www.torun.pl

Ferie na Start w Toruniu

Miasto, Sport
Data publikacji: 20 stycznia 2020
Autor: Magdalena Winiarska

Na zadaszonym lodowisku sezonowym przy ul. Na Skarpie odbędzie się inauguracja zimowych ferii w Toruniu. Na wydarzenie pn. „Ferie na start” zapraszamy  w piątek 24 stycznia 2020 r.

W godzinach 16:00-19:00 zaprezentowanych zostanie kilka zimowych dyscyplin. Uczestnicy będą mogli wziąć udział również we wspólnej sportowej rywalizacji. Na wydarzeniu pojawią się m.in. toruńscy hokeiści z Sokołów Toruń, z którymi będzie można rozegrać minispotkanie i wziąć udział w konkursie rzutów karnych. Będzie też nauka jazdy na łyżwach dla początkujących ze szkołą Ice&Roll, zobaczycie też łyżwiarzy figurowych w akcji. W tajniki agresywnej jazdy na łyżwach wprowadzi Łukasz Korzestański, zawodnik serii Red Bull CrashedIce. Muzyczną rozgrzewkę, zarówno dla tych na lodzie, jak i tych przed sceną, zapewnią toruńscy DJ-e.

Fani szybkich aut znajdą coś dla siebie w strefie Modelmania.pl, a z toruńskim klubem curlingowym rozegrany zostanie olimpijski pojedynek. Jedną z atrakcji będzie „łyżwiarski pojedynek” sportowych maskotek. Swoją obecność potwierdzili Rycerz Piernisław reprezentujący Twarde Pierniki, żużlowa podpora KS Toruń – Dymek i kot Efcio z FC Toruń. Przez cały czas trwania wydarzenia odbywać się będą liczne konkursy, animacje i zabawy dla uczestników eventu. Swój udział w zabawie zapowiedzieli również przedstawiciele toruńskich klubów sportowych oraz strażnicy miejscy, którzy nauczą Was podstaw udzielania pierwszej pomocy. Finałem akcji będzie dyskoteka na lodzie. Podczas trwania wydarzenia do swojej słodkiej strefy uczestników zaprosi Polski Cukier.

Wstęp na lodowisko podczas wydarzenia „Ferie na Start” 24 stycznia 2020 r. w godz. 16:00-19:00 będzie bezpłatny, na miejscu będzie także działała wypożyczalnia łyżew. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie GOSPORT! oraz Wydział Sportu i Rekreacji UMT.


>>> Czytaj więcej na temat programu toruńskich atrakcji w okresie ferii zimowych 2020

Kategoria: 

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura
  Teatr Baj Pomorski ma niespodziankę dla wszystkich dzieci. Zapraszamy na przedstawienie „Jaś i Małgosia” - spektakl online z musicalowym zacięciem.
 • Miasto
  30 maja obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Życzenia rodzicom zastępczym oraz ich podopiecznym złożył prezydent Michał Zaleski.
 • Drogi, Miasto
  Od 22 do 27 maja 2020 r. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu przyjmował uwagi dotyczące trzech zaproponowanych koncepcji przebudowy ul. Łukasiewicza w Toruniu. Konsultacje cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Wpłynęło 38 uwag, złożono 4 pisma z propozycjami rozwiązań.
 • Drogi, Miasto
  Od najbliższego poniedziałku (1 czerwca) kierowcy parkujący w Strefie Płatnego Parkowania będą mogli wnosić opłaty za parkowanie w parkomatach.
 • Miasto, Sport
  W niedzielę 7 czerwca 2020 r. wystartuje pierwszy z cyklu historycznych rajdów rowerowych „Śladem toruńskich dróg do wolności”.
 • Miasto, Sport
  Zgodnie z zapowiedzią rządu, od 30 maja 2020 r. dostępne będą siłownie zewnętrzne. Wkrótce też będzie można korzystać z placów zabaw.
 • Ponad 7,5 mln zł wynosi budżet obywatelski Torunia na rok 2021. Wnioski będzie można składać już od 8 czerwca 2020 r.
 • U 140 mieszkańców Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono zarażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Kwarantanną objęto 252 osoby, w tym 25 osób znajduje się w miejscu kwarantanny zbiorowej). Do 110 wzrosła liczba zarażonych, którzy powrócili do zdrowia. Od poniedziałku 25 maja nie zanotowano kolejnej ofiary śmiertelnej pandemii koronawirusa.
 • W związku z czwartym etapem znoszenia obostrzeń, możliwe będzie przeprowadzenie pierwszych kulturalnych wydarzeń plenerowych już w ten weekend! Miasto Toruń i toruńskie instytucje kultury zapraszają na Kino Letnie i spektakl z okazji Dnia Dziecka przy CKK Jordanki.
 • Jak branża wraca do normalności - opowiada Katarzyna Małkiewicz z toruńskiego Hotelu Filmar w kolejnym odcinku cyklu realizowanego przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
 • Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który przypada 30 maja, prezydent Michał Zaleski przekazał upominki dla podopiecznych toruńskich rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych.
 • W Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki powstało profesjonalne studio telewizyjne toruńskiej firmy Art4Media. Studio zainauguruje swoją działalność muzycznie, prezentując koncerty.
 • W Zielone Świątki (niedziela 31 maja) komunikacja miejska będzie funkcjonowała wg świątecznych rozkłądów jazdy.
 • Od pierwszego czerwca torunianie mogą korzystać z bezpośrednich porad konsumenckich. Miejski Rzecznik Konsumentów będzie udzielać porad i informacji oraz przyjmować wnioski o udzielenie pomocy prawnej w sprawach konsumenckich w Punkcie Informacyjnym przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 w godz. 7.30-15.30.