Festiwal Kultury Popularnej DwuTakt 2023 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Festiwal Kultury Popularnej DwuTakt 2023

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 
W sobotę 20 maja 2023 r. w I LO im. Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędzie się Festiwal Kultury Popularnej DwuTakt 2023.
 
Zapraszamy na Giełdę Komiksów DwuTarg i wydarzenia towarzyszące. Wstęp bezpłatny!
 
Wydarzenia towarzyszące:
 • Konkurs rysunkowy pt. "Sekretne życie Kopernika"
  w konkursie rysunkowym zatytułowanym "Sekretne życie Kopernika" do 13 maja 2023 r. można było zgłaszać różnego typu prace plastyczne: jednostronicowy komiks, rysunek bądź grafikę, technika pracy dowolna
  na zwycięzców w dwóch kategoriach (uczestnicy do 15. roku życia i starsi) czeka zestaw albumów komiksowych; wyniki konkursu zostaną ogłoszone 20 maja podczas giełdy komiksów DwuTarg; wybrane prace zaprezentowane zostaną podczas specjalnej wystawy w ramach festiwalu
 • Renesans Superbohaterów
 • Warsztaty rysunkowe
DwuTarg - giełda komiksu niezależnego - hol (parter) 11:00-19:00
Stoiska niezależnych wystawców oraz twórców komiksowych, m.in. Tomxyz, Sonne, Emi De Clam, PinPinax, AKT, Ottoich, Kamil Dukiewicz, Fanga, Łukasz Bałut, Studio Lain, Creepy mascots - Potworniaki, Paulina Kalinowska, Paweł Słoń, Haerelands The Graphic Novel oraz stoiska kolekcjonerskie
 
Strefa Warsztatowa – sala nr 19 (parter)
13:00-15:30 Warsztaty komiksowe: Warsztaty dotyczące tworzenia i ilustrowania komiksu prowadzone przez Piotra Wojciechowskiego („Opowieści Grabarza”, „AKT”)
19:00-19:30 Bitwa Rysunkowa: Konkurs z nagrodami, w którym w szranki stają obok siebie profesjonaliści i początkujący rysownicy. Prowadzenie Wojciech Łowicki (Festiwal DwuTakt)
19:30-19:40 Ogłoszenie wyników konkursu "Sekretne życie Kopernika" - prowadzenie Wojciech Łowicki (Festiwal DwuTakt)
 
