www.torun.pl

Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce 2021 w Toruniu!

Miasto, Sport
Data publikacji: 27 kwietnia 2018
Autor: Magdalena Winiarska

Wspaniała informacja dotarła do nas przed chwilą z Berlina. Toruń został organizatorem Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce w 2021 – taką decyzję podjęła Rada EuropeanAthletics.

- Potwierdzam. Przed chwilą ogłoszono wynik głosowania. Toruń będzie organizatorem tej niezwykle prestiżowej imprezy. To wielkie wyróżnienie dla naszego miasta prosto z Berlina mówi prezydent miasta Torunia Michał Zaleski. Decyzja o przyznaniu organizacji mistrzostw Toruniowi zapadła 27 kwietnia 2018 roku podczas Kongresu EuropeanAthletics, który odbywa się w dniach 26-28 kwietnia 2018 roku w Berlinie. Toruń pokonał swojego kontrkandydata do organizacji  tego wydarzenia - holenderskie miasto Apeldoorn stosunkiem 11:4 głosów.

- To jest nasze wspólne zwycięstwo! Furorę zrobił znak rąk ułożonych w literę „T" i hasło „Time for Toruń". Ogromną rolę odegrało Państwa zaangażowanie i liczny udział w poniedziałkowej akcji robienia zdjęcia wyrażającego poparcie dla Torunia. Nagrodą za wysiłek i dobrą wolę będą wspaniałe mistrzostwa, dzięki którym Toruń w 2021 roku będzie lekkoatletycznym centrum Europy - w tych słowach prezydent Michał Zaleski wyraża uznanie dla torunian.

Toruń ubiegał się o organizację Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce w 2021 roku wraz z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki oraz Kujawsko-Pomorskim Związkiem Lekkiej Atletyki.

- W lipcu ubiegłego roku wraz z partnerami przystąpiliśmy do przygotowań. Pozyskanie imprezy nie było proste i wymagało wielu złożonych działań organizacyjnych, których zwieńczeniem była dzisiejsza wspaniała prezentacja Torunia podczas Kongresu - opisuje dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Mariola Soczyńska.

Organizacja tak dużego przedsięwzięcia sportowego, jakim niewątpliwie będą Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce – Toruń 2021 to doskonała okazja do zaprezentowania naszego miasta jako prężnego ośrodka lekkoatletycznego, o co zabiegamy od dłuższego już czasu. To także szansa na szeroką promocję Torunia i jego atrakcji w Polsce, Europie i na świecie.W skład delegacji reprezentującej Toruń i dokonującej ostatecznej prezentacji naszej kandydatury weszli: Michał Zaleski – Prezydent Miasta Torunia, Henryk Olszewski – Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletytki, Piotr Długosielski – Dyrektor ds. Międzynarodowych PZLA, lekkoatleci Monika Pyrek i Marek Plawgo, którzy zaprezentowali toruńską kandydaturę, Krzysztof Wolsztyński – Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki, Mariola Soczyńska – Dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia, Andrzej Kuligowski – ekspert PZLA.


Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  29 lutego 2020 roku o godz. 10:00 po raz kolejny można będzie zwiedzić Fort VII z przewodnikiem – Marcinem Orłowskim. Ruszyły zapisy na to wydarzenie.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Taki weekend jak ten przypada raz na cztery lata, dlatego warto skorzystać z oferty kulturalnej w Toruniu! Przed nami: Jazz Od Nowa Festival, finisaż Artuum Mobile, Kasia Kowalska w Jordankach oraz Mata w NRD.
 • Miasto
  Rozpoczyna się rekrutacja do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Nabór do klas I potrwa od 24 lutego 2020 r. do 13 marca 2020 r. do godz. 15.00                           Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły podstawowej przyjmowane są do klasy I na podstawie zgłoszenia rodziców. Wzór karty zgłoszenia dziecka obwodowego tutaj...
 • Miasto
  Projekt ChainDoc, jaki został wdrożony w Toruńskim Centrum Usług Wspólnych, został wyróżniony w konkursie Innowacyjny Samorząd, zorganizowanym po raz pierwszy przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej.
 • Drogi, Inwestycje, Miasto
  Rozbudowa mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego to najważniejsza inwestycja gminna realizowana w roku 2020. Na przełomie kwietnia i maja rozpoczną się prace remontowe.
 • Miasto
  Od 24 lutego 2020 roku rodzice mogą składać wnioski o przyjęcie dzieci do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę oraz do klas I szkół podstawowych.
 • 18. edycja akcji Toruń za pół ceny odbędzie się w dniach 3-5 kwietnia 2020 r.
 • Do końca 2032 roku powinny zostać usunięte wszystkie eternitowe pokrycia dachowe. Właściciele nieruchomości mogą składać w Urzędzie Miasta Torunia wnioski o dotacje na ten cel.
 • Straż Miejska w Toruniu rozpoczyna nabór pań chętnych do udziału w XXV edycji Kursu Samoobrony dla Kobiet pod nazwą „Jestem bezpieczna”.
 • Od 24 lutego 2020 r. rozpoczynają się postępowania rekrutacyjne dzieci do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń, oraz do klas I w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • Już 17 marca 2020 r. w Centrum Targowym Park odbędzie się IV Toruńskie Forum Zawodowców, w ramach którego funkcjonować będzie Strefa Biznesu.
 • Rozstrzygnięty został konkurs na rozwój sportu dzieci i młodzieży – dotacje trafią do 59 toruńskich klubów sportowych.
 • 24 lutego 2020 r. rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Rekrutacja potrwa do 13 marca 2020 r. do godz. 15.00.
 • W kolejnym odcinku cyklu filmowego „Invest in Toruń” rozmawiamy z Jarosławem Pińkowskim ze spółki GC Skwer. Inwestorem nowoczesnego biurowca u zbiegu ulic Grudziądzkiej i Chełmińskiej jest firma Transchem z Włocławka, która w naszym mieście realizuje także inwestycję deweloperską – osiedle domów jednorodzinnych Słoneczna Polana.