"Gruszka" na Chełmińskiej, sieć na Długiej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

"Gruszka" na Chełmińskiej, sieć na Długiej

Miasto, MZK
Data publikacji: 20 lutego 2023
Autor: Marcin Pryka

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Betonują, układają sieci uzbrojenia podziemnego, podbudowy, chodniki i sieć trakcyjną - mimo niesprzyjającej aury na budowie nowej linii tramwajowej sporo się dzieje. Prace toczą się równocześnie w kilkunastu punktach Torunia.

- Intensywne roboty prowadzone są w rejonie pl. NOT. Tam, od strony Szosy Chełmińskiej, trwają przygotowania do betonowania górnej płyty torowej w obrębie rozjazdów. Na Szosie Chełmińskiej w rejonie skrzyżowania z Grudziądzką pojawiła się tzw. „gruszka” z betonem, z którego powstaje dolna płyta torowa. Dalej, do ul. Dekerta, powstaje kanał dla sieci teletechnicznej i przebudowywana jest sieć gazowa. W rejonie Liceum Akademickiego prowadzone są prace brukarskie, a na ul. Długiej ruszył montaż sieci trakcyjnej. Na rondzie Czadcy, na wylocie Wielkiego Rowu, układana jest podbudowa jezdni, jej obrzeża, chodniki i krawężniki. Na Ugorach trwa przebudowa kanalizacji sanitarnej.  Wzdłuż ul. Watzenrodego zakończono już główne prace przy całym torowisku. Obecnie trwają roboty porządkowe i przygotowania do urządzania zielonego torowiska. Na odcinku od Ugorów do ul. Hubego montowane są wysięgniki na trakcji. Gotowe jest już także rondo Strobanda, gdzie prowadzone są prace porządkowe pod urządzanie zieleni. Sporo dzieje się na drugim etapie budowy, który biegnie od ronda Strobanda do nowej pętli, która powstanie przy ul. Heweliusza. Przypomnijmy, że ten etap inwestycji ruszył pod koniec ubiegłego roku, po pozyskaniu przez miasto dodatkowego dofinansowania. Tu przebudowano już kanał teletechniczny dla sieci światłowodowych, gotowe są fundamentu budynku technicznego, a obecnie powstają fundamenty pod słupy trakcyjne. Ponadto trwa budowa odwodnienia torowiska - informuje rzecznik prasowa MZK Sylwia Derengowska.

Zdj. MZK

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwaj żużlowcy na torze
  Miasto, Sport
  W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Balonowy spektakl nad stadionem miejskim
  Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema 23/29....
 • Bulwar Filadelfijski w Toruniu
  Inwestycje, Miasto
  Stanowisko Prezydenta Miasta Torunia ws. pokontrolnego wystąpienia Najwyższej Izby Kontroli dot. Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Maturzystka na 100%
  Miasto
  Agnieszka Peret, absolwentka Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, jedną z dwóch toruńskich laureatek konkursu "Matura na 100 procent". Spotkał się z nią Prezydent Torunia Michał Zaleski. - Nie bez przyczyny fundacja, która organizuje wyłonienie najlepszych spośród najlepszych maturzystek i maturzystów nazywa się zawsze warto. Bo...
 • Projekty rewitalizacji siedziby katów toruńskich oraz prac konserwacyjnych w kościele p.w. Św. Jakuba otrzymają dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
 • W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 28 września 2023 r. odbywa się VII Forum Seniora, w którym udział bierze kilkuset uczestników z całego województwa kujawsko-pomorskiego.
 • Zaburzeniom związanym z FASD/FAS można w stu procentach zapobiec zachowując abstynencję w ciąży.
 • W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Dokładnie 22 października 2023 r. maratończycy z całej Polski, upamiętniając 550. rocznicę narodzin Mikołaja Kopernika, wystartują na dystansie królewskim spod pomnika Kopernika.
 • Muzeum i hostel znalazły swoje miejsce na Dworcu Toruń Główny, który po metamorfozie odwiedzają nie tylko podróżni.
 • Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza na kolejną, 17. odsłonę cyklu „Środowe spotkania z historią wojskowości”. W najbliższą środę (27 września 2023 r.) spotkamy się z Panem Miłoszem Rusieckim, pasjonatem lotnictwa i autorem rewelacyjnej książki pt. „Lotnicze obiekty Torunia 1908–1955. Obiekty aeronautyczne”.
 • Przez ostatnie 40 lat działał na rzecz toruńskiej kultury i edukował młodych. 27 września 2023 roku Prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się odchodzącym na emeryturę Zbigniewem Przybyszem. Spotkanie było okazją do wielu wspomnień i opowieści, ale przede wszystkim do podziękowań: - Dziekuję za Pana wieloletnią pracę na rzecz miasta, współpracę...