostały zaprezentowane podczas pierwszej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Turniej odbył się 18 maja 2019 roku na PGE Narodowym w Warszawie.
 • Ponad 200 młodych rowerzystów rywalizowało w niedzielę 19 maja 2019 roku na Motoarenie w wyścigach rowerowych zorganizowanych w ramach obchodów 10-lecia powstania najlepszego stadionu żużlowego na świecie.
 • Elana Toruń przegrała w niedzielę 19 maja 2019 r. z Olimpią Elbląg 1:2 i straciła szanse na awans do I ligi. A były one spore, zważywszy że GKS Bełchatów zakończył swoje spotkanie remisem.
 • Budynek przy ul. Słowackiego 114 zostanie poddany przebudowie i modernizacji, by swoją siedzibę miał tam Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
 • Życie codzienne w Toruniu w latach 1914-1920, u progu odzyskania niepodległości, jest tematem prelekcji, na którą zaprasza 22 maja 2019 r. Książnica Kopernikańska przy ul. Słowackiego 8.