www.torun.pl

Finały Mistrzostw Polski w curlingu

Miasto, Sport
Data publikacji: 18 kwietnia 2019

Siódme miejsce i lekki niedosyt – to bilans występu drużyny Toruń Curling Team w finałach Mistrzostw Polski, które w miniony weekend odbyły się w Łodzi.

Torunianie do rywalizacji przystąpili w składzie: Sebastian Lichy, Mateusz Kulik, Paweł Piotrowicz i skip Bartosz Jakubowski. Turniej rozpoczęli od potyczki z inną drużyną, która do finałów przebijała się z eliminacji, czyli z MCC Tarczyński Warszawa. Po niezwykle wyrównanym boju pokonali rywali 7:6, zapewniając sobie wygraną w ostatnim endzie. Następnie przyszła porażka z POS-em Augustyniak Łódź 1:5 i efektowne zwycięstwo nad Mistralem Kraków 6:0.

- Po tych trzech spotkaniach mieliśmy bardzo realną szansę na zakończenie zmagań grupowych w czołowej trójce, co by nam dało przepustkę do ćwierćfinału mówi skip Bartosz Jakubowski. - Do szczęścia brakowało nam jednej wygranej w dwóch pozostałych spotkaniach.

Niestety, torunianom nie udało się tego planu zrealizować. Najpierw przegrali z aktualnymi jeszcze wówczas mistrzami Polski, AZS-em Ogień Gliwice 4:5, a następnie ulegli dwukrotnym triumfatorom rozgrywek Polskiej Ligi Curlingu, ekipie POS-u Monkey Man Łódź 3:6.

- Do ostatniego kamienia w ostatnim meczu walczyliśmy o wyjście z grupywspomina Mateusz Kulik. - Tym razem przeciwnik okazał się lepszy. Mogliśmy wygrać dwa mecze więcej, niestety własne błędy i brak prowadzenia gry spowodowały, że musieliśmy oswoić się z porażkami. Jestem przekonany, że z kolejnym bagażem doświadczeń, wrócimy do gry w nowym sezonie!

Był to piąty występ drużyny Toruń Curling Team, która powstała na początku 2013 roku, w finałach mistrzostw Polski. Po raz czwarty nasz zespół zakończył tę rywalizację w czołowej ósemce, potwierdzając tym samym przynależność do krajowej czołówki męskich drużyn curlingowych.

Dodajmy, że mistrzami Polski zostały ekipy Sopot Curling Team wśród mężczyzn i AZS Gliwice w gronie kobiet.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  Trzecia edycja przejazdu rowerowego pn. „Toruń na rowery" odbędzie się 25 maja 2019 roku. To wydarzenie aktywizującego całe rodziny, grupy zorganizowane oraz pojedynczych rowerzystów. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie GoSport!
 • Miasto
  Uwaga, w środę 22 maja 2019 można się spodziewać przez kilka godzin utrudnień drogowych w rejonie Kaszownika.
 • Łódzka otwarta
  Drogi, Inwestycje, Miasto
  Jest szeroka i bezpieczna, z nową jezdnią, chodnikami, drogą rowerową  i oświetleniem oraz, co najważniejsze, nowymi wiaduktami nad linią kolejową - tak wygląda nowa Łódzka. 21 maja 2019 roku generalny wykonawca prac - firma  PBDI S.A. - zakończyła roboty. Projekt kosztował 21 390 208,58 zł, z czego 85% stanowiło dofinansowanie z Europejskiego...
 • Miasto
  13 maja 2019 roku rusza nabór do klas I liceów, techników i szkół branżowych I stopnia. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano w sumie ponad 5100 miejsc dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.
 • Miasto
  Informacje dla wyborców, członków komisji oraz komitetów wyborczych.
 • Kultura, Miasto
  25 maja 2019 Stowarzyszenie Ognisko Sportu Niepełnosprawnych Alfa Sport Toruń i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu zapraszają na Toruńską Olimpiadę Osób Niepełnosprawnych.
 • Prezydent Miasta Torunia co roku przyznaje stypendia i nagrody dla zdolnych uczniów. W 2019 roku obowiązują nowe zasady przyznawania tych świadczeń.
 • Koncertem Prezydenckim w wykonaniu orkiestry Sinfonia Varsovia w CKK Jordanki zakończył się 26. Festiwal Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich Probaltica 2019.
 • Mieszkańcy Stawek spotkali się w niedzielę 19 maja 2019 r. na rodzinnym festynie parafialno-osiedlowym.
 • Od 26 maja do 1 czerwca 2019 r. torunianie będą mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć sportowo-rekreacyjnych, jakie zostaną przeprowadzone w ramach XI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.
 • W związku z przebudową ul. Chrobrego, od środy 22 maja 2019 r. zmieni się trasa przejazdu autobusów linii nr 33.
 • Dziś (17 maja 2019 r.) drogowcy podpisali umowę na Toruński Rower Miejski. Firma BIKEU rozpoczyna przygotowania do uruchomienia systemu w mieście.
 • Każdy pełnoletni mieszkaniec Torunia, pomimo braku zameldowania w mieście może złożyć wniosek o wpisanie do rejestru wyborców.
 • W sobotę 18 maja 2019 r. w Centrum Kształcenia ustawicznego w Toruniu odbył się V Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego. Temat tegorocznego Kongresu „Sprawdzone metody wychowania i edukacji małego dziecka”.Inicjatorem przedsięwzięcia było działające od 2002 r. w Toruniu, Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość”,...