Goście z Getyngi | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Goście z Getyngi

Kultura, Miasto
Data publikacji: 25 czerwca 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: delegacja z Getyngi w ogrodzie w Baju Pomorskim

W Toruniu gości delegacja z Getyngi – miasta partnerskiego Torunia. Okazją jest ceremonia wręczenia Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego, która odbędzie się 26 czerwca 2022 r. w Ratuszu Staromiejskim.

Od 24 czerwca 2022 r. gości w Toruniu sześcioosobowa delegacja z Getyngi. Wśród gości niemieckich jest Petra Broistedt, nadburmistrzyni miasta Getyngi. Głównym celem wizyty jest uczestnictwo w uroczystości wręczenia Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego, która odbędzie się 26 czerwca 2022 r. w Ratuszu Staromiejskim. Nagrody wręczać będą prezydent Michał Zaleski i pani Nadburmistrzyni.

Sobota 25 czerwca to dzień rozmów i zwiedzania. W godzinach przedpołudniowych przedstawiciele Gentyngi spotkali się w Muzeum Twierdzy Toruń ze Zbigniewem Fiderewiczem, zastępcą prezydenta miasta oraz przedstawicielami poszczególnych wydziałów Urzędu Miasta. Rozmowy dotyczyły partnerstwa, w tym jego przebiegu w czasie pandemii, a także wyzwań, jakie stawia sytuacja w Ukrainie. Jednocześnie miała spotkanie Kapituła Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego.

Gościem mieli także okazję zwiedzić najnowszy toruński obiekt muzealny, jakim jest Muzeum Twierdzy Toruń. Kolejne punkty na trasie zwiedzania miasta to ogród przy teatrze Baj Pomorski, Centrum Innowacyjnej Edukacji oraz Motoarenę. Wieczorem zaś uczestniczyć będą w odsłonięciu „katarzynek” w Piernikowej Alei Gwiazd przez srebrne medalistki z Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2021 r. - Jolantę Ogar-Hill i Katarzynę Zillmann.

Fot. Lech Kamiński


 

Fot. Wydział Promocji i Turystyki

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • Na zdjęciu Oficer Wojska Polskiego salutuje sztandarowi Garnizonu Toruń.
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Grafika wydarzenia
  Miasto, Sport
  Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Na zdjęciu: widok z drona na budowę linii tramwajowej
  Miasto, MZK
  Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • Na zdjęciu: trzy jachty z białymi żaglami na Wiśle
  Miasto, Sport
  14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.
 • Grafika z Areną Toruń
  Miasto, Sport
  Szlakiem toruńskiego sportu ruszą uczestnicy rekreacyjnego rajdu organizowanego przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie GoSport! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r.
 • W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. w związku z przypadającym świętem, ruch tramwajowy i autobusowy będzie ograniczony.
 • Anooki to zabawni bohaterowie instalacji, które będzie można zobaczyć na placu Rapackiego podczas 13. Bella Skyway Festival, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia 2022 r.
 • Przy budynku Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Torunia powstały trzy rabaty z nowymi nasadzeniami.
 • W związku z szybszym niż planowano zakończeniem prac montażowych przy 13. Bella Skyway Festival w rejonie Placu Rapackiego, Fontanna Cosmopolis została ponownie uruchomiona. Wszyscy spragnieni ochłody będą mogli korzystać z fontanny przez najbliższe upalne dni do godziny 18:00. Później, w godzinach wieczornych, w związku z organizacją festiwalu...
 • W okresie pomiędzy 15 a 17 sierpnia 2022 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.
 • Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.
 • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych i miejsc parkingowych.
 • Kładka znajdująca się nad Trasą Prezydenta Raczkiewicza zazieleniła się – wykonane zostały nasadzenia zarówno na samym obiekcie, jak i na terenie przyległym.