www.torun.pl

Finały Mistrzostw Polski w curlingu

Miasto, Sport
Data publikacji: 18 kwietnia 2019

Siódme miejsce i lekki niedosyt – to bilans występu drużyny Toruń Curling Team w finałach Mistrzostw Polski, które w miniony weekend odbyły się w Łodzi.

Torunianie do rywalizacji przystąpili w składzie: Sebastian Lichy, Mateusz Kulik, Paweł Piotrowicz i skip Bartosz Jakubowski. Turniej rozpoczęli od potyczki z inną drużyną, która do finałów przebijała się z eliminacji, czyli z MCC Tarczyński Warszawa. Po niezwykle wyrównanym boju pokonali rywali 7:6, zapewniając sobie wygraną w ostatnim endzie. Następnie przyszła porażka z POS-em Augustyniak Łódź 1:5 i efektowne zwycięstwo nad Mistralem Kraków 6:0.

- Po tych trzech spotkaniach mieliśmy bardzo realną szansę na zakończenie zmagań grupowych w czołowej trójce, co by nam dało przepustkę do ćwierćfinału mówi skip Bartosz Jakubowski. - Do szczęścia brakowało nam jednej wygranej w dwóch pozostałych spotkaniach.

Niestety, torunianom nie udało się tego planu zrealizować. Najpierw przegrali z aktualnymi jeszcze wówczas mistrzami Polski, AZS-em Ogień Gliwice 4:5, a następnie ulegli dwukrotnym triumfatorom rozgrywek Polskiej Ligi Curlingu, ekipie POS-u Monkey Man Łódź 3:6.

- Do ostatniego kamienia w ostatnim meczu walczyliśmy o wyjście z grupywspomina Mateusz Kulik. - Tym razem przeciwnik okazał się lepszy. Mogliśmy wygrać dwa mecze więcej, niestety własne błędy i brak prowadzenia gry spowodowały, że musieliśmy oswoić się z porażkami. Jestem przekonany, że z kolejnym bagażem doświadczeń, wrócimy do gry w nowym sezonie!

Był to piąty występ drużyny Toruń Curling Team, która powstała na początku 2013 roku, w finałach mistrzostw Polski. Po raz czwarty nasz zespół zakończył tę rywalizację w czołowej ósemce, potwierdzając tym samym przynależność do krajowej czołówki męskich drużyn curlingowych.

Dodajmy, że mistrzami Polski zostały ekipy Sopot Curling Team wśród mężczyzn i AZS Gliwice w gronie kobiet.

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  Duńczyk Leon Madsen wygrał 4 lipca 2020 r. w Toruniu pierwszą rundę zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Najlepszy z Polaków był Bartosz Smektała, który zajął czwarte miejsce.
 • Kultura
  W Centrum Sztuki Współczesnej 3 lipca 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów kulturalnych Miasta Torunia na II półrocze 2020 r.
 • Miasto
  Zasłanianie nosa i ust znacznie obniża ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Dlatego nośmy maseczki!
 • Inwestycje
  W poniedziałek 6 lipca 2020 r. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Włocławskiej. Trwa podłączanie kolejnych ulic w Toruniu do nowo wybudowanego wodociągu.
 • Miasto, Sport
  Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie gospodarzem inauguracji, a nieco później również wielkiego finału zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Cykl TAURON Speedway Euro Championship zagości w Toruniu 4 oraz 29 lipca 2020 r. Bilety na oba wydarzenia są jeszcze w sprzedaży i można nabyć je wyłącznie przez...
 • Biznes, Miasto
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie 9 lipca 2020 r. o godz. 11:00.
 • W piątek 26 czerwca na platformie TVP Stream ruszył nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. W ten weekend na platformie wyemitowane zostaną programy „Zakochaj się w Polsce” oraz „Pomniki Historii” poświęcone Toruniowi i regionowi.
 • Jeśli chcesz pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub złożyć wniosek o dopisanie się do spisu bądź rejestru wyborców, możesz to zrobić dodatkowo także w sobotę w Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40.
 • W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do świata kolorowych kompozycji owocowo-warzywnych podanych w łupinie kokosa. Coco Bowl to inspirujące miejsce, od nowa definiujące pomysł na prowadzenie restauracji.
 • Prace na pływalni przy ul. Bażyńskich idą zgodnie z planem, zatem już na początku grudnia 2020 r. zostanie ona otwarta.
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został pełnoprawnym członkiem konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE). To ogromne wyróżnienie dla toruńskiego uniwersytetu oraz miasta Torunia.
 • Przez Przysiek, Rozgarty i Łążyn wiedzie trasa rajdu rowerowego organizowanego 12 lipca przez Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu i Klub Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA".
 • Toruń znalazł się wśród 23 miast i gmin w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały dofinansowanie z programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa Edycja 2020.
 • Popisy cyrkowe i fireshow, niezwykłe instrumenty, teatr lalek, pantomima – tak różnorodne będą propozycje 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych. Między 4 lipca a 9 sierpnia mali i duzi widzowie zobaczą 11 przedstawień.