Uroczystość jubileuszu 60-lecia nadania imienia generała Józefa Bema Szkole Podstawowej nr 17 w Toruniu odbyła się 3 czerwca 2026 roku. Było to święto ludzi, którzy prze z dziesięciolecia tworzyli „Siedemnastkę”. Do Sali Wielkiej Dworu Artusa przybyli przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych, obecny oraz byli dyrektorzy szkoły, nauczyciele, pracownicy, uczniowie, rodzice, absolwenci oraz mieszkańcy Rudaka - społeczności od pokoleń związanej z „Siedemnastką”. Uroczystość odbywała się pod hasłem: „Szkoła budowana sercem ludzi. Tradycja, która trwa od pokoleń”. Motto to w szczególny sposób podkreślało historię placówki, której rozwój od początku opierał się na zaangażowaniu mieszkańców, rodziców, nauczycieli i uczniów. W jubileuszu udział wzięli między innymi Prezydent Miasta Torunia Paweł Gulewski, zastępczyni prezydent Torunia Dagmara Zielińska, Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty Beata Sikorska, Przewodniczący Komisji Oświaty i Sportu Rady Miasta Torunia Bartłomiej Jóźwiak, radni Miasta Torunia: Piotr Drążek i Michał Zaleski oraz przedstawiciele środowiska oświatowego i lokalnej społeczności. Goście podkreślali znaczenie szkoły dla rozwoju kolejnych pokoleń mieszkańców lewobrzeżnego Torunia oraz jej ważną rolę w życiu dzielnicy Rudak.
Fot. © UMT 2026, autor: Maciej Wasilewski, licencja: CC BY-NC 4.0









