www.torun.pl

Historyczny wyczyn futsalistów

Miasto, Sport
Data publikacji: 13 maja 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Piłkarze halowi FC Toruń, na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek Futsal Ekstraklasy, zapewnili sobie wicemistrzostwo Polski. W decydującym meczu pokonali we własnej hali Clearex Chorzów 9:5 (4:5).

Spotkanie, które odbyło się 12 maja 2019 r., dostarczyło kompletowi publiczności wielkich emocji. Jako pierwsi do siatki trafili przyjezdni. W szóstej minucie, po golu Macieja Mizgajskiego, Clearex prowadził 1:0. Później torunianie grali koncertowo. Podopieczni Łukasza Żebrowskiego potrzebowali 222 sekund, aby wyjść na prowadzenie 4:1. Niestety, gracze FC Toruń roztrwonili swoją zaliczkę i do przerwy przegrywali 4:5.

- Do 12 minuty realizowaliśmy założone zadania taktyczne i efekty były widoczne na boisku. Później nasza gra trochę się „posypała”. W przerwie w szatni po męsku porozmawialiśmy, co przełożyło się na naszą grę w drugiej połowie – przyznał po meczu Łukasz Żebrowski, trener FC Toruń.

W przerwie meczu szkoleniowiec toruńskiej ekipy dokonał kluczowej zmiany. Między słupkami Kamila Naparłę zastąpił Nicolae Neagu. Po wznowieniu gry FC zdominował rywala - Clearex miał w pierwszych minutach problemy z wyjściem z własnej połowy.

Nasz zespół „zaaplikował” rywalom pięć goli i zasłużenie mógł rozpocząć świętowanie.

Zespół FC Toruń powstał w sierpniu 2013 roku. Drużyna po sezonie 2014/2015 świętowała awans do ekstraklasy. Dwa lata później torunianie cieszyli się z pierwszego medalu – brązowego. FC w sezonie 2017/2018 powtórzył swój sukces.
Srebrny medal, wywalczony w niedzielę, jest największym sukcesem w historii klubu, a także naszego miasta w tej dyscyplinie sportu.

FC Toruń – Clearex Chorzów 9:5 (4:5).

0:1 M. Mizgajski (5:14), 1:1 T. Kriezel (7.33), 2:1 R. Spychalski (8.30), 3:1 M. Cyman (9.39), 4:1 T. Kriezel (11:11), 4:2 T. Golly (12.17), 4:3 M. Mizgajski (13.35), 4:4 M. Mizgajski (15.36), 4:5 M. Zastawnik (17.40), 5:5 M. Mikołajewicz (24.59), 6:5 M. Mizgajski (27.34) , 7:5 M. Cyman (33.41), 8:5 T. Kriezel (38.11, przedłużony rzut karny), 9:4 R. Spychalski (38:44, przedłużony rzut karny)

FC Toruń: Kamil Naparło (21, Nicolae Neagu) – Michał Wojciechowski, Tomasz Kriezel, Mateusz Waszak, Marcin Mikołajewicz – Krzysztof Elsner, Remigiusz Spychalski oraz Mateusz Iwański, Kamil Domański, Robert Stolarski, Kacper Zboralski, Dawid Wędołowski

Fot. Sławomir KowalskiNajczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  Ponad 400 osób stanęło 17 sierpnia 2019 r. na starcie drugiego, nocnego biegu, rozegranego w ramach Toruńskich Sztafet Wolności 2019/2020.
 • Kultura, Miasto
  W dniach 20-25 sierpnia 2019 r. odbędzie się 11. edycja Bella Skyway Festival. W tym roku motywem przewodnim Bella Skyway Festival jest „Różnorodność miejsca”.
 • Kultura, Miasto, MZK
  20 sierpnia 2019 roku rusza tegoroczny Bella Skyway Festival. Organizatorzy przygotowali szereg udogodnień dla kierowców i pasażerów MZK na czas wydarzenia.
 • Miasto, Sport
  15 sierpnia 2019 roku na Motoarenie zorganizowano zawody żużlowe "Derby Pomorza i Kujaw 2019". Dawni bohaterowie z Torunia i Bydgoszczy wyjechali na stadion aby pokazać piękno czarnego sportu i uczciwej rywalizacji.
 • Drogi, Inwestycje, Miasto
  Nowy wodociąg, gotowa część chodników i zjazdów do posesji, pierwsze warstwy nowej jezdni - tak wygląda obecnie remont ul. Kołłątaja. Od piątku, 23 sierpnia 2019 r., na kierowców czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu.
 • Kultura, Miasto
  15 sierpnia 2019 roku zakończył się Festiwal Wisły. Na finał trwającego przez kilka dni wydarzenia torunianie mogli podziwiać wyjątkowe widowisko światło-woda-dźwięk.
 • Atrakcyjne tereny inwestycyjne na toruńskim lewobrzeżu we wrześniu pójdą pod młotek. Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oferuje działki w południowo-zachodniej części miasta w rejonie ulic Gen. Andersa, Poznańskiej oraz trasy S-10. To propozycja dla inwestorów z sektora MŚP.
 • W dzień Święta Wojska Polskiego - 15 sierpnia po raz kolejny wspominamy Bitwę Warszawską, jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Rzeczypospolitej. W Toruniu uroczyste obchody odbyły się pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy...
 • Wodyaz wodociągu publicznego w Toruniu w pierwszym półroczu 2019 roku była zdatna do spożycia przez ludzi - wynika z oceny jakości przygotowanej przez Państwowy Powiatowy Inspektoriat Sanitarny w Toruniu.
 • 26 uzdolnionych uczniów uczęszczających do klas programowo najwyższych w szkołach ponadgimnazjalnych w minionym roku szkolnym otrzyma nagrody od prezydenta Michała Zaleskiego. Wręczenie wyróżnień zaplanowano na 22 sierpnia 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury.
 • Toruń dołączył do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która startuje 1 września 2019 roku.Aby móc uczestniczyć w rywalizacji i zdobywać kilometry dla Torunia należy zainstalować w swoim telefonie aplikację „Rowerowa Stolica Polski”. Jest to wielofunkcyjne narzędzie przydatne każdemu, kto uprawia sport. Aplikacja mierzy czas, pokonany...
 • 14 sierpnia 2019 r. na wyspie piaskowej na Wiśle odbył się wernisaż wystawy “Powidoki wiślane szypra Kałuży”. Prace Jacka Marczewskiego można obejrzeć w ramach Festiwalu Wisły 2019.
 • Królowa polskich rzek gościła już wiele gwiazd i znamienitości hobbystycznej, jak również profesjonalnej żeglugi. Nie inaczej jest również na naszym, toruńskim odcinku Wisły, przez który 14 i 15 sierpnia 2019 roku mają okazję przepłynąć i zaprezentować się okazałe dłubanki czy nawet wikińskie drakkary.
 • Spotkanie z projektantem, możliwość zgłoszenia uwag przez internet - tak będą wyglądały konsultacje dotyczące rozbudowy ul. Batorego w Toruniu - od ul. Polnej w kierunku północnym.