II tura wyborów samorządowych | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

II tura wyborów samorządowych

Miasto
Data publikacji: 17 kwietnia 2024
Autor: Marcin Pryka

21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.

Najlepiej sprawdzić to w :

• wyszukiwarce obwodowych komisji wyborczych przygotowanej przez Państwową Komisję Wyborczą , dostępnej: https://wybory.gov.pl/samorzad2024/pl/obwodowe/wyszukiwarka?obszar=46300

lub

• korzystając z portalu mObywatel w przeglądarce: https://www.gov.pl/web/mobywatel/mobywatel-w-przegladarce1 lub w aplikacji wybierając z menu Twoje dane, następnie Centralny Rejestr Wyborców

Przypominamy, że część mieszkańców Torunia będzie głosować w innych lokalach wyborczych niż w wyborach w 2023 r., zmiany siedzib obwodowych komisji wyborczych wynikają z poprawy warunków lokalowych i technicznych:

1) dotychczasowa siedziba obwodowej komisji wyborczej nr 97 mieszcząca się w prywatnym przedszkolu „Jaś i Małgosia” przy ul. Donimirskiego 4 została przeniesiona do siedziby Dziennego Domu Pomocy Społecznej, ul. Rydygiera 30/32;

2) dotychczasowa siedziba obwodowej komisji wyborczej nr 110 mieszcząca się w Świetlicy Środowiskowej przy ul. Olsztyńskiej 114a została przeniesiona do Hostelu JAX, ul. Ceglana 5.

Dodatkowo z podziału obwodów utworzono trzy nowe obwody głosowania w nowych siedzibach Obwodowych Komisji Wyborczych:

1) z obwodu głosowania nr 1 wydzielono część ulic i utworzono nowy obwód głosowania oznaczony nr 114 z siedzibą w Ośrodku Szkolenia Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego przy ul. Poznańskiej 347, w którym będą głosować mieszkańcy ulicy: Poznańskiej numery parzyste od 274 do końca i numery nieparzyste od 325 do końca;

2) z obwodu głosowania nr 5 wydzielono część ulic i utworzono nowy obwód głosowania oznaczony nr 115 z siedzibą w Przedszkolu Miejskim nr 12 – na terenie Szkoły Podstawowej nr 14 przy ul. gen. Józefa Hallera 79, w którym będą głosować mieszkańcy z następujących ulic: Bekasa, Czapli, Generała Leopolda Okulickiego, Generała Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza, Generała Mikołaja Bołtucia, Generała Tadeusza Kutrzeby, Kormorana, Lilii Wodnych, Ludwika Czachowskiego, Łączna, Melanii Sinorackiej, Nenufarów, Perkoza, Puchacza, Sitowia, Sowia, Stanisława Sędziaka, Szuwarów, Tataraków, Trzcinowa, Zimorodka;

3) z obwodu głosowania nr 74 wydzielono część ulic i utworzono nowy obwód głosowania oznaczony nr 116 z siedzibą w Przedszkolu Miejskim nr 18 przy ul. Konrada Grasera 3, w którym będą głosować mieszkańcy z następujących ulic: Aleksandra Birkenmajera, Bohdana Paczyńskiego, Edmunda Halleya, Forteczna, Galileusza, Heleny Kaźmierczak-Połońskiej, Henryka Strobanda, Jana Gadomskiego, Jana Heweliusza, Jana Keplera, Jana Mergentalera, Jana Michała Hubego nr parzyste od 2 do 6 i nr nieparzyste od 21 do końca, Jana Rybińskiego, Jerzego Dobrzyckiego, Konrada Grasera, Łukasza Watzenrodego nr parzyste i nieparzyste od 15 do końca, Roberta Głębockiego, Włodzimierza Zonna.

W dniu wyborów uruchomiona zostanie specjalna infolinia na której pracownicy Urzędu Miasta udzielać będą informacji o siedzibach obwodów głosowania oraz przynależnych do nich ulicach i numerach domów.

Bezpłatna infolinia o numerze 800 244 775 będzie czynna w dniu wyborów w godzinach od 700 do 2100.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: samochody - mercedesy
  Miasto
  W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na I Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę 18 maja 2024 r. w godz. od 18:00 do 00.00.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...
 • Na zdjęciu: pani daje dziecku cukierki z koszyka
  Miasto
  Po raz 12. Zespół Szkół nr 19 zorganizował piknik dla swoich uczniów i ich rodzin. Atrakcji było co nie miara!
 • Na zdjęciu: ceramiczne czerwone maki, w tle Rynek Staromiejski
  Miasto
  80 ceramicznych maków w 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino – tak Toruń uczcił wielki czyn polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej.
 • Kultura, Miasto
  Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zaprasza na niezapomnianą noc pełną sztuki, dźwięków i inspirujących spotkań. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – każdy znajdzie coś dla siebie!
 • Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce, była gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego 17 maja 2024 r.
 • Karatecy z klubu Kimura Toruń wrócili z medalami z Międzynarodowych Mistrzostw Polish Open oraz WGKF w full contact karate.
 • Korzyści płynące z programu „Cała Polska Strefą”, wyzwania związane z cyfryzacją i automatyzacją, wyniki najnowszego raportu Randstad oraz oferta działań probiznesowych Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – to główne tematy spotkania dla przedsiębiorców z sektora BPO, na które zapraszamy 4 czerwca 2024 roku do restauracji Mio Piano w Toruniu.
 • W imieniu Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zapraszamy przedsiębiorców do udziału w "Polsko-Litewskim Forum Biznesowym na Kujawach i Pomorzu". Forum odbędzie się w dniach 6-7 czerwca 2024 r. w Toruniu i Bydgoszczy. Udział jest bezpłatny.
 • Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zaprasza na niezapomnianą noc pełną sztuki, dźwięków i inspirujących spotkań. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – każdy znajdzie coś dla siebie!
 • Prezydent Miasta Torunia ogłasza możliwości zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • W ramach forum uczelni partnerskich projektu YUFE odbyło się spotkanie przedstawicieli uczelni członkowskich, w tym UMK, w którym udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...