www.torun.pl

Festiwal Kultury Popularnej DwuTakt

Data wydarzenia
-
logo Dworu Artusa
Opis wydarzenia: 

Tym razem to impreza obowiązkowa dla każdego zapaleńca opery mydlanej i konesera ciężkich klimatów seriali kryminalnych. Od legendarnych polskich klasyków, jak Zmiennicy, czy Sensacje XX wieku, po najnowsze produkcje Netflixa, HBO czy polskie Ślepnąc od świateł. Pokażemy Wam seriale nie tyle oczami aktorów, co również ekipy tworzącej! Festiwal oferuje uczestnikom to, czego nie będą mogli doznać na koncercie czy w kinie – bezpośredni kontakt z artystami.

 • Strefa gwiazd

godz. 10.45 Otwarcie Festiwalu oraz wręczenie Nagrody im. Dra Tomasza Marciniaka

godz. 11.00 Mr Lock

godz. 12.00 Elita polskiego dubbingu: Grzegorz Pawlak, Jarosław Boberek i Michał Przybył, Natalia Litwin („Widzę głosy”)

godz. 13.00 Współczesny polski serial wobec produkcji okresu PRL-u

Panel dyskusyjny z udziałem Ilony Łepkowskiej (scenarzystki seriali „M jak Miłość”, „Na dobre i na złe”, „Korona Królów”), Zdzisława Wardejna (aktora m.in. filmów „Kogel-mogel”, „Vabank” i serialu „Druga Szansa”) oraz Michała Kalickiego (scenarzysty serialu „Ojciec Mateusz”). Prowadzi Mateusz Szlachtycz

godz. 14.00 Spotkanie z Henrykiem Gołębiewskim, aktorem teatralnym i filmowym („Edi”, „Podróż za jeden uśmiech”, „Barwy szczęścia”). Prowadzi Grzegorz Giedrys

godz. 15.00 Film i serial - jedna scena, dwa sposoby (z aktorskim udziałem publiczności)

Spotkanie z Beatą Barciś (montażystką filmową i telewizyjną), Mieczysławem Hryniewiczem (aktorem m. in. seriali „Zmiennicy”, „Dom”, „Na wspólnej”), Robertem Wichrowskim (reżyserem filmu „Francuski numer” oraz seriali „Brzydula” i „Komisarz Alex”). Prowadzi Mateusz Szlachtycz

godz. 16.00 Spotkanie z Arturem Barcisiem, aktorem teatralnym, filmowym i dubbingowym, reżyserem teatralnym („Ranczo”, „Miodowe lata”, „M jak miłość”). Prowadzi Magdalena Kujawa

godz. 17.00 Spotkanie z Kamilem Nożyńskim, raperem, wokalistą zespołu Dixon37 i aktorem („Ślepnąć od świateł”). Prowadzi Laszlo Schlesinger

godz. 18.00 Strefa autografów: Artur Barciś, Jarosław Boberek, Henryk Gołębiewski, Mieczysław Hryniewicz, Ilona Łepkowska, Kamil Nożyński, Grzegorz Pawlak, Zdzisław Wardejn

godz. 19.00 Konkurs Cosplay. Prowadzi Kaja Jóźwińska

godz. 19.30 Bitwa Rysunkowa

Konkurs z nagrodami, w którym w szranki stają obok siebie profesjonaliści i początkujący rysownicy

godz. 20.00 Losowanie nagród dla uczestników festiwalu

Urodziny Hryniewicza w Toruniu (możliwość przejazdu wraz z Mieczysławem Hryniewiczem vel Jackiem Żytkiewiczem taksówką WPT 1313 z serialu „Zmiennicy”!)

 • Renesans Superbohaterów

godz. 13.00 Animowane Uniwersum DC

Zanim Warner Bros. postanowiło przenieść przygody Batmana, Supermana oraz Ligi Sprawiedliwości na wielki ekran, serce widzów podbiły seriale animowane. Podczas prelekcji przyjrzymy się temu przedsięwzięciu oraz powiązaniom między kolejnymi kreskówkami. Prowadzi Bartosz Piotrowski

godz. 14.00 Kolorowe peleryny Batmana

Prześledzimy najważniejsze zmiany wizerunkowe Mrocznego Rycerza. Prowadzi Małgorzata Chudziak godz. 15.00 Podejrzany: Joker

