Gwiazdy You Can Dance w SP 10 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Gwiazdy You Can Dance w SP 10

Miasto
Data publikacji: 14 marca 2023
Autor: Marcin Pryka
Gwiazdy You Can Dance na wspólnym zdjęciu z uczniami toruńskiej dziesiątki

Jurorzy programu "You Can Dance. Nowa Generacja 2" we wtorek 14 marca 2023 r. gościli w Toruniu. Przyjechali do Szkoły Podstawowej nr 10 przy ulicy Bażyńskich.

Wizyta Idy Nowakowskiej, Agustina Egurroli i Edyty Herbuś to pokłosie zwycięstwa 49 młodych tancerzy - uczniów klas I-IV toruńskiej dziesiątki w w konkursie. Konkurs zorganizowały Telewizja Polska i Ministerstwo Edukacji i Nauki. Do północy 5 marca 2023 r. trwało głosowanie na najlepsze prezentacje taneczne uczniów szkół podstawowych, które wzięły udział w drugiej edycji programu. Do konkursu przystąpiło 350 szkół z całej Polski. Zespół Mix trenujący pod opieką Anny Wasiłek, który wykonał hip-hopową choreografię do piosenki "Men in Black" z filmu "Faceci w czerni", otrzymał 86005 głosów i 15 tys. zł nagrody.

Podczas części oficjalnej młodzi tancerze zaprezentowali swoje umiejętności. Po niej zaplanowano czas na wywiady, pamiątkowe zdjęcia i autografy. Jurorzy zaprosili zwycięski zespół na finałowe nagranie programu do Warszawy w dniu 24 marca 2023 r.

Na swoim profilu facebookowym SP 10 podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu: nauczycielom, uczniom, rodzinom i przyjaciołom szkolnej społeczności. Szczególne podziękowania otrzymali m.in. Michał Zaleski - Prezydent Miasta Torunia i Adrian Mól - Zastępca Prezydenta Miasta Torunia.

Zdj. Sławomir Kowalski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ścieżka w powstającym parku kieszonkowym
  Eko, Miasto
  Wydział Środowiska i Ekologii ogłosił kolejny przetarg na wykonanie nowych dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla czterech nowych parków kieszonkowych w Toruniu.
 • Na zdjęciu: fasada szkoły podstawowej nr 28, zielona z kolorowymi rysunkami
  Miasto
  Nauczyciele otrzymali wyrównanie wynagrodzeń, a podwyżki wynagrodzeń obejmą także pracowników niepedagogicznych miejskich szkół i przedszkoli w Toruniu.
 • Pracownicy Grupy Maflow pomagają Ukrainie
  Biznes, Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Pomoc zostanie skierowana do Łucka - partnerskiego miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła pw. św. Józefa
  Miasto
  Wierni parafii św. Józefa na osiedlu Bielany zgromadzili się podczas uroczystej mszy odpustowej.
 • Działki na Jarze sprzedane
  Biznes, Miasto
  Dwie działki pod domy jednorodzinne na osiedlu JAR mają nowych właścicieli
 • Miasto, Sport
  Gabriela Wrzeszcz zdobyła srebrny medal na Pucharze Świata Belgian Open Taekwondo w Lommel. Nasza zawodniczka wygrała trzy walki. Pokonała Irlandkę, Polkę i Belgijkę, w finale przegrywając z Greczynką i tym samym zajmując wysokie, drugie miejsce.
 • Wierni parafii św. Józefa na osiedlu Bielany zgromadzili się podczas uroczystej mszy odpustowej.
 • Od kwietnia 2023 r. uzyskanie dofinansowania będzie możliwe w pełni online za pomocą nowego systemu iPFRON+ umożliwiającego uzyskiwanie wsparcia PFRON bez wychodzenia z domu.
 • W ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się trzecia edycja konkursu ortograficznego "Dyktando Toruńskie". Uczniowie szkół podstawowych zawalczyli o Złote, Srebrne i Brązowe Pióro Prezydenta Miasta Torunia.
 • Wiosną jeszcze bardziej zachęcamy do skorzystania z kulturalnej oferty Torunia. W marcu warto zajrzeć chociażby do Centrum Sztuki Współczesnej! Toruńskie CSW Znaki Czasu są w formie i doceniają to krytycy. Instytucja znalazła się na drugim miejscu w kategorii Galerii Samorządowych tegorocznego rankingu galerii opublikowanego przez tygodnik...
 • Grunty znajdują się przy ul. Łódzkiej 148, Włocławskiej 103 oraz Podgórskiej 36–40 i Dwernickiego 3-7.
 • Przedsiębiorców prowadzących działalność w Toruniu lub okolicach zapraszamy do przystąpienia do tegorocznej edycji „Toruń za pół ceny”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia 2023 roku.
 • Wraz z początkiem wiosny MZK Toruń ogłosiło czasową obniżkę cen na Samoobsługowej Stacji Paliw MZK.
 • Brzegiem Wisły przy Forcie X i ruinach zamku Dybów powiedzie w sobotę 25 marca 2023 r. piesza wycieczka z cyklu "Wędrówki rodzinne z PTTK".