www.torun.pl

Gala Mentor Cup

Miasto, Sport
Data publikacji: 12 stycznia 2020
Autor: Filip Tomasik

W Toruniu trwa największa w Polsce międzynarodowa impreza łyżwiarstwa figurowego. Tegoroczna edycja Mentor Cup stoi na wysokim poziomie artystycznym i przyciąga tłumy widzów. Zwieńczeniem widowiskowa jest ceremonia medalowa i Gala Łyżwiarska z udziałem najlepszych uczestników.

Tegoroczna edycja międzynarodowych zawodów w łyżwiarstwie figurowym rozgrywana jest na lodowisku Tor-Tor w dniach 8-12 stycznia 2020 roku. Do rywalizacji stanęło 350 zawodników z 37 krajów, w tym dzieci, juniorzy i seniorzy. Nie zabrakło uczestników mistrzostw świata i Europy, a także igrzysk olimpijskich na czele z toruńską parą Natalią Kaliszek i Maksymem Spodyrievem, która wysoką klasę potwierdziła też przed własną publicznością.

W sobotę 11 stycznia 2020 roku w wypełnionej po brzegi hali Tor-Tor laureaci Mentor Cup 2020 w kategorii senior stanęli na podium. Medale wręczał między innymi prezydent Torunia Michał Zaleski. Oto wyniki:

Solistki
1. Ekaterina Kurakova (Polska)
2. Emily Zhang (USA)
3. Alina Iushchenkova (Izrael)

Soliści
1. Vladimir Litvintsew (Azerbejdżan)
2. Mark Kondratyuk (Rosja)
3. Brendan Kerry (Australia)

Pary
1. Natalia Kaliszek i Maxym Spodyriev (Polska)
2. Shiyue Wang i Xinyu Liu (Chiny)
3. Tina Garabedian i Simon Proulx Senecal (Armenia)

Zawody zwieńczyła widowiskowa Gala Łyżwiarska, w której niezwykle efektowne, specjalnie przygotowane na tę okazję programy zaprezentowali najlepsi uczestnicy Mentor Cup. Przypomnijmy, patronat nad zawodami przyjęli Minister Sportu i Turystyki Danuta Dmowska-Andrzejuk, Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

fot. Wojciech SzabelskiNajczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto, Sport
  Od 27 stycznia do 9 lutego 2020 r. przypadają ferie zimowe w województwie kujawsko-pomorskim. Na dzieci, spędzające ten czas w Toruniu, czeka wiele atrakcji sportowych, kulturalnych oraz edukacyjnych.
 • Kultura, Miasto
  Białe wakacje tuż, tuż, a my rozpoczynamy je jeszcze wcześniej - przed nami impreza “Ferie na start!”. Oprócz zabawy na lodzie w ten weekend witamy Chiński Nowy Rok w Ratuszu Staromiejskim, słuchamy Alicji Majewskiej w Jordankach oraz Freygish Orchestry w Dworze Artusa. Osobom o mocnych nerwach polecamy natomiast nocne zwiedzanie Zamku...
 • Miasto
  Ruszył nabór wniosków do udziału w programie pn. „Mieszkania na wynajem dla osób starszych i niepełnosprawnych”. Dokumenty można składać od 24 stycznia do 14 lutego 2020 r. w Biurze Mieszkalnictwa przy ul. Legionów 220.
 • Miasto
  W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 24 stycznia 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 • Drogi, Miasto, MZK
  Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu uruchomił dostępną dla klientów indywidualnych, samoobsługową stację paliw. Z okazji otwarcia na klientów czekają niespodzianki - atrakcyjne ceny paliwa, upominki, a na najszybszych - karty podarunkowe na kolejne tankowanie..
 • Biznes, Miasto
  Budynek biurowy wraz z halą magazynową i warsztatem firmy Rollstick powstanie w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej „Toruń-Wschód”. To inwestor, który kupił pierwszą działkę przeznaczoną dla małych i średnich przedsiębiorstw w rejonie ulicy Przelot w sąsiedztwie węzła autostradowego.
 • W związku z budową kanalizacji od 27 stycznia br. zostanie wprowadzone ograniczenie ruchu na ul. Szosa Chełmińska.
 • Cztery dni uroczystych wydarzeń i tysiące mieszkańców biorących w nich udział – tak najkrócej można podsumować inaugurację obchodów 100. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski.
 • Zwieńczeniem obchodów setnej rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski był koncert z udziałem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz takich gwiazd, jak Piotr Cugowski, Michał Szpak, Kasia Wilk. W Arenie Toruń w wyjątkowej aranżacji wybrzmiały największe polskie przeboje ostatniego stulecia.
 • Inwestycyjna ofensywa w Toruniu trwa. 900 m kw. powierzchni magazynowej i 800 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej - tak będzie wyglądała nowa siedziba firmy Gastroparts Spółka Jawna, która powstanie na toruńskim lewobrzeżu.
 • Na tzw. osiedlu Jar gotowe są dwa budynki z mieszkaniami przeznaczonymi dla osób starszych i niepełnosprawnych.
 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do projektu edukacyjnego „Projekt z ZUS” skierowanego do uczniów szkół podstawowych.
 • Nowa aplikacja, dzięki której mieszkańcy mogą zgłaszać problemy i usterki pojawiające się w przestrzeni miejskiej - "Dbam o miasto" ruszyła 14 stycznia 2020 r.
 • W najbliższą sobotę 25 stycznia 2020 r. w Arenie Toruń odbędzie się II Ogólnopolski Halowy Mityng Lekkoatletyczny U-14 i U-16 pamięci Ireny Szewińskiej. Organizatorem imprezy jest Miejski Klub Lekkoatletyczny.