Gdy rodzina jest w kryzysie | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Gdy rodzina jest w kryzysie

Miasto
Data publikacji: 01 lutego 2023
Autor: Małgorzata Litwin
Ludzie widziani od tyłu idący chodnikiem w deszczu pod parasolami

Przeciwdziałanie nałogom i patologiom społecznym to cele programu "Profilaktyka Uzależnień", prowadzonego przez Fundację Pomocy Samotnym Matkom w Toruniu.

Program jest realizowany od 23 stycznia do 31 grudnia 2023 r. w placówce wsparcia dziennego przy ul. Jęczmiennej 10/2. Został dofinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń. Przewiduje warsztaty i zajęcia dla dzieci w wieku 5/6-15 lat, obejmujące profilaktykę uniwersalną, selektywną i wskazującą. Działania obejmują pracę z grupą 40 dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, prowadzenie dla nich profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej, a także upowszechnianie wiedzy dotyczącej problematyki uzależnień behawioralnych w rodzinach podopiecznych placówki.

W związku z realizacją programu Fundacja Pomocy Samotnym Matkom prowadzi też punkt konsultacyjny dla osób uzależnionych i współuzależnionych, służący integracji i aktywizacji osób wykluczonych społecznie. Działa on we wtorki i czwartki w godzinach 12.00-14.00 w siedzibie Fundacji (ul. Jęczmienna 10/2, Toruń). Osoby potrzebujące mogą liczyć tam na pomoc rzeczową, żywnościową a także wsparcie w znalezieniu odpowiednich służb mających na celu całościowe podejście do osoby uzależnionej. Pracownicy punktu starają się pomóc osobom w kryzysie, zaspokoić ich podstawowe potrzeby, nie tylko materialne, ale i związane z poczuciem bezpieczeństwa i zrozumieniem.

Zachęcamy wszystkie osoby potrzebujące do korzystania ze wsparcia Fundacji.

Fot. Małgorzata Litwin

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ścieżka w powstającym parku kieszonkowym
  Eko, Miasto
  Wydział Środowiska i Ekologii ogłosił kolejny przetarg na wykonanie nowych dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla czterech nowych parków kieszonkowych w Toruniu.
 • Pracownicy Grupy Maflow pomagają Ukrainie
  Biznes, Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Pomoc zostanie skierowana do Łucka - partnerskiego miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła pw. św. Józefa
  Miasto
  Wierni parafii św. Józefa na osiedlu Bielany zgromadzili się podczas uroczystej mszy odpustowej.
 • Na zdjęciu: fasada szkoły podstawowej nr 28, zielona z kolorowymi rysunkami
  Miasto
  Nauczyciele otrzymali wyrównanie wynagrodzeń, a podwyżki wynagrodzeń obejmą także pracowników niepedagogicznych miejskich szkół i przedszkoli w Toruniu.
 • Miasto
  21 marca obchodzimy światowy dzień solidarności z osobami z trisomią 21. Z tej okazji zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!
 • Miasto, Sport
  Gabriela Wrzeszcz zdobyła srebrny medal na Pucharze Świata Belgian Open Taekwondo w Lommel. Nasza zawodniczka wygrała trzy walki. Pokonała Irlandkę, Polkę i Belgijkę, w finale przegrywając z Greczynką i tym samym zajmując wysokie, drugie miejsce.
 • Wierni parafii św. Józefa na osiedlu Bielany zgromadzili się podczas uroczystej mszy odpustowej.
 • Od kwietnia 2023 r. uzyskanie dofinansowania będzie możliwe w pełni online za pomocą nowego systemu iPFRON+ umożliwiającego uzyskiwanie wsparcia PFRON bez wychodzenia z domu.
 • W ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się trzecia edycja konkursu ortograficznego "Dyktando Toruńskie". Uczniowie szkół podstawowych zawalczyli o Złote, Srebrne i Brązowe Pióro Prezydenta Miasta Torunia.
 • Wiosną jeszcze bardziej zachęcamy do skorzystania z kulturalnej oferty Torunia. W marcu warto zajrzeć chociażby do Centrum Sztuki Współczesnej! Toruńskie CSW Znaki Czasu są w formie i doceniają to krytycy. Instytucja znalazła się na drugim miejscu w kategorii Galerii Samorządowych tegorocznego rankingu galerii opublikowanego przez tygodnik...
 • Grunty znajdują się przy ul. Łódzkiej 148, Włocławskiej 103 oraz Podgórskiej 36–40 i Dwernickiego 3-7.
 • Przedsiębiorców prowadzących działalność w Toruniu lub okolicach zapraszamy do przystąpienia do tegorocznej edycji „Toruń za pół ceny”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia 2023 roku.
 • Wraz z początkiem wiosny MZK Toruń ogłosiło czasową obniżkę cen na Samoobsługowej Stacji Paliw MZK.
 • Brzegiem Wisły przy Forcie X i ruinach zamku Dybów powiedzie w sobotę 25 marca 2023 r. piesza wycieczka z cyklu "Wędrówki rodzinne z PTTK".