II edycja Toruńskich Biegów Wolności 2019/2020 | www.torun.pl

II edycja Toruńskich Biegów Wolności 2019/2020

Miasto, Sport
Data publikacji: 13 sierpnia 2019
Autor: Maria Wesoła

Budżet obywatelski 2022, Start

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


W sobotę 17 sierpnia 2019 r. odbędzie się II edycja Toruńskich Biegów Wolności 2019/20 - Bieg Nocny Pod Patronatem Bella Skyway Festival 2019! Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje organizacyjne, z którymi powinien zapoznać się każdy uczestnik naszego wydarzenia.

Sobotni bieg na 5 km wystartuje o godz. 22:00. Pierwsi zawodnicy są spodziewani na mecie około 22:15-22:20.

BIURO ZAWODÓW
Biuro zawodów będzie czynne tylko w sobotę w godz. 19:00-21:30 i będzie zlokalizowane na pierwszym piętrze w budynku Przystani Sportów Wodnych (ul. Popiełuszki 1-3). Liczba dostępnych pakietów startowych wynosi 450 szt. Jeżeli limit dostępnych miejsc nie zostanie osiągnięty w trakcie rejestracji on-line otwartej do dnia 12 sierpnia do godz. 23:59, to w biurze zawodów będzie można także kupić pakiet startowy (na liście startowej są obecnie 453 pozycje). W Biurze Zawodów w punkcie informacji będzie możliwość zakupu oficjalnej czapki Toruńskich Biegów Wolności 2019/20 - do wyczerpania zapasów.


Ważne druki:

  


DODATKOWE ATRAKCJE


Na biegaczy i kibiców będzie czekać moc atrakcji! Drogę do mety rozświetlać będą samochody Partnera Motoryzacyjnego biegu Auto Reve Sp. z o.o. A na Bulwarze Fildalfijskim na odcinku trasy wyznaczonym przez auta naszego Partnera odbędzie się "Szybka setka z Auto Reve". Osoba, która najszybciej pokona tunel świetlny o długości 100 m wyznaczony przez oświetlone samochody otrzyma nagrodę specjalną ufundowaną przez Autoryzowanego Dealera Renault i Dacia w Toruniu. Na mecie przewidziane są także pokazy świetlne i inne zabawy ze światłem.

FOOD TRUCK KONA COAST CAFE
Przed biegiem, jak i po, przy wejściu do Biura Zawodów na spragnionych biegaczy i kibiców czekał będzie Food Truck Kona Coast Cafe, a w nim pyszna kawa, rozgrzewająca herbata z owocami, koktajle, lemoniada na gorąco, ciacha owsiane, brownie, ciacha marchewkowe. Za okazaniem numeru startowego rabat – 10%. Będziwe można płacić kartą.


STREFY CZASOWE
Na linii startu należy ustawić się zgodnie z aktualną formą/rekordem życiowym. Przedziały minutowe na dystans 5 km prezentuje poniższa grafika. Bardzo prosimy o uczciwość wobec siebie i innych biegaczy.SZATNIE, TOALETY, PRYSZNICE I DEPOZYT
Szatnie, toalety i prysznice będą znajdować się w budynku Przystani Sportów Wodnych (wejście od strony strefy startu/mety). Dodatkowe przenośne ubikacje będą zlokalizowane w strefie startu/mety. Depozyt będzie znajdował  się na parterze obok strefy startu/mety. Rzeczy osobiste można zapakować w worek, który został przekazany w pakiecie startowym, a następnie zostawić w depozycie. Depozyt będzie czynny w godz. 19:00-23:45.


UTRUDNIENIA W RUCHU – kliknij TUTAJ!

ZABEZPIECZENIE MEDYCZNE
Impreza jest kompleksowo zabezpieczona medycznie. Na starcie/mecie będzie karetka, a na trasie biegów nad zdrowiem biegaczy będą czuwać lekarze i ratownicy medyczni.

MEDAL
Każdy uczestnik Toruńskich Biegów Wolności 2019/20 po każdej edycji otrzyma pamiątkowy medal, którego całość będzie składać się na panoramę miasta Torunia. Szarfy poszczególnych medali będą w kolorze biało-niebieskim, zgodnym z flagą miasta.