W przededniu premiery filmu Todda Phillipsa spróbujemy odsłonić wszystkie tajemnice Jokera. Prowadzi Michał Siromski

godz. 16.00 Marvel Next, czyli kogo poznamy w piątej fazie MCU

Prowadzi Julian Jeliński

godz. 17.00 Panel dyskusyjny - Kobiety Mrocznego Rycerza

Świętujemy osiemdziesiąte urodziny Batmana przyglądając się jego relacjom z kobietami. Prowadzą: Małgorzata Chudziak, Wojciech Nelec, Michał Siromski

godz. 18.30 Batmania końca lat 80.

Prowadzi Wojciech Nelec

 • Strefa polskiego komiksu

godz. 11.00 Polskie serie komiksowe po roku 1989

Prowadzi Jerzy Łanuszewski

godz. 1145 To nie jest sowa – spotkanie z Unką Odya

Spotkanie z twórczynią jednego z najważniejszych polskich komiksów 2019 r. - „Brom”. Prowadzi Kaja Jóźwińska

 • Strefa Dobrej Zabawy

godz. 10.00-20.00 Animacja zabaw dla dzieci. Prowadzi Artystyczny Krąg

 • Strefa Warsztatowa

30.08. (piątek), godz. 19.00, 31.08. (sobota), godz. 10.00-12.00 Po pierwsze – scenariusz

Warsztaty scenopisarskie prowadzone przez Michała Kalickiego („Ojciec Mateusz”) i Mikołaja Korzyńskiego („Chłopaki nie płaczą”, „Poranek kojota”).

31.08. (sobota), godz. 16.00-18.00 Jak sprzedać własną osobę za pomocą cudzego tekstu

Warsztaty aktorskie prowadzone przez Zdzisława Wardejna („Kogel-mogel”, „Vabank”, „Druga Szansa”).

Udział w warsztatach możliwy tylko po wykupieniu specjalnego biletu warsztatowego: 35 zł (bilet uprawnia do bezpłatnego udziału w Festiwalu DwuTakt), w przedsprzedaży na stronie Dworu Artusa.

 • Strefa gier wideo

godz. 10.00-20.00 Gry konsolowe z CEX (najnowsze produkcje oraz Strefa Gier Retro)

 • Strefa gier planszowych

godz. 10.00-20.00 Gry planszowe z Grajferem

Przekrój gier szeroki: od pozycji dla dzieci, jak LittleBigPlanet i Rayman, przez gry sportowe, z Fifą 17 i PES 17 włącznie, wyścigi samochodowe, bijatyki, na kooperacyjnych strzelankach kończąc. Nie zabraknie też tegorocznych premier, takich jak Ghost Recon: Widelands czy Syberia 3.

 • Casting aktorski

godz. 11.00 Casting na gwiazdę

Casting dla wszystkich, którzy pragną spróbować swoich sił w aktorstwie. W castingu zostaną wybrane dwie osoby, które odegrają przed publicznością DwuTaktu scenkę u boku Mieczysława Hryniewicza i Roberta Wichrowskiego. Aby wziąć udział w castingu, należy mieć ukończone 18 lat i zarejestrować się w kasie festiwalowej do godz. 10.50

 • Giełda komiksu i różności

godz. 10.00-20.00 Giełda

Między innymi: nowości oraz komiksy archiwalne, gadżety związane z komiksem i kulturą popularną, a także między innymi książki, płyty winylowe, puzzle 3D.

godz. 12.00-15.00 Karykatury na żywo

Satyryk i rysownik Jarosław „Jaro” Wojtasiński każdej chętnej osobie wykona karykaturę. Będzie również szansa otrzymać album artysty wraz z dedykacją.

godz. 10.00-20.00 Strefa Artystycznego Kręgu - Warsztaty artystyczne

 • Strefa Kryminału

godz. 13.00 Z tym trupem to zawsze jest wesoło

Panel dyskusyjny z Martą Matyszczak i Magdą Kuydowicz. Prowadzenie: Marcel Woźniak.

godz. 14.00 Jak zepsuć dobry serial? Prowadzenie Bartosz Szczygielski

godz. 15.00 Ekranowe zbrodnie pod lupą Przemysława Semczuka

Spotkanie z Przemysławem Semczukiem - dziennikarzem i publicystą, laureatem Nagrody Prezydenta Lublina Kryształowej Karty Polskiego Reportażu.

