Grad medali w Kruszwicy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Grad medali w Kruszwicy

Miasto, Sport
Data publikacji: 24 lipca 2023
Autor: Paula Gałązka

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Grad medali w Kruszwicy

W dniach 14 - 16 lipca 2023 roku w Kruszwicy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w wioślarstwie.

Pod Mysią Wieżą wysypał się worek z medalami Juniorów AZS UMK/SMS Toruń. Szczególne powody do zadowolenia może mieć trenerka Agnieszka Robaszkiewicz. Na osiem rozgrywanych konkurencji kobiecych wystawiła osady w sześciu konkurencjach. Za każdym razem jej podopieczne mijały linię mety na pierwszym miejscu, nie dając szans konkurencji i zdobywając 6 złotych medali (2-KJ: Zofia Przedmojska, Wiktoria Lewandowska; 4+KJ: Maja Żuralska, Kinga Stałęga, Nikola Wyrzykowska, Nicola Lewandowska, sternik  Julia Wachnicka; 4-KJ: Zofia Przedmojska, Wiktoria Lewandowska, Maja Żuralska, Aleksandra Miazgowska; 2xKJ: Amelia Pawłowska, Joanna Bajerska (KTW Kalisz - SMS Toruń); 1xKJL: Amelia Pawłowska; 4xKJ: Aleksandra Miazgowska, Nikola Wyrzykowska, Kinga Stałęga, Joanna Bajerska (KTW Kalisz - SMS Toruń).

Tegoroczny Mistrz Europy - Martin Weichhaus również przyzwyczaił się do złotego kruszcu i pewnie wygrał jedynkę wagi lekkiej.

Zawodnicy trenera Tomasza Radkowskiego skompletowali pozostałe miejsca na podium zdobywając: srebro w czwórce ze sternikiem (Mikołaj Kowalski, Jakub Biegniewski, Kacper Sidor, Piotr Gilewski, sternik Jakub Królikiewicz) oraz brąz w czwórce bez sternika (Mikołaj Kowalski, Jakub Biegniewski, Igor Osiński, Rayan Zapałowski). 

Przed juniorami AZS UMK kolejne ważne imprezy sportowe: Mistrzostwa Świata Juniorów w Paryżu oraz Coupe de la Juanesse w Holandii.

Warto nadmienić, że w tym tygodniu w Bułgarii rozpoczynają się również Mistrzostwa Świata U23, tam również nie zabraknie reprezentantów AZS UMK Toruń. Oskar Streich popłynie w czwórce bez sternika, natomiast Mateusz Kozłowski i Tomasz Skórzyński w czwórce ze sternikiem, prowadzącym ich w reprezentacji jest Mariusz Szumański. O medale walczyć będzie również dwójka wagi lekkiej prowadzona przez toruńskiego szkoleniowca Łukasza Pawłowskiego.

fot. AZS UMK

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwaj żużlowcy na torze
  Miasto, Sport
  W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Balonowy spektakl nad stadionem miejskim
  Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema 23/29....
 • Bulwar Filadelfijski w Toruniu
  Inwestycje, Miasto
  Stanowisko Prezydenta Miasta Torunia ws. pokontrolnego wystąpienia Najwyższej Izby Kontroli dot. Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Maturzystka na 100%
  Miasto
  Agnieszka Peret, absolwentka Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, jedną z dwóch toruńskich laureatek konkursu "Matura na 100 procent". Spotkał się z nią Prezydent Torunia Michał Zaleski. - Nie bez przyczyny fundacja, która organizuje wyłonienie najlepszych spośród najlepszych maturzystek i maturzystów nazywa się zawsze warto. Bo...
 • Projekty rewitalizacji siedziby katów toruńskich oraz prac konserwacyjnych w kościele p.w. Św. Jakuba otrzymają dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
 • W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 28 września 2023 r. odbywa się VII Forum Seniora, w którym udział bierze kilkuset uczestników z całego województwa kujawsko-pomorskiego.
 • Zaburzeniom związanym z FASD/FAS można w stu procentach zapobiec zachowując abstynencję w ciąży.
 • W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Dokładnie 22 października 2023 r. maratończycy z całej Polski, upamiętniając 550. rocznicę narodzin Mikołaja Kopernika, wystartują na dystansie królewskim spod pomnika Kopernika.
 • Muzeum i hostel znalazły swoje miejsce na Dworcu Toruń Główny, który po metamorfozie odwiedzają nie tylko podróżni.
 • Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza na kolejną, 17. odsłonę cyklu „Środowe spotkania z historią wojskowości”. W najbliższą środę (27 września 2023 r.) spotkamy się z Panem Miłoszem Rusieckim, pasjonatem lotnictwa i autorem rewelacyjnej książki pt. „Lotnicze obiekty Torunia 1908–1955. Obiekty aeronautyczne”.
 • Przez ostatnie 40 lat działał na rzecz toruńskiej kultury i edukował młodych. 27 września 2023 roku Prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się odchodzącym na emeryturę Zbigniewem Przybyszem. Spotkanie było okazją do wielu wspomnień i opowieści, ale przede wszystkim do podziękowań: - Dziekuję za Pana wieloletnią pracę na rzecz miasta, współpracę...