www.torun.pl

Finały Mistrzostw Polski w curlingu

Miasto, Sport
Data publikacji: 18 kwietnia 2019

Siódme miejsce i lekki niedosyt – to bilans występu drużyny Toruń Curling Team w finałach Mistrzostw Polski, które w miniony weekend odbyły się w Łodzi.

Torunianie do rywalizacji przystąpili w składzie: Sebastian Lichy, Mateusz Kulik, Paweł Piotrowicz i skip Bartosz Jakubowski. Turniej rozpoczęli od potyczki z inną drużyną, która do finałów przebijała się z eliminacji, czyli z MCC Tarczyński Warszawa. Po niezwykle wyrównanym boju pokonali rywali 7:6, zapewniając sobie wygraną w ostatnim endzie. Następnie przyszła porażka z POS-em Augustyniak Łódź 1:5 i efektowne zwycięstwo nad Mistralem Kraków 6:0.

- Po tych trzech spotkaniach mieliśmy bardzo realną szansę na zakończenie zmagań grupowych w czołowej trójce, co by nam dało przepustkę do ćwierćfinału mówi skip Bartosz Jakubowski. - Do szczęścia brakowało nam jednej wygranej w dwóch pozostałych spotkaniach.

Niestety, torunianom nie udało się tego planu zrealizować. Najpierw przegrali z aktualnymi jeszcze wówczas mistrzami Polski, AZS-em Ogień Gliwice 4:5, a następnie ulegli dwukrotnym triumfatorom rozgrywek Polskiej Ligi Curlingu, ekipie POS-u Monkey Man Łódź 3:6.

- Do ostatniego kamienia w ostatnim meczu walczyliśmy o wyjście z grupywspomina Mateusz Kulik. - Tym razem przeciwnik okazał się lepszy. Mogliśmy wygrać dwa mecze więcej, niestety własne błędy i brak prowadzenia gry spowodowały, że musieliśmy oswoić się z porażkami. Jestem przekonany, że z kolejnym bagażem doświadczeń, wrócimy do gry w nowym sezonie!

Był to piąty występ drużyny Toruń Curling Team, która powstała na początku 2013 roku, w finałach mistrzostw Polski. Po raz czwarty nasz zespół zakończył tę rywalizację w czołowej ósemce, potwierdzając tym samym przynależność do krajowej czołówki męskich drużyn curlingowych.

Dodajmy, że mistrzami Polski zostały ekipy Sopot Curling Team wśród mężczyzn i AZS Gliwice w gronie kobiet.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  Ponad 400 osób stanęło 17 sierpnia 2019 r. na starcie drugiego, nocnego biegu, rozegranego w ramach Toruńskich Sztafet Wolności 2019/2020.
 • Miasto, Sport
  15 sierpnia 2019 roku na Motoarenie zorganizowano zawody żużlowe "Derby Pomorza i Kujaw 2019". Dawni bohaterowie z Torunia i Bydgoszczy wyjechali na stadion aby pokazać piękno czarnego sportu i uczciwej rywalizacji.
 • Kultura, Miasto, MZK
  20 sierpnia 2019 roku rusza tegoroczny Bella Skyway Festival. Organizatorzy przygotowali szereg udogodnień dla kierowców i pasażerów MZK na czas wydarzenia.
 • Drogi, Inwestycje, Miasto
  Nowy wodociąg, gotowa część chodników i zjazdów do posesji, pierwsze warstwy nowej jezdni - tak wygląda obecnie remont ul. Kołłątaja. Od piątku, 23 sierpnia 2019 r., na kierowców czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu.
 • Biznes, Inwestycje, Miasto
  Atrakcyjne tereny inwestycyjne na toruńskim lewobrzeżu we wrześniu pójdą pod młotek. Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oferuje działki w południowo-zachodniej części miasta w rejonie ulic Gen. Andersa, Poznańskiej oraz trasy S-10. To propozycja dla inwestorów z sektora MŚP.
 • Kultura, Miasto
  15 sierpnia 2019 roku zakończył się Festiwal Wisły. Na finał trwającego przez kilka dni wydarzenia torunianie mogli podziwiać wyjątkowe widowisko światło-woda-dźwięk.
 • W dniach 20-25 sierpnia 2019 r. odbędzie się 11. edycja Bella Skyway Festival. W tym roku motywem przewodnim Bella Skyway Festival jest „Różnorodność miejsca”.
 • W dzień Święta Wojska Polskiego - 15 sierpnia po raz kolejny wspominamy Bitwę Warszawską, jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Rzeczypospolitej. W Toruniu uroczyste obchody odbyły się pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy...
 • Królowa polskich rzek gościła już wiele gwiazd i znamienitości hobbystycznej, jak również profesjonalnej żeglugi. Nie inaczej jest również na naszym, toruńskim odcinku Wisły, przez który 14 i 15 sierpnia 2019 roku mają okazję przepłynąć i zaprezentować się okazałe dłubanki czy nawet wikińskie drakkary.
 • 26 uzdolnionych uczniów uczęszczających do klas programowo najwyższych w szkołach ponadgimnazjalnych w minionym roku szkolnym otrzyma nagrody od prezydenta Michała Zaleskiego. Wręczenie wyróżnień zaplanowano na 22 sierpnia 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury.
 • Toruń dołączył do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która startuje 1 września 2019 roku.Aby móc uczestniczyć w rywalizacji i zdobywać kilometry dla Torunia należy zainstalować w swoim telefonie aplikację „Rowerowa Stolica Polski”. Jest to wielofunkcyjne narzędzie przydatne każdemu, kto uprawia sport. Aplikacja mierzy czas, pokonany...
 • Wodyaz wodociągu publicznego w Toruniu w pierwszym półroczu 2019 roku była zdatna do spożycia przez ludzi - wynika z oceny jakości przygotowanej przez Państwowy Powiatowy Inspektoriat Sanitarny w Toruniu.
 • 14 sierpnia 2019 r. na wyspie piaskowej na Wiśle odbył się wernisaż wystawy “Powidoki wiślane szypra Kałuży”. Prace Jacka Marczewskiego można obejrzeć w ramach Festiwalu Wisły 2019.
 • Spotkanie z projektantem, możliwość zgłoszenia uwag przez internet - tak będą wyglądały konsultacje dotyczące rozbudowy ul. Batorego w Toruniu - od ul. Polnej w kierunku północnym.