Świecący medal podczas drugiej edycji!
Inspiracją medalu II edycji Toruńskich Biegów Wolności 2019/20 jest pamiątkowa odznaka Frontu Pomorskiego. Odznaka przedstawia orła trzymającego w szponach tarczę, na której znajduje się Gryf Pomorski. Został on przedstawiony na tle morza z płynącym żaglowcem. Nad orłem umieszczono datę 1920, natomiast na tarczy widnieje data 19. I. (19 stycznia) oraz 10. II (10 luty). Dlaczego odznaka pamiątkowa Frontu Pomorskiego na medalu Toruńskich Biegów Wolności 2019/20? Otóż Front Pomorski był związkiem operacyjnym Wojska Polskiego, utworzonym 19 października 1919 roku w celu odzyskania przez Polskę Pomorza Wschodniego. Dowodził nim gen. Józef Haller, którego zaś wizerunek widnieje na medalu I edycji Toruńskich Biegów Wolności 2019/20. To właśnie żołnierze Frontu Pomorskiego 18 stycznia 1920 roku wyzwolili Toruń spod władzy niemieckiej. Poprzez uwiecznienie odznaki pamiątkowej tego związku operacyjnego pragniemy uczcić pamięć żołnierzy, którzy przyczynili się do odzyskania przez gród Kopernika niepodległości.
 
Medal jest pokryty warstwą fluorescencyjną. Skierowany w stronę strumieni świetlnym świeci.
Dodatkowe elementy ubarwiające toruńską panoramę, które będą uwiecznione na pozostałych medalach, będą odkrywane przed poszczególnymi edycjami. Przed biegiem finałowym będzie można dokupić podstawkę umożliwiającą ustawienie medali w jedną całość. Szczegółowe informacje na ten temat wkrótce.

TRASA

Przebieg trasy:

 • Pierwsza pętla: 1,5 km

  • start przy placu Przystani Sportów Wodnych i bieg w kierunku ul. Popiełuszki

  • bieg po ulicy Popiełuszki

  • skręt w prawo i dobieg do ul. Bulwar Filadelfijski

  • skręt w prawo na drogę rowerową

  • dobieg do Przystani Sportów Wodnych i rozpoczęcie drugiej pętli

 • Druga pętla: 3,5 km

  • bieg w kierunku ul. Popiełuszki

  • bieg ulicą Popiełuszki

  • skręt w prawo i dobieg do ul. Bulwar Filadelfijski

  • bieg po ulicy Bulwar Filadelfijski

  • nawrót na końcu ulicy Bulwar Filadelfijski

  • bieg po ulicy Bulwar Filadelfijski

  • skręt w lewo na drogę rowerową

  • dobieg do mety przy Przystani Sportów Wodnych

MAPA on-line – Kliknij TUTAJ!

Więcej informacji na stronie www.biegiwolnosci.pl

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Koronawirus, Miasto
  319 osób zgłosiło się do punktu w toruńskiej galerii Plaza i przyjęło szczepionkę przeciw koronawirusowi. W niedzielę, 13 czerwca 2021 r. na chętnych czekamy na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego i w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej.
 • Miasto
  Na 13 czerwca 2021 r. zaplanowano drugi i ostatni dzień pikniku w Muzeum Twierdzy Toruń. Po deszczowej sobocie, niedziela zapowiada się ciepła i bez opadów. Zapraszamy!
 • Grafika epidemiczna dla Torunia
  Koronawirus, Miasto
  W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 3 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie odnotowano ofiar śmiertelnych.
 • Kultura, Miasto
  Na ostatni weekend sezonu artystycznego Toruńska Orkiestra Symfoniczna przygotowała weekend poświęcony rosyjskiemu kompozytorowi Igorowi Strawińskiemu. 11 czerwca publiczność w CKK Jordanki wysłuchała koncertu "Ogniste fajerwerki".
 • Miasto, Sport
  W 9. rundzie PGE Ekstraligi eWinner Apator Toruń uległ przed własną publicznością drużynie Bertard Sparta Wrocław 36:54.
 • Na zdjęciu toruńska starówka w deszczu
  Miasto
  W sobotę, 12 czerwca 2021 r. na terenie Torunia i powiatu toruńskiego mogą wystąpić nagłe opady gradu i burze.