www.torun.pl

Festiwal Biegów św. Mikołajów - utrudnienia w ruchu

Miasto, Sport
Data publikacji: 28 listopada 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

W najbliższą niedzielę, 1 grudnia 2019 roku w Toruniu trzeba będzie liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym w związku z imprezą biegową pn. Festiwal Biegów św. Mikołajów.

Będzie to już XVII edycja biegów Św. Mikołajów, a Organizator – Stowarzyszenie Maraton Toruński szacuje, że w tym roku pobiegnie blisko 2,7 tys. osób. Biegacze pobiegną ulicami Torunia, na atestowanej trasie, na dystansach 21,1 km, 10km oraz 5 km.

Między godz. 11:30 a 15:00 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym, w związku z wyłączeniem bądź ograniczeniem ruchu na trasie biegów.

Półmaraton św. Mikołajów, bieg na 10 km oraz 5 rozpoczną się o godz. 12:00 przy Pomniku Mikołaja Kopernika. Zawodnicy pobiegną m.in. ulicą Szeroką, Św. Katarzyny, Bulwar Filadelfijski, Fosą Staromiejską, Chełmińską, Aleją Solidarności, Szosą Chełmińską oraz Bema, z metą przy Arenie Toruń.

Trasa półmaratonu:

Bieg na 10 km:

Bieg na 5 km:

Wszystkie osoby, które ukończą bieg otrzymają pamiątkowy ceramiczny medal.

fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Świąteczny Konwój Radia ZET zawita ponownie do Torunia! Wiele atrakcji z tej okazji czeka nas w dniach 14-15 grudnia 2019 r.
 • Miasto, MZK
  Miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji kupi pięć nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. To kolejny krok w stronę ekologicznego i nowoczesnego transportu miejskiego. 13 grudnia 2019 r. zostaje uruchomiony przetarg na to zadanie.
 • Miasto
  W poniedziałek 16 grudnia 2019 r. upływa termin zgłaszania kandydatek i kandydatów w ogłoszonym przez miasto plebiscycie "Współczesny torunianin 100-lecia".
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Ciechowski Symfonicznie, Salon Poezji, dwie projekcje filmowe oraz Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego - Tak! Tak! To już weekend w Toruniu z liderem Republiki w roli głównej!
 • Drogi, Inwestycje
  Służby drogowe przez cały czas analizują, jak usprawnić organizację ruchu w rejonie placu Rapackiego w związku z inwestycją w alei św. Jana Pawła II .
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Wilk, Kasia Moś, Igor Herbut, Janusz Radek i Ania Lasota wystąpili wraz z muzykami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej na wyjątkowym koncercie zorganizowanym w ramach 6. Dni Grzegorza Ciechowskiego. Największe utwory lidera Republiki publiczność usłyszała w oryginalnych aranżacjach Krzysztofa Herdzina.
 • Nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, zintegrowany węzeł przesiadkowy, pas tramwajowo-autobusowy i łącznik torowy – tak w przyszłości będzie wyglądał plac Rapackiego i jego okolice. 12 grudnia 2019 r. rusza kolejny etap prac – przebudowa alei św. Jana Pawła II.
 • Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. będzie nadal odbierać odpady komunalne z posesji zamieszkałych w latach 2020-2021. W związku z nowelizacją ustawy mieszkańcy muszą liczyć się ze wzrostem opłat za wywóz i utylizacje śmieci.
 • PGE Toruń zakończyła projekt związany z budową nowej sieci zasilającej ponad 70 tys. mieszkańców miasta.
 • 29 listopada 2019 roku na Rynku Staromiejskim rozpocznie się tegoroczny jarmark. Dla odwiedzających przygotowano masę atrakcji.
 • 8 grudnia 2019 roku w CKK Jordanki wystąpił Robbie Williams z koncertem promującym nowy dwupłytowy album artysty pt. „Christmas Present”.
 • W rejonie placu Rapackiego i alei św. Jana Pawła II trwa sadzenie 80 dużych drzew.
 • Po 32 latach ze stanowiska prezesa Cereal Partners Poland Toruń-Pacific odchodzi Wojciech Sobieszak.
 • Na parterze Urzędu Miasta Torunia można od kilku dni podziwiać bożonarodzeniową szopkę osadzoną w realiach toruńskich.