www.torun.pl

Funkcjonowanie SSM w Toruniu [2.04.2020]

Miasto
Data publikacji: 02 kwietnia 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz

22 osoby (14 pacjentów i 8 pracowników) z Oddziału Hematologii Specjalistycznego Szpitala Miejskiego zostało zarażonych koronawirusem.

31 marca 2020 u jednego z pacjentów Oddziału Hematologii Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu podejrzewano zakażenie koronawirusem. Podjęto natychmiastowe działania mające ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa - zamknięto oddział i pobrano wymazy od 37 osób - pacjentów oraz personelu.

- U 22 osób (14 spośród 24 pacjentów szpitala oraz 8 spośród 13 pracowników) wykryto obecność SARS-CoV-2 - informuje prezydent Torunia Michał Zaleski.

Pacjenci zarażeni i ci, którzy wymagają dalszej hospitalizacji przewożeni są od rana do Jednoimiennego Szpitala w Grudziądzu. Pozostali (4 pacjentów z wynikami ujemnymi) nie wymagają dalszej hospitalizacji, dlatego zostali przewiezieni do jednego z sanatoriów w Ciechocinku, które pełni funkcje izolatorium. Do izolatorium przewieziono także część personelu.

- Oddział Hematologii, po opuszczeniu przez ostatniego pacjenta, zostanie poddany kompleksowej dezynfekcji: powierzchni, sprzętu oraz powietrza – dodaje prezydent.

Dzisiaj (2 kwietnia 2020) zostały podjęte decyzje o objęciu badaniami kolejnych osób, które miały kontakty zarówno bezpośrednie jak i pośrednie z osobami zakażonymi koronawirusem.

W Specjalistycznym Szpitalu Miejskim funkcjonuje łącznie 10 oddziałów. Obecnie Oddział Hematologii jest wyłączony, natomiast pozostałe pracują zgodnie z normalnym rytmem. Przebywa w nich 92 pacjentów, którzy otoczeni są troskliwą opieką personelu medycznego. Obowiązuje absolutny zakaz wchodzenia na teren szpitala, wstrzymano również planowe przyjęcia pacjentów. Cały czas w szpitalu działa izba przyjęć – przyjmowani są pacjenci w trybie pilnym.

Realizacja: TV Toruń

fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  O planach Żużlowej Reprezentacji Polski na kolejne miesiące 2020 r. była mowa 5 sierpnia 2020 r. na toruńskiej Motoarenie.
 • Zółto-niebieski tramwaj swing na przystanku przy Cinema-City
  MZK, Sport
  MZK uruchomi dodatkowy kurs tramwaju nr 5 w związku z czwartkowym meczem Apatora Toruń z TŻ Ostrovia.
 • Na zdjęciu fragment budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
  Kultura, Miasto
  Biuro Programu „Niepodległa” ogłosiło wyniki naboru w ramach programu dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej #wiktoria 1920”. Dofinansowanie otrzymało Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, które w październiku zaprosi na dwudniowy festiwal nauki związany z militarną historią Torunia.
 • Parking przy ul. Skrzyńskiego od 1 października 2020 r. będzie płatny
  Drogi, Miasto
  Przypominamy, że od 1 sierpnia 2020 r. Strefa Płatnego Parkowania w Toruniu została poszerzona. Do SPP Podstrefy "B" zaliczono 238 dodatkowych miejsc parkingowych zbudowanych w 2019 roku.
 • Na zdjęciu laborantka bada próbki
  Miasto
  Woda dostarczana przez Toruńskie Wodociągi jest przydatna do spożycia - stwierdził Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu.
 • Strona tytułowa ksiażki "Smak Gothicu"
  Kultura, Miasto
  Na pokaz kulinarny w wykonaniu Bogdana Gałązki zaprasza w piątek 7 sierpnia 2020 r. Muzeum Toruńskiego Piernika przy ul. Strumykowej. Początek o godz.17:00.
 • Centrum Wsparcia Biznesu, miejska jednostka zajmującą się promocją gospodarczą miasta i współpracą z inwestorami, przygotowało zaktualizowane portfolio gospodarcze Torunia.
 • Statki i łodzie rzeczne spłyną 15 i 16 sierpnia do Torunia w ramach czwartej edycji Festiwalu Wisły. Oprócz możliwości podziwiania jednostek pływających, publiczność weźmie udział m.in. jarmarku regionalnych produktów oraz pikniku przy Zamku Dybowskim.
 • W toruńskich szkołach i przedszkolach trwają wakacyjne remonty. Na prace w placówkach oświatowych miasto przeznaczyło w tym roku 4,5 mln zł.
 • Od soboty 8 sierpnia 2020 r. nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego w rejonie al. św. Jana Pawła II oraz pl. Niepodległości spowodowane pracami realizowanymi w ramach projektu BiT-City II.
 • Pod hasłem "Wielka tajemnica wiary" 4 sierpnia 2020 r. z Torunia ruszyła 42. Piesza Pielgrzymka z Torunia i 40. Pielgrzymka Ziemi Lubawskiej na Jasną Górę.
 • W sobotę 15 sierpnia 2020 r. wystartuje kolejny z cyklu historycznych rajdów rowerowych „Śladem toruńskich dróg do wolności”. Na trasie wyprawy znalazły się miejsca, które pokażą wielowątkową historię Torunia. Wystartowały zapisy na to wydarzenie.
 • Gmina Miasta Toruń rozstrzygnęła konkurs na organizację i udział w imprezach sportowych w II półroczu 2020 roku. Na organizację imprez sportowych, które odbędą się w Toruniu miasto przeznaczyło 165 400 zł.
 • 15 sierpnia 2020 roku o godzinie 19:15 na toruńskiej Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego odbędą się PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi. Poznaliśmy zawodników uprawnionych do startu w tych zawodach.