Gwiazdy ponownie w grodzie Kopernika | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Gwiazdy ponownie w grodzie Kopernika

Miasto
Data publikacji: 11 maja 2022
Autor: Magdalena Winiarska

Pomarańczowe tło i napis budżet obywatelski mieszkańców Torunia 2023

Budżet obywatelski w Toruniu na 2023 r.

OKRES SKŁADANIA WNIOSKÓW

od 4 do 31 maja 2022

  

Na zdjęciu: zabytkowe samochody marki mercedes

W dniach 14-15 maja 2022 r. Toruń po raz kolejny będzie gościł setki uczestników ogólnopolskiego zlotu miłośników mercedesów. Pojawią się auta z różnych epok motoryzacji – począwszy od legendarnych zabytków, a skończywszy na najnowszych modelach marki.

Ogólnopolskie Zloty Mercedes-Benz w Toruniu odbywały się corocznie w latach 2008-2017. W tamtym okresie były nie tylko największymi cyklicznymi spotkaniami fanów aut spod znaku trójramiennej gwiazdy w Polsce, ale w pierwszej połowie poprzedniej dekady należały nawet do największych na świecie. Rekordowy pod kątem frekwencji był zlot, który odbył się 10 lat temu. Przewinęło się przez niego w sumie aż 500 mercedesów.

Na zlotach nigdy nie brakowało wyjątkowych egzemplarzy „gwiazd”. Również w 2022 roku organizatorzy spodziewają się przyjazdu do Torunia wielu niezwykłych aut. - Mamy szeroki odzew ze strony wielu grup oraz klubów, także zrzeszających posiadaczy konkretnych modeli, stąd spodziewamy się, że na tegorocznym zlocie będzie bardzo różnorodniepodkreśla Julia Truszczyńska, dyrektor Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu 2022.

Zlot oficjalnie rozpocznie się w sobotę 14 maja od godz. 09:00 od wystawy aut przed halą Arena Toruń. Następnie uczestnicy zlotu około godz. 11:00 przejadą sprzed obiektu przy ul. Bema na teren toruńskiego MotoParku, gdzie zaplanowano dla nich największą liczbę atrakcji, m.in. zajęcia sportowo-rekreacyjne, zmagania kierowców na torze pod hasłem Mercedes Mini Trophy i konkurs z wiedzy o marce Mercedes-Benz. Na asfaltowej pętli obiektu odbędą się również pokazowe przejazdy mercedesami profesjonalnie przygotowanymi do sportu. Chętni zlotowicze tego dnia będą mogli odbyć przejazdy na prawych fotelach u boku zawodników driftingowych i utytułowanego kierowcy wyścigowego. Wieczorem w Hotelu Meeting, który jest główną bazą hotelową zlotu, odbędzie się Bankiet z Mercedesem.

W niedzielę 15 maja uczestnicy spotkania zwiedzą kilka toruńskich obiektów sportowych, w tym Arenę Toruń i Motoarenę, a około południa przejadą na teren przystani sportów wodnych przy ul. Popiełuszki, gdzie odbędzie się ostatnia wystawa w ramach zlotu.

Wstęp dla widzów jest wolny.

Więcej informacji na temat wydarzenia:

Tekst i fot.: Tomasz Niejadlik / Mercedes Toruń Club

Najczęściej czytane aktualności

  • Na zdjęciu: Prezydent Wołodymyr Zełenski podczas wystąpienia przed Radą Najwyższą Ukrainy w Kijowie, fot. PAP/Jakub Szymczuk/KPRP
    Miasto, Toruń dla Ukrainy
    Toruń wymieniony przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego wśród polskich miast najbardziej zasłużonych dla pomocy obywatelom Ukrainy.
  • Na zdjęciu: prace związane z układniem płyt pod nowe toru tramwajowe
    Miasto, MZK
    Budowa nowej linii tramwajowej wkracza na kolejny etap. Prace prowadzone są m.in. w samym centrum Torunia – na pl. NOT. Dzieje się także na pozostałych odcinkach.
  • Na zdjęciu: rzut na teren inwestycyjny we wschodniej części Torunia
    Biznes, Miasto
    Strefa Inwestycyjno-Logistyczna Toruń-Wschód prężnie się rozbudowuje. Powstają kolejne magazyny, powierzchnie dla logistyki, biurowce i siedziby firm. Na kilkudziesięciu hektarach inwestują światowi giganci, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa. Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje stan zaawansowania prac inwestorskich w sąsiedztwie węzła...
  • Plakat informujący o spotkaniu autorskim „Kosmos i Życie"
    Miasto
    Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zapraszają na spotkanie autorskie poświęcone książce „Kosmos i życie". Wydarzenie zaplanowano 2 czerwca 2022 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji.
  • Na zdjęciu: młodzi wykonawcy ze Studia P na scenie Młodzieżowego Domu Kultury
    Kultura, Miasto
    Młodzieżowy Dom Kultury i OPP Dom Harcerza rozpoczęły nabór na zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia w roku szkolnym 2022/2023.
  • Na zdjęciu: strony gazet z artykułami o Toruniu
    Miasto
    O tym, że warto odwiedzić Toruń, można przeczytać w gazetach – w ostatnich miesiącach na łamach prasy pojawiły się artykuły zapraszające do naszego miasta.
  • Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym na plakat profilaktyczny "Jestem wolny – jestem sobą!". Prace można nadsyłać do 24 czerwca 2022 r.
  • Dzisiaj, 21 maja 2022 roku na Stadionie Miejskim odbywa się Toruńska Olimpiada Osób z Niepełnosprawnościami. Licznie przybyłych zawodników przywitał prezydent Torunia Michał Zaleski.
  • Po dwuletniej przerwie do naszego miasta wracają Piernikalia, czyli juwenalia po toruńsku! Tematem przewodnim tegorocznego święta studentów UMK jest „Powrót do przyszłości”.
  • 20 maja 2022 r. na toruńskim poligonie odbyła się uroczystość przekazania dowództwa amerykańskiej artylerii. Od dzisiaj w bazie wojskowej Camp Destroyer oficjalnie stacjonować będzie 3. Batalion 29. Pułku Artylerii Polowej pod dowództwem podpułkownika George’a R. Riggina.
  • Światowy Dzień Pszczoły, który obchodzony jest 20 maja, społeczność SP nr 35 w Toruniu świętowała w sposób bardzo szczególny. Tego dnia na przedszkolaków czekały warsztaty z pszczelarzem, zielone lekcje na świeżym powietrzu oraz wiele innych atrakcji związanych z owadami zapylającymi.
  • 20-21 maja 2022 r. w Toruniu odbywają się XXI Ogólnopolska Konferencja Medycyna Paliatywna Hospicjum 2022 i XVIII Ogólnopolskie Forum Onkologii i Psychoonkologii.
  • W dniach 21-22 maja 2022 roku w hali sportowej UCS przy ul. Św. Józefa 17 odbędzie się I Międzynarodowy Turniej Szermierczy „Złoty Piernik” w szpadzie dziewcząt i chłopców.
  • Zakończyła się rozbudowa mostu drogowego im. marszałka Józefa Piłsudskiego. Obiekt zyskał nową nawierzchnię, zostały poszerzone ciągi pieszo-rowerowe, pojawiły się tarasy widokowe, windy. Jednym słowem – wygląda jak nowy.