Finał Otylia Swim Tour 2017 w Toruniu | www.torun.pl

Finał Otylia Swim Tour 2017 w Toruniu

Miasto, Sport
Data publikacji: 14 listopada 2017
Autor: Magdalena Winiarska

Ostatnie zajęcia w ramach tegorocznej edycji Otylia Swim Tour odbędą się 18 listopada w Toruniu w Uniwersyteckim Centrum Sportowym.
 
- Już w sobotę, w Toruniu, uroczyście zakończymy tegoroczną odsłonę mojego projektu Otylia Swim Tour. Najpierw jednak, ponad 100 młodych, uzdolnionych adeptów pływania będzie mogło zdobyć nową wiedzę i umiejętności, które przekaże im mój sztab trenerów - zapowiada Otylia Jędrzejczak. - Czekamy również na rodziców, nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów różnych dyscyplin sportowych. Dla nich przygotowaliśmy bezpłatne wykłady z psychologiem i dietetykiem - dodaje.
 
Na zajęcia dla dzieci obowiązywała wcześniejsza rekrutacja internetowa. Wykłady dla rodziców, nauczycieli i trenerów mają formułę otwartą. Wykład psychologa rozpocznie się o godzinie 9:45 w sali audytoryjnej Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK i potrwa do 11:30. Tuż po nim, w godzinach 11:45-12:45, odbędzie się wykład dietetyka.

Tegoroczna edycja Otyli Swim Tour jest rekordowa – w 6 miastach w zajęciach uczestniczyło niemal 900 dzieci i ponad 1300 rodziców. Toruń jest ostatnim przystankiem na tegorocznej trasie projektu. Wcześniej warsztaty odbyły się w Lublinie, Piasecznie, Wałbrzychu, Łodzi i Katowicach.

Organizatorami toruńskiej edycji są Fundacja Otylii Jędrzejczak oraz Miasto Toruń. Partnerem wydarzenia jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Projekt Otylia Swim Tour współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Otylia Swim Tour to autorski cykl bezpłatnych warsztatów pływackich zainaugurowany przez Otylię Jędrzejczak w 2015 roku. Podczas każdej edycji, w czasie jednodniowych zajęć, uczestnicy mogą uczyć się i doskonalić swoje umiejętności pod okiem mistrzyni olimpijskiej, reprezentantów Polski w pływaniu, doświadczonych trenerów przygotowania motorycznego oraz fizjoterapeutów. Stałym elementem spotkań są bezpłatne wykłady dla rodziców, nauczycieli i trenerów, prowadzone przez psychologa sportu i dietetyka.

Więcej o projekcie: www.otyliaswimtour.pl

Harmonogram:
8:00 - 9:00 Rejestracja uczestników,
9:00 - 9:30 Przedstawienie projektu (motywacja) - sala gimnastyczna,
9:45 - 10:30 Wykład Pani Otylii Jędrzejczak i dietetyka dla dzieci - sala gimnastycznej
10:45 - 12:45 Grupa A (basen),
10:45 - 12:45 Grupa B (sala),
13:00 - 14:00 Lunch dla Uczestników
14:30 - 16:30 Grupa A (sala)
14:30 - 16:30 Grupa B (basen)
16:45 - 18:00 Podsumowanie (pytania, autografy, motywacja) - sala sportowa

Zajęcia wykładowe otwarte dla wszystkich:
09:45 - 11:30 Wykład psychologa dla rodziców i trenerów - sala audytoryjna
11:45 - 12:45 Wykład dietetyka dla rodziców i trenerów - sala audytoryjna
12:30 - 15:00 "Strefa Relaksu"

fot. Paweł Skraba

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika programu Wspieraj Seniora zachęcająca do zgłoszenia się do wolontariatu ozdrowieńców
  Koronawirus, Miasto
  Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów poszerza swoją działalność – od wczoraj ruszyły zapisy do wolontariatu ozdrowieńców. Osoby, które przeszły zakażanie koronawirusem, pomagać będą mogły w domach pomocy społecznej.
 • Dwóch Mikołajów: Kopernik na pomniku i święty z iluminacji świątecznej
  Kultura, Miasto
  Po raz kolejny z okazji mikołajek i świąt Bożego Narodzenia działacz społeczny Robert Olkowski z grupą inicjatywną Rodzina organizuje akcję charytatywną na rzecz osób niepełnosprawnych, potrzebujących oraz seniorów z Torunia. 7 grudnia 2020 r. o godz. 12.00 przed budynkiem Szpitala Dziecięcego odbędzie się koncert dla pacjentów.
 • Na zdjęciu Michał Piwoński w biegu
  Miasto, Sport
  Uczeń klasy 2 V LO w Toruniu, Mikołaj Piwoński, został powołany do lekkoatletycznej kadry narodowej.
 • widok budynku z muralem
  Kultura, Miasto
  Na szczycie budynku przy ul. Reja 25 powstał mural upamiętniający Grzegorza Ciechowskiego. Jego inicjatorką jest wdowa po zmarłym w 2001 r. muzyku Anna Skrobiszewska.
 • Prezydent Michał Zaleski
  Miasto
  List Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego do redaktora naczelnego portalu Wyborcza.pl, Jarosława Kurskiego, będący odpowiedzią na zarzuty dotyczące domniemanych „strat” Bydgoszczy w rywalizowaniu z Toruniem o instytucje i fundusze.
 • Na zdjęciu: montaż nowych wiat przystankowych na Placu Rapackiego
  MZK
  Trwają prace torowo-drogowe przy placu Rapackiego i placu Niepodległości. Gotowe jest już oznakowanie poziome jezdni, powstają ekrany akustyczne i wiaty przystankowe, a gdy pogoda pozwoli, rozpoczną się kolejne nasadzenia zieleni.
 • Dzisiaj, 2 grudnia 2020 r. obchodzimy siedemdziesiątą dziewiątą rocznicę śmierci jednego z Honorowych Obywateli Torunia, Edwarda Śmigłego-Rydza.
 • Młodzieżowy Dom Kultury wToruniu ogłasza konkurs plastyczny z cyklu „Niepodległość – Wolność – Rozwój” pod hasłem „Polski Bałtyk”. Mogą wziąć w nim udział dzieci i młodzież w wieku 5-18 lat.
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na cykl spotkań online, z których skorzystać mogą uczniowie i nauczyciele.
 • Ministerstwo Zdrowia informuje o 13855 osobach, które w całej Polsce zaraziły się koronawirusem w ciągu ostatniej doby. W Toruniu zakażenie potwierdzono u 144 osób.
 • Powiatowa Komisja Lekarska poszukuje lekarzy do przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej. W przyszłym roku odbędzie się ona w terminie od 1 lutego do 16 kwietnia.
 • W dniu 1 grudnia 2020 r. mija 26 lat od śmierci Wandy Szuman, Honorowej Obywatelki Torunia, pionierki toruńskiej pedagogiki i pracy z osobami niepełnosprawnymi.
 • Polski Bon Turystyczny to jedna z form wsparcia branży turystycznej w kraju. Po zniesieniu restrykcji, ci, którzy nie wykorzystali go latem, mogą dzięki niemu spędzić atrakcyjnie czas w Toruniu.
 • Ministerstwo Zdrowia informuje, że koronawirusem w ciągu ostatniej doby zakaziło się 9105 osób. Liczba zakażonych od początku pandemii w całym kraju zbliża się do miliona. W Toruniu od wczoraj zakażenie zdiagnozowano u 151 osób.