www.torun.pl

Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce 2021 w Toruniu!

Miasto, Sport
Data publikacji: 27 kwietnia 2018
Autor: Magdalena Winiarska

Wspaniała informacja dotarła do nas przed chwilą z Berlina. Toruń został organizatorem Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce w 2021 – taką decyzję podjęła Rada EuropeanAthletics.

- Potwierdzam. Przed chwilą ogłoszono wynik głosowania. Toruń będzie organizatorem tej niezwykle prestiżowej imprezy. To wielkie wyróżnienie dla naszego miasta prosto z Berlina mówi prezydent miasta Torunia Michał Zaleski. Decyzja o przyznaniu organizacji mistrzostw Toruniowi zapadła 27 kwietnia 2018 roku podczas Kongresu EuropeanAthletics, który odbywa się w dniach 26-28 kwietnia 2018 roku w Berlinie. Toruń pokonał swojego kontrkandydata do organizacji  tego wydarzenia - holenderskie miasto Apeldoorn stosunkiem 11:4 głosów.

- To jest nasze wspólne zwycięstwo! Furorę zrobił znak rąk ułożonych w literę „T" i hasło „Time for Toruń". Ogromną rolę odegrało Państwa zaangażowanie i liczny udział w poniedziałkowej akcji robienia zdjęcia wyrażającego poparcie dla Torunia. Nagrodą za wysiłek i dobrą wolę będą wspaniałe mistrzostwa, dzięki którym Toruń w 2021 roku będzie lekkoatletycznym centrum Europy - w tych słowach prezydent Michał Zaleski wyraża uznanie dla torunian.

Toruń ubiegał się o organizację Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce w 2021 roku wraz z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki oraz Kujawsko-Pomorskim Związkiem Lekkiej Atletyki.

- W lipcu ubiegłego roku wraz z partnerami przystąpiliśmy do przygotowań. Pozyskanie imprezy nie było proste i wymagało wielu złożonych działań organizacyjnych, których zwieńczeniem była dzisiejsza wspaniała prezentacja Torunia podczas Kongresu - opisuje dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Mariola Soczyńska.

Organizacja tak dużego przedsięwzięcia sportowego, jakim niewątpliwie będą Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce – Toruń 2021 to doskonała okazja do zaprezentowania naszego miasta jako prężnego ośrodka lekkoatletycznego, o co zabiegamy od dłuższego już czasu. To także szansa na szeroką promocję Torunia i jego atrakcji w Polsce, Europie i na świecie.W skład delegacji reprezentującej Toruń i dokonującej ostatecznej prezentacji naszej kandydatury weszli: Michał Zaleski – Prezydent Miasta Torunia, Henryk Olszewski – Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletytki, Piotr Długosielski – Dyrektor ds. Międzynarodowych PZLA, lekkoatleci Monika Pyrek i Marek Plawgo, którzy zaprezentowali toruńską kandydaturę, Krzysztof Wolsztyński – Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki, Mariola Soczyńska – Dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia, Andrzej Kuligowski – ekspert PZLA.


Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Jesienna aura za oknami, ale receptę na nią znajdziemy w ten weekend w Toruniu! Zimne wieczory będziemy mogli spędzić w księgarniach podczas I edycji Nocy Księgarń. Na rozgrzanie polecamy również pełne emocji koncerty: Piazzola & Czajkowski oraz Mazolewski & Porter.
 • Miasto
  W ramach akcji „Sprzątanie świata” prezydent Michał Zaleski wraz z uczniami Szkół Salezjańskich porządkował otoczenie szkoły.
 • Miasto
  W piątek 20 września 2019 roku w ACKiS „Od Nowa” członkowie Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa świętowali Dzień Budowlanych. Na obchodach obecny był także prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Miasto
  42 nauczycieli odebrało akty nadania awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. 19 września 2019 r. o godz. 16.00 w sali kominkowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza” spotkał się z nimi zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.
 • Miasto, MZK
  Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu włącza się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Punktem kulminacyjnym tradycyjnie będzie "Europejski Dzień Bez Samochodu". Z tej okazji w sobotę 21 września 2019 r. wzajezdni tramwajowej przy ul. Sienkiewicza 24/26 odbędą się drzwi otwarte.
 • Miasto
  Po raz kolejny miasto będzie finansować szczepienia przeciw grypie dla mieszkańców Torunia, którzy ukończyli 65 lat. Program realizowany będzie od 23 września 2019 r. do wyczerpania szczepionek.
 • W sobotę 21 września 2019 r. o godz. 18:00 w Dworze Artusa odbędzie się spotkanie jubileuszowe z okazji 30-lecia partnerstwa Toruń – Hameenlinna oraz 10-lecia Toruń – Novomesto.
 • W Toruniu 20 września 2019 r. rozpoczęło się VII Krajowe Spotkanie Reumatologiczne. Wydarzenie potrwa dwa dni.
 • Ekipa filmowa na Przedzamczu. W najbliższą sobotę (21 września 2019) od godziny 19.00 będą nagrywane kolejne sceny do filmu pt: „Nędzarz i madame”.
 • 25 września 2019 roku na antenie TVN Turbo w programie "Wyburzacze" będzie można zobaczyć, jak wyglądały prace związane z budową Centrum Innowacyjnej Edukacji. Na początku grudnia br. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy udostępni w nim wystawę dla nastolatków "Ścieżki dorastania".
 • Podczas 21. edycja mistrzostw Europy w lekkiej atletyce masters aż trzy krążki w konkurencjach rzutowych wywalczył torunianin Wacław Krankowski.
 • 22 września 2019 roku Toruńska Orkiestra Symfoniczna zainauguruje cykl koncertów „Czas dla Nas” w sezonie artystycznym 2019/2020. Zajęć i koncertów edukacyjnych przez kilka najbliższych miesięcy na pewno nie zabraknie.
 • W dniach 18-20 września 2019 roku w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki odbywa się 22. Konferencja Opieki Długoterminowej. W Toruniu debatuje 1000 dyrektorów europejskich domów pomocy społecznej oraz profesjonalistów z zakresu opieki długoterminowej.
 • Kilkaset osób pożegnało we wtorek śp. Adama Holszańskiego, zmarłego 12 września 2019 r., w wieku 68 lat, zasłużonego toruńskiego przedsiębiorcę, prezesa Zakładu Usług Dźwignicowych „Dźwig”, członka Rady Prezydenckiej przy Prezydencie Miasta Torunia.