www.torun.pl

Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce 2021 w Toruniu!

Miasto, Sport
Data publikacji: 27 kwietnia 2018
Autor: Magdalena Winiarska

Wspaniała informacja dotarła do nas przed chwilą z Berlina. Toruń został organizatorem Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce w 2021 – taką decyzję podjęła Rada EuropeanAthletics.

- Potwierdzam. Przed chwilą ogłoszono wynik głosowania. Toruń będzie organizatorem tej niezwykle prestiżowej imprezy. To wielkie wyróżnienie dla naszego miasta prosto z Berlina mówi prezydent miasta Torunia Michał Zaleski. Decyzja o przyznaniu organizacji mistrzostw Toruniowi zapadła 27 kwietnia 2018 roku podczas Kongresu EuropeanAthletics, który odbywa się w dniach 26-28 kwietnia 2018 roku w Berlinie. Toruń pokonał swojego kontrkandydata do organizacji  tego wydarzenia - holenderskie miasto Apeldoorn stosunkiem 11:4 głosów.

- To jest nasze wspólne zwycięstwo! Furorę zrobił znak rąk ułożonych w literę „T" i hasło „Time for Toruń". Ogromną rolę odegrało Państwa zaangażowanie i liczny udział w poniedziałkowej akcji robienia zdjęcia wyrażającego poparcie dla Torunia. Nagrodą za wysiłek i dobrą wolę będą wspaniałe mistrzostwa, dzięki którym Toruń w 2021 roku będzie lekkoatletycznym centrum Europy - w tych słowach prezydent Michał Zaleski wyraża uznanie dla torunian.

Toruń ubiegał się o organizację Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce w 2021 roku wraz z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki oraz Kujawsko-Pomorskim Związkiem Lekkiej Atletyki.

- W lipcu ubiegłego roku wraz z partnerami przystąpiliśmy do przygotowań. Pozyskanie imprezy nie było proste i wymagało wielu złożonych działań organizacyjnych, których zwieńczeniem była dzisiejsza wspaniała prezentacja Torunia podczas Kongresu - opisuje dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Mariola Soczyńska.

Organizacja tak dużego przedsięwzięcia sportowego, jakim niewątpliwie będą Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce – Toruń 2021 to doskonała okazja do zaprezentowania naszego miasta jako prężnego ośrodka lekkoatletycznego, o co zabiegamy od dłuższego już czasu. To także szansa na szeroką promocję Torunia i jego atrakcji w Polsce, Europie i na świecie.W skład delegacji reprezentującej Toruń i dokonującej ostatecznej prezentacji naszej kandydatury weszli: Michał Zaleski – Prezydent Miasta Torunia, Henryk Olszewski – Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletytki, Piotr Długosielski – Dyrektor ds. Międzynarodowych PZLA, lekkoatleci Monika Pyrek i Marek Plawgo, którzy zaprezentowali toruńską kandydaturę, Krzysztof Wolsztyński – Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki, Mariola Soczyńska – Dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia, Andrzej Kuligowski – ekspert PZLA.


Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Na fasadzie budynku Urzędu Miasta Torunia 18 stycznia 2019 r. został odsłonięty specjalny, okolicznościowy zegar stulecia z wizerunkiem gen. Józefa Hallera.
 • Kultura, Miasto
  Uroczysty przemarsz i apel, odsłonięcie zegara stulecia oraz kwiaty pod pomnikami bohaterów toruńskiej niepodległości uczciły 18 stycznia 2019 roku 99. rocznicę powrotu Torunia do wolnej Polski po latach zaboru pruskiego.
 • Unieważnienie przetargu
  Miasto
  W imieniu Prezydenta Miasta Torunia, zastępca prezydenta Andrzej Rakowicz podjął decyzję o unieważnieniu przetargu na prowadzenie miejskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Przybyszewskiego 3.
 • W Dworze Artusa zaplanowano transmisję z pogrzebu
  Miasto
  W sobotę 19 stycznia 2019 roku w Gdańsku odbędzie się pogrzeb zmarłego w poniedziałek Pawła Adamowicza. W uroczystościach weźmie udział delegacja z Torunia, na czele z prezydentem Michałem Zaleskim. Wszystkich, którzy chcieliby wspólnie obejrzeć relację z uroczystości informujemy o transmisji w Dworze Artusa.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W związku z ogłoszoną żałobą narodową wiele wydarzeń podczas nadchodzącego weekendu w Toruniu zostało odwołanych lub przełożonych. Odbędą się tylko te, które nie naruszają powagi tych dni.
 • Specjalne zajęcia w toruńskich szkołach
  Kultura, Miasto
  We wszystkich klasach w szkołach prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń zorganizowane zostaną lekcję dotyczące tzw. „mowy nienawiści” i jej wpływowi na kształtowanie postaw dzieci i młodzieży.
 • Lodowiska, baseny, orliki bezpłatnie lub w cenach ulgowych, a także kibicowanie podczas meczów toruńskich drużyn - to niektóre elementy oferty sportowej dla dzieci i młodzieży na ferie zimowe 2019.
 • W trakcie remontu mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego będziemy korzystać z przeprawy tymczasowej - jest decyzja w tej sprawie. Minister Energii podjął decyzję o nieodpłatnym udostępnieniu na rzecz Gminy Miasta Toruń konstrukcji składanego mostu drogowego typu DMS-65 o długości 1722 m wraz z kompletem 74 podpór oraz elementami i sprzętem...
 • 914 osób zapewniło naszemu miastu zwycięstwo w ogólnopolskiej rywalizacji - dzięki "Wielkiej Ściskawie" do Toruniu trafi sprzęt medyczny o wartości 50 tys. zł!
 • Poniżej prezentujemy dane teleadresowe przychodni WOMP w Toruniu, w związku ze zmianami dot. Akademickiej Przychodni Lekarskiej.
 • 18 stycznia 2019 roku torunianie świętują 99. rocznicę powrotu miasta do Rzeczypospolitej. Tego dnia zaplanowano szereg wydarzeń w tym uroczystości wojskowe i odsłonięcie okolicznościowego zegara na frontonie budynku urzędu miasta.
 • Jesteś organizacja pozarządową? Włącz się w realizację społecznych projektów rewitalizacyjnych! Do 31 stycznia 2019 roku trwa nabór ofert w konkursie na realizację przedsięwzięć rewitalizacyjnych na terenie Bydgoskiego Przedmieścia, Podgórza i Starego Miasta (obszar rewitalizacji, konkurs nr 27).
 • Złożenie kwiatów na grobie dra Ottona Steinborna i pod pomnikiem Stefana Łaszewskiego zainaugurowało w piątek 18 stycznia 2019 roku obchody 99. rocznicy powrotu Torunia do Rzeczypospolitej. W programie dnia są jeszcze m.in. uroczystości pod pomnikiem gen. Hallera, na Rynku Staromiejskim i w Dworze Artusa.
 • W najbliższą sobotę, 19 stycznia 2019 roku zmianie ulegną rozkłady jazdy tramwajów linii nr 1 i 3.