Icewind w strefie Toruń-Wschód | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Icewind w strefie Toruń-Wschód

Biznes, Miasto
Data publikacji: 15 września 2023
Autor: Magdalena Winiarska

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Na zdjęciu: budynek z niebielskim logo Icewind

Ponad 600 m kw. liczy nowy obiekt firmy Icewind przy ul. Świdnickiej na tzw. Abisynii w Toruniu. W budynku jest możliwość zapoznania się z technologiami urządzeń klimatyzacyjnych, wentylacyjnych oraz pomp ciepła podczas ich rzeczywistej pracy.

Cały obiekt Icewind został zaprojektowany z wykorzystaniem ekologicznych technologii do jego ogrzewania, chłodzenia i wentylowania - oprócz oczywistych korzyści polegających na niskich kosztach utrzymania stanowi w całości budynek referencyjny dla wszystkich zainteresowanych firm planujących podobne inwestycje. Nowa siedziba Icewind ma 400 metrów powierzchni magazynowej i ponad 200 metrów powierzchni biurowej. Firma kupiła w 2021 roku od miasta działkę o powierzchni 20 arów. Teren w strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń-Wschód kosztował 232 300 zł.

- Współpraca z torun.direct układała się modelowo, jesteśmy zadowoleni z lokalizacji, która daje nam doskonałe możliwości komunikacyjne - podkreśla Sławomir Rygielski, właściciel firmy Icewind.

Icewind to toruńska firma zajmująca się wykonywaniem nowoczesnych instalacji ogrzewania, chłodzenia i wentylacji dla klientów indywidualnych i dla firm oraz obiektów użyteczności publicznej. Icewind może pochwalić się realizacją najbardziej skomplikowanych inwestycji w Toruniu i okolicach, w których za pomocą tych samych urządzeń pomieszczenia są chłodzone i ogrzewane.

Warto dodać, że strefa inwestycyjno-logistyczna „Toruń Wschód” wypełniła się już w 90%. Osiemnaście z 20 działek przeznaczonych dla małych i średnich przedsiębiorstw znalazło nabywców. W rejonie ulic Przelot i Świdnickiej trwają intensywne prace budowlane. W strefie aktualnie pozostało do sprzedaży ok. 15 ha terenów pod inwestycje. Miejscy planiści przeznaczyli te tereny pod obiekty usługowo-produkcyjne i składy magazynowe. Są to tereny niezabudowane, ale w sąsiedztwie znajduje się niezbędna infrastruktura.

Fot. Centrum Wsparcia Biznesu

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

  • Prezydent Miasta Torunia ogłosił konkurs wniosków o przyznanie stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury. Nabór wniosków odbywa się w terminie od 1 do 31 października 2023 r.
  • W związku z zawodami Speedway Grand Prix, jak i korektami w rozkładach jazdy, pasażerów czekają zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
  • Setne urodziny obchodziła torunianka, pani Felicja Cyrankowska. Z tej okazji życzenia złożyli jubilatce prezydent Michał Zaleski i kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego, Iwona Krzywdzińska.
  • Z początkiem października Toruń wypełni się studentami. Wielu z nich będzie jeździć na zajęcia komunikacją miejską. W takim przypadku dużą oszczędnością dla studenckiego budżetu będzie zakup biletu semestralnego, który pozwoli na oszczędne i wygodne przemieszczanie się po mieście.
  • Dajmy się unieść w przestworza! W piątkowy i sobotni wieczór patrzymy w niebo – na Stadionie Miejskim podziwiać będziemy balonowy spektakl „Exit”. Cały weekend należeć też będzie do seniorów – instytucje kultury przygotowały dla nich specjalną ofertę wydarzeń w ramach ogólnopolskiej akcji.
  • W dniach 7-15 września 2023 r., z okazji Światowego Dnia Fair Play, Polski Komitet Olimpijski zorganizował ogólnopolską akcję dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych pn. #BiegFairPlayPKOl. W III edycji wydarzenia wzięły dwie toruńskie szkoły – Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych oraz Szkoła...
  • Po raz dziewiąty w historii Speedway Grand Prix najważniejsze rozstrzygnięcia indywidualnych mistrzostw świata poznamy na Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego.
  • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory kibica.