godz. 16.00 Owady w kryminalistyce. Wykład kom. dr Pawła Leśniewskiego ze Szkoły Policji w Pile.

godz. 17.30 O ekranizacji kryminałów z dwóch perspektyw: autora i wydawcy

Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem, gwiazdą polskiego kryminału. Prowadzenie: Adrian Tomczyk godz. 18.30 O trendach i modach w literackiej fikcji kryminalnej

Spotkanie z Tadeuszem Zymanem (prokuratorem w stanie spoczynku) i Robertem Małeckim, autorem powieści kryminalnych.

 • Kino DwuTaktu

Bilety: normalny 19 zł przedsprzedaż (25 zł w dniu festiwalu). Ulgowy 9 zł przedsprzedaż (15 zł w dniu festiwalu). Dzieci do lat 10 – wstęp wolny

Data: 
31.08.2019 09:30 — 01.09.2019 20:00
Miejsce: 
Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6
Kategoria wydarzenia: 
Festiwal
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  14 października 2019 roku w Dworze Artusa zorganizowano miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Święto całej społeczności szkolnej było idealną okazją do wręczenia nagród Prezydenta Miasta Torunia dla nauczycieli.
 • Miasto
  16 i 17 października 2019 r. w Toruniu zostaną przeprowadzone miejskie ćwiczenia obronne pod kryptonimem „Kobra-19”. Wezmą w nich udział między innymi pracownicy Urzędu Miasta, miejskie służby, policja, straż pożarna i wojsko.
 • Miasto
  W wyborach parlamentarnych 13 października 2019 roku wzięło udział 66,62 procent torunian uprawnionych do głosowania.
 • Miasto
  15 października 2019 roku podpisano umowę na budowę Klubu Ucznia, który ma funkcjonować przy I Liceum Ogólnokształcącym.
 • Inwestycje, Miasto
  Zakończyły się prace w Centrum Innowacyjnej Edukacji, które powstało w dawnych Młynach Toruńskich. Nowy budynek został już przekazany w użyczenie Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”.
 • Miasto
  Przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe znów będą rywalizować w zbiórce makulatury. Placówki, które zbiorą najwięcej surowców wtórnych otrzymają nagrody finansowe o łącznej wartości 275 tys. zł. Nagrodzeni zostaną także uczniowie, którzy najaktywniej włączą się w zbiórkę.
 • Rozpoczęły się nowe nasadzenia w ramach projektu "Zielona Brama Gotyckiej Starówki". Nowym zagospodarowaniem objęte są skwery w rejonie Muzeum Etnograficznego i CKK Jordanki.
 • 14 października 2019 r. o godz. 13.00 w Centrum Kultury Dwór Artusa odbędą się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej, podczas których zostaną wręczone Nagrody Prezydenta Miasta Torunia najlepszym pedagogom.
 • Okręgowa Izba Radców Prawnych w Toruniu organizuje w dniach 18-19 października 2019 r. akcję „Na torach prawa”, podczas której radcowie prawni i aplikanci radcowscy z Izby będą udzielać bezpłatnych porad prawnych.
 • Rada Miasta Torunia na sesji 10 października 2019 r. wypełniając wymogi ustawy o ustroju sądów powszechnych dokonała wyboru ławników sądowych na kadencję 2020 – 2023.
 • Do 2025 roku w Toruniu ma powstać siedziba Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. Będzie to wspólna inwestycja Skarbu Państwa i Gminy Miasta Toruń.
 • 13 października 2019 roku zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz podpisał umowę na remont i przebudowę budynku przy ul. Mickiewicza 57. Dawny budynek mieszkalny po zakończeniu prac będzie służyć społeczności lokalnej.
 • 1 października 2019 roku oficjalnie zainaugurowany zostanie Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Skrzypcowy im. Karola Lipińskiego. Przez dwa tygodnie torunianie mogą wziąć udział w kilkudziesięciu festiwalowych wydarzeniach i przyglądać się rywalizacji 22 młodych skrzypków z 13 krajów.
 • W środę 2 października 2019 r. na skrzyżowaniach ulic Kraszewskiego - Matejki, Kraszewskiego - Moniuszki nie będzie działała sygnalizacja świetlna.