Franciszkańskie Liceum Ogólnokształcące ma dziesięć lat | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Franciszkańskie Liceum Ogólnokształcące ma dziesięć lat

Miasto
Data publikacji: 19 września 2023
Autor: Marcin Pryka

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Placówka została powołana do istnienia 29 marca 2013 r. Jubileuszowe uroczystości odbyły się w kościele p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz w auli szkoły.

Rozpoczęła je msza św. w intencji nauczycieli, pracowników obsługi, rodziców, uczniów i absolwentów. Następnie miała miejsce część oficjalna w auli Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, w trakcie której odbyło się podsumowanie dziesięciu lat działalności oraz przemówienia zaproszonych gości. W wydarzeniu uczestniczył zastępca prezydenta Torunia Adrian Mól. Po części oficjalnej uczestnicy uroczystości mieli okazję zwiedzić szkołę. Na zakończenie obchodów jubileuszu odbył się poczęstunek w restauracji Lawenda.

Patronem, którego idee przyświecają działalności społeczności szkolnej placówki jest św. Franciszek z Asyżu. Logo Szkoły Franciszkańskiej w Toruniu przedstawia otwartą księgę, symbol życia człowieka, istoty społecznej posługującej się słowem. Słowami VERITAS LIBERTAS zostały wyrażone wartości, które stanowią motto placówki i które określają horyzont wspólnej pracy edukacyjno-wychowawczej – w służbie Bogu i człowiekowi, pracy, której pierwszym etapem jest rzetelne poznawanie świata w atmosferze wzajemnego szacunku i zaufania.

Fot. Antoni Gumiński

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

  • Prezydent Miasta Torunia ogłosił konkurs wniosków o przyznanie stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury. Nabór wniosków odbywa się w terminie od 1 do 31 października 2023 r.
  • W związku z zawodami Speedway Grand Prix, jak i korektami w rozkładach jazdy, pasażerów czekają zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
  • Setne urodziny obchodziła torunianka, pani Felicja Cyrankowska. Z tej okazji życzenia złożyli jubilatce prezydent Michał Zaleski i kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego, Iwona Krzywdzińska.
  • Z początkiem października Toruń wypełni się studentami. Wielu z nich będzie jeździć na zajęcia komunikacją miejską. W takim przypadku dużą oszczędnością dla studenckiego budżetu będzie zakup biletu semestralnego, który pozwoli na oszczędne i wygodne przemieszczanie się po mieście.
  • Dajmy się unieść w przestworza! W piątkowy i sobotni wieczór patrzymy w niebo – na Stadionie Miejskim podziwiać będziemy balonowy spektakl „Exit”. Cały weekend należeć też będzie do seniorów – instytucje kultury przygotowały dla nich specjalną ofertę wydarzeń w ramach ogólnopolskiej akcji.
  • W dniach 7-15 września 2023 r., z okazji Światowego Dnia Fair Play, Polski Komitet Olimpijski zorganizował ogólnopolską akcję dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych pn. #BiegFairPlayPKOl. W III edycji wydarzenia wzięły dwie toruńskie szkoły – Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych oraz Szkoła...
  • Po raz dziewiąty w historii Speedway Grand Prix najważniejsze rozstrzygnięcia indywidualnych mistrzostw świata poznamy na Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego.
  • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory kibica.