Gwiazdy You Can Dance w SP 10 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Gwiazdy You Can Dance w SP 10

Miasto
Data publikacji: 14 marca 2023
Autor: Marcin Pryka
Gwiazdy You Can Dance na wspólnym zdjęciu z uczniami toruńskiej dziesiątki

Jurorzy programu "You Can Dance. Nowa Generacja 2" we wtorek 14 marca 2023 r. gościli w Toruniu. Przyjechali do Szkoły Podstawowej nr 10 przy ulicy Bażyńskich.

Wizyta Idy Nowakowskiej, Agustina Egurroli i Edyty Herbuś to pokłosie zwycięstwa 49 młodych tancerzy - uczniów klas I-IV toruńskiej dziesiątki w w konkursie. Konkurs zorganizowały Telewizja Polska i Ministerstwo Edukacji i Nauki. Do północy 5 marca 2023 r. trwało głosowanie na najlepsze prezentacje taneczne uczniów szkół podstawowych, które wzięły udział w drugiej edycji programu. Do konkursu przystąpiło 350 szkół z całej Polski. Zespół Mix trenujący pod opieką Anny Wasiłek, który wykonał hip-hopową choreografię do piosenki "Men in Black" z filmu "Faceci w czerni", otrzymał 86005 głosów i 15 tys. zł nagrody.

Podczas części oficjalnej młodzi tancerze zaprezentowali swoje umiejętności. Po niej zaplanowano czas na wywiady, pamiątkowe zdjęcia i autografy. Jurorzy zaprosili zwycięski zespół na finałowe nagranie programu do Warszawy w dniu 24 marca 2023 r.

Na swoim profilu facebookowym SP 10 podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu: nauczycielom, uczniom, rodzinom i przyjaciołom szkolnej społeczności. Szczególne podziękowania otrzymali m.in. Michał Zaleski - Prezydent Miasta Torunia i Adrian Mól - Zastępca Prezydenta Miasta Torunia.

Zdj. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend Toruń świętuje! Szereg atrakcji z okazji Święta Miasta czeka na mieszkańców i gości w przestrzeni miejskiej. Do tego w sobotę drzwi do muzeów są otwarte w ramach II Toruńskiej Nocy Muzealnej. W Toruniu nikt się nie nudzi!
 • Kultura, Miasto
  Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • Miasto, Sport
  Od piątku 21 czerwca 2024 r. otwarte zostały baseny letnie prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.
 • Miasto
  Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • Miasto
  W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • Rzeźby Augusta Zamoyskiego, najwybitniejszego – obok Xawerego Dunikowskiego – polskiego rzeźbiarza pierwszej połowy XX wieku, można od piątku 21 czerwca 2024 r. oglądać w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.
 • Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • Prowadzisz firmę w Toruniu? Oferujesz produkty lub usługi najwyższej jakości? Dodaj swoją firmę do Mapy Toruńskiego Biznesu
 • Koncertem z cyklu "Z gitarą na leżakach" w czwartkowy wieczór 20 czerwca rozpoczęliśmy obchody Dni Torunia 2024, przypadające wokół dnia patrona miasta Św. Jana.
 • Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • 21 czerwca 2024 r. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Wandy Szuman w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
 • - W nocy z 21 na 22 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.