Renesans Superbohaterów – sala nr 20 (parter)
12:30-13:25 Czy z filmów Marvela wyparowała magia? MCU nie ma ostatnio dobrej passy, a "Strażnicy Galaktyki Vol. 3" raczej nie odwrócą trendu. Jakie są główne grzechy i błędy popełniane przez Marvel Studios? Czego my, fani, mamy w szczególności dość i jakie są nasze obawy? Co szefostwo kinowego uniwersum Marvela może zrobić, abyśmy na nowo ekscytowali się filmami MCU? Prowadzenie Bartosz Filip Malinowski (Bez/Schematu)
13:30-14:25 Wielu Strażników Galaktyki naraz. James Gunn chwilę temu w znakomity sposób domknął swoją opowieść o Strażnikach Galaktyki – postaciach z Marvelowego dna gara, które szturmem podbiły serca widzów. Co ciekawe komiksowe wojaże tego zespołu i jego poszczególnych członków są zdecydowanie dziwniejsze niż rzeczy, które zobaczyliśmy w filmach MCU. Podczas prelekcji Radek Pisula prześledzi różne inkarnacje tej drużyny i drogi poszczególnych bohaterów do miejsca, w którym są obecnie. Prowadzenie Radosław Pisula (Napisy Końcowe, Full Frontal Pisula)
14:30-15:25 Supergirl: kobieta...przeszłości? W roku 2025 startuje nowe Uniwersum DC, a w nim film o Supergirl. Ale po co nam nowa Kara Zor-El? Przecież mamy już "Supergirl" z roku 1984, od człowieka, który rok później opowiedział nam o złej korporacji, przejmującej tajne proszki Świętego Mikołaja i sprzedającej je dzieciom, by te mogły latać! Cóż zatem kryje się w tym zapomnianym klasyku sprzed prawie 40 lat? Przekonajmy się! Prowadzenie Julian Jeliński (Brody z kosmosu)
15:30-16:25 Dziwne originy Batmana: Geneza postaci Batmana na pozór jest jedną z najbardziej znanych i najbardziej rozpoznawalnych opowieści w popkulturze. Niby wszyscy wiedzą dlaczego Bruce Wayne został superbohaterem, jednak origin zmieniał się wraz z upływem kolejnych dekad, czasem przynosząc zaskakujące fakty. Dlaczego rodzice Wayne'a zginęli? Kto opiekował się nim po ich śmierci? Kto był pierwszym... Robinem? O tym wszystkim i wielu innych dziwnych faktach opowie Michał Siromski. Prowadzenie Michał Siromski (Stowarzyszenie Gildia Superbohaterów, AKT)
16:30-17:55 Panel dyskusyjny - Czy mamy dosyć MCU? Czwarta faza MCU zebrała nie najlepsze opinie, piąta zaczęła się jeszcze gorzej. Czy Marvel przeżywa kreatywny kryzys, czy po "Engame" coś się wypaliło, czy nasze oczekiwania stały się zbyt wygórowane? A może mamy już po prostu dosyć MCU? Zapraszamy do dyskusji! Prowadzenie Mateusz Działowski (tvgry.pl, Gospoda RPG, Koszmarne Horrory), Radosław Pisula (Napisy Końcowe, Full Frontal Pisula) oraz Bartosz Filip Malinowski (Bez/Schematu)
18:00-19:00 Skasowane gry superbohaterskie: Wielu fanów dałoby się pociąć za grę z ich ulubionym superbohaterem. Na rynku pojawia się coraz więcej tego typu produkcji, jednak los niektórych z nich już dawno został przesądzony - odwołane. Ile gier mógł mieć Batman? Czy Ben Affleck podkładał głos Daredevilowi w niepowstałej adaptacji filmu? O tych i innych ciekawych przypadkach opowie Pan Mateusz. Prowadzenie Mateusz Działowski (tvgry.pl, Gospoda RPG, Koszmarne Horrory)
Data: 
20.05.2023 11:00
Miejsce: 
I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Toruniu
Kategoria wydarzenia: 
Inne
Kopernik 550
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Uroczysta inauguracja emisji programu radiowego Radia GRA Toruń z nowego miejsca odbyła się w Dniu Radia - polskiego święta obchodzonego corocznie 11 kwietnia. - Serdeczne życzenia dla wszystkich radiowców. To Wasze święto, jesteście tymi którzy docierają do nas z informacją, wiedzą, ale i muzyką, rozrywką – tak jak robi to Radio Gra - powiedział...
 • Miasto
  Państwa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów samorządowych 2024 w Toruniu. Po podliczeniu 100% oddanych głosów znamy już nazwiska osób wybranych do Rady Miasta Torunia na nową kadencję. 21 kwietnia 2024 odbędzie się II tura wyborów Prezydenta Miasta Torunia.
 • Miasto
  Do 30 kwietnia 2024 r. Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków Urzędu Miasta Torunia przyjmuje wnioski o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków położonym na terenie Gminy Miasta Toruń, które mają być wykonane w roku 2024. Pula...
 • Na zdjęciu: dłoń, która trzyma kartki i wrzuca je do urny wyborczej, obok stoi flaga biało-czerwoa
  Miasto
  Osoby z niepełnosprawnością oraz osoby powyżej 60. roku życia mają możliwość wzięcia udziału w drugiej turze wyborów samorządowych poprzez pełnomocnika.
 • Dwie panie rozmawiające przy stole.
  Miasto
  Rodzice dzieci w wieku szkolnym, zainteresowani funkcjonowaniem nowo budowanej Szkoły Podstawowej nr 12 na ul. Strzałowej, mogą uzyskać informacje bezpośrednio u p. dyrektor szkoły – Barbary Iwanowskiej.
 • Na zdjeciu: trzech zawodników na speedrowerze
  Miasto, Sport
  TSŻ Toruń, mistrzowie Polski w speedrowerze, rozpoczęli zmagania w CS Superlidze. Już 14 kwietnia 2024 r. na rodzimym torze przy ul. Bielańskiej 66 zmierzą się z PKS Victorią Poczesna.
 • Od kilku miesięcy mamy w Toruniu Przystanki Dobrej Energii, teraz przyszedł czas na Skrzynkę Dobrych Słów. Dzięki młodym ludziom z I Liceum Ogólnokształcącego 12 kwietnia 2024 r. na węźle przesiadkowym na al. św. Jana Pawła II pasażerowie komunikacji miejskiej zetkną się z tekstami z pozytywnym przesłaniem.
 • 12 kwietnia 2024 r. na pl. 4 Czerwca otwarta zostanie wystawa plenerowa „Uciekli do Mandżurii”, która powstała w związku z 80. rocznicą ujawnienia Zbrodni Katyńskiej.
 • O blisko 12 tysięcy metrów kwadratowych wzbogaci w tym roku toruński rynek powierzchni biurowych. Intensywne prace inwestycyjne trwają przy – Platinum Business Center, Szubińskiej 13 oraz Business Park Toruń.
 • Atrakcyjna działka inwestycyjna została wystawiona na sprzedaż przez miasto Toruń. Teren przy Szosie Bydgoskiej 76-80 znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie toruńskiej Motoareny. Przetarg odbędzie się 9 lipca 2024 r. Cena wywoławcza to 2 700 000 zł.
 • Wystarczyło zaledwie kilka ciepłych dni, by zielone torowiska i skwery, które powstały w ramach projektu BiT City II, nabrały wiosennych barw.
 • 21 kwietnia na parkingu przed Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się piknik popularnonaukowy w ramach tegorocznej edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
 • Zapraszamy na kolejne spotkanie depozytariuszy tradycji piernikarskich, które odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 17:00 w Muzeum Toruńskiego Piernika, będącym oddziałem Muzeum Okręgowego w Toruniu (ul. Strumykowa 4).
 • Tegoroczna majówka w toruńskim centrum nauki rozpocznie się 30 kwietnia i potrwa do 5 maja 2024 r. W ofercie Młyna Wiedzy znalazły się rodzinne warsztaty oraz zwiedzanie interaktywnych wystaw.