www.torun.pl

Hotel Hilton powstanie w Toruniu

Miasto
Data publikacji: 13 sierpnia 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

Pod koniec 2022 roku przy ul. Browarnej ma zostać otwarty Hotel Hilton Garden Inn Old Town Toruń. W obiekcie znajdą się m.in. 132 pokoje, bar, restauracja, strefa fitness i dwie sale konferencyjne.

Inwestycja powinna ruszyć wiosną 2020 roku. Nowy czterogwiazdkowy hotel powstanie w budynku starego browaru. Przebudowa tego kompleksu na Hotel Hilton obejmuje także budynek młyna parowego usytuowanego przy ul. Wielkie Garbary 2, wzniesionego w 1883 r.

- Hotel Hilton podniesie atrakcyjność turystyczną zespołu staromiejskiego. Marka Hilton Garden Inn gwarantuje najwyższą  jakość. Inwestycję realizuje SATORIA Group – grupa, która ma szerokie doświadczenie przy budowie takich obiektówmówił prezydent Torunia Michał Zaleski.

Starania o otwarcie w tym miejscu hotelu inwestor rozpoczął w 2017 roku, kiedy w wyniku przetargu zakupił budynki przy ul. Małe Garbary, a kilka miesięcy później przy Browarnej.

Inwestor musi przestrzegać zastrzeżeń konserwatora – addycyjna zabudowa browaru jest wpisana do rejestru zabytków.

- Posiadamy swoje hotele w Gdańsku, Krakowie, Warszawie i Augustowie. Niebawem dołączą do nich nowe obiekty, które budujemy w Łodzi i Olsztynie. W 2022 roku planujemy otworzyć hotel w Toruniu. Szacujemy, że inwestycja będzie kosztować ponad 60 mln złotychwyjaśnia Lech Fronckiel, wiceprezes PPI Polskie Projekty Inwestycyjne.

Powstający hotel ma zachować historyczny i industrialny charakter browaru.

- Istnienie browaru w tym miejscu stanowiło dla nas inspirację. Zachowamy i wkomponujemy w przestrzeń hotelową wszystkie elementy pozostałe po browarze. Wystrój będzie podkreślać jego przemysłowy klimatzapewnia Adam Walczak, autor projektu.

Hotelem operować ma VHM Hotel Management Sp. z o.o., która wchodzi w skład SATORIA Group.

- Hilton Garden Inn to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w rodzinie Hiltona. Liczymy na to, że przygotowany przez nas hotel spełni oczekiwania gości. Pokoje zostały zaprojektowane zgodnie z najnowszymi standardamitłumaczy Wojciech Popis, wiceprezes VHM Hotel Management.

W hotelu funkcjonować będzie także restauracja, która ugościć może 100 osób. Operator hotelu zapewni gościom miejsca parkingowe na pobliskich parkingach.

Z inwestorem, SATORIA Group, współpracuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Materiały inwestora dostępne tutaj.

Fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, MZK
  Od 1 września 2019 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu toruńskiej komunikacji miejskiej. Jednym z głównych powodów jest potrzeba zwiększenia oferty przewozowej dla uczniów, których podwójne roczniki rozpoczną naukę w szkołach ponadpodstawowych.
 • Kultura, Miasto
  W najbliższych dniach Toruń opanują setki tysięcy turystów. Ruszyła jedenasta edycja Bella Skyway Festival, która potrwa do niedzieli!
 • Kultura, Miasto
  W dniach 20-25 sierpnia 2019 r. odbędzie się 11. edycja Bella Skyway Festival. W tym roku motywem przewodnim Bella Skyway Festival jest „Różnorodność miejsca”.
 • Biznes, Miasto
  Urząd patentowy RP przyznał prawo ochronne dla wspólnego znaku towarowego Made in Toruń. To oznacza, że certyfikat jakości, jakim posługuje się część toruńskich firm, jest chroniony na podstawie przepisów prawa o własności przemysłowej.
 • Miasto
  Ogród Zoobotaniczny zaprasza w niedzielę 25 sierpnia 2019 r. na festyn rodzinny na zakończenie wakacji.
 • Nowa Zamojska
  Drogi, Inwestycje
  Zakończyła się budowa ulicy Zamojskiej w Toruniu. Gruntowa ulica na osiedlu Bielawy Grębocin dziś wygląda zupełnie inaczej niż kilka miesięcy temu.
 • Pod koniec sierpnia Toruń czekają wielkie siatkarskie emocje - Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. Kibice mogą już za darmo odbierać bilety.
 • 20 sierpnia 2019 roku rusza tegoroczny Bella Skyway Festival. Organizatorzy przygotowali szereg udogodnień dla kierowców i pasażerów MZK na czas wydarzenia.
 • Toruń dołączył do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która startuje 1 września 2019 roku.
 • 20 sierpnia 2019 r. przedstawiciele miasta wizytowali trwającą adaptację Koszarów Bramy Chełmińskiej na Muzeum Twierdzy Toruń. Nowy oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu ma być otwarty w przyszłym roku.
 • Toruńscy drogowcy poprawią bezpieczeństwo i płynność przejazdu na ulicy Poznańskiej, na wysokości nowego cmentarza. Wszystko to za sprawą zatoki przystankowej, która powstaje w tym miejscu. W ramach inwestycji wybudowany będzie także chodnik i zostanie ustawiona wiata. Obecnie autobusy komunikacji miejskiej zatrzymują się na jezdni, na wysokości...
 • Miasto uruchomiło specjalną podstronę z informacjami o nadchodzących wyborach do Sejmu RP i do Senatu RP, które odbędą się 13 października 2019 r.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego w 2018 roku torunianie zarabiali przeciętnie 4629 zł i 36 groszy brutto miesięcznie.
 • Na tegorocznym, 11. Bella Skyway Festival pojawi się instalacja dotycząca komunikacji miejskiej. Będzie wyświetlana m.in. na autobusie Miejskiego Zakładu Komunikacji.