Fani mercedesa spotkali się w Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Fani mercedesa spotkali się w Toruniu

Miasto, Sport
Data publikacji: 19 maja 2024
Autor: Małgorzata Litwin
Zastępca prezydenta Rafał Pietrucień na Zlocie Mercedesów

Kilkuset fanów mercedesów odwiedziło Toruń 19 maja 2024 r. W MotoParku przy ul. Łukasiewicza 66 odbył się Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz. Gościem wydarzenia był zastępca prezydenta Torunia Rafał Pietrucień.

Tradycja organizacji Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu sięga 2008 r. To nie tylko gratka dla miłosników motoryzacji, ale impreza znakomicie promująca miasto w sezonie turystycznym. Na tegoroczne spotkanie przyjechało kilkaset aut z całej Polski, obecni też byli gości z zagranicy. W MotoParku przy ul. Łukasiewicza 66 można było obejrzeć liczące po kilkadziesiąt lat, starannie odrestaurowane zabytki motoryzacji, dużą grupę klasyków z lat 80. i 90., jak i najnowsze auta producenta.

Organizatory przygotowali dla uczestników zlotu szereg konkurencji m.in. zawody w rzucie oponą, konkurs z wiedzy o marce czy grupowe przeciąganie ciężarówki na czas. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Tradycyjnie wybrane zostały Auta Zlotu w kilku kategoriach.

Impreza miała też wymiar charytatywny. Fundacja Fun and Drive zbierała fundusze na specjalistyczne karetki neonatologiczne, służące ratowaniu życia i zdrowia noworodków oraz wcześniaków. Na ten cel został też przekazany cały dochód zebrany od chętnych do wypróbowania na torze profesjonalnych symulatorów wyścigowych i sportowych mercedesów udostępnionych przez dealera marki, firmę Auto Partner Garcarek. Z kolei Fundacja Jumper, przy pomocy symulatora dachowania, edukowała kierowców w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zlot zorganizowały: agencja eventowo-reklamowa Tomasz Niejadlik Media oraz stowarzyszenie Mercedes Toruń Club.

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • SP12 widok z drona na nowe budynki szkolne i plac zabaw
  Inwestycje, Miasto
  Do 27 czerwca 2024 r. trwa nabór kandydatów do pracy w nowej Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej na lewobrzeżu.
 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu z przyjemnością zaprasza na II Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę, 22 czerwca 2024 r.
 • Śniadanie prasowe z dziennikarzami lokalnych mediów
  Miasto
  O obsłudze medialnej wydarzeń miejskich i organizacji pracy dziennikarzy współpracujących z Radą Miasta Torunia była mowa na śniadaniu prasowym 18 czerwca 2024 r. zorganizowanym przez przewodniczącego Łukasza Walkusza.
 • Miasto, MZK
  Cichsze, bezpieczniejsze, zielone – takie są efekty modernizacji torowisk tramwajowych w naszym mieście.
 • Martyna Wojciechowska - dziennikarka, podróżniczka i działaczka społeczna została laureatką Złotego Anioła MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze za niepokorność twórczą.
 • - W nocy z 18 na 19 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Ulicami Torunia ponownie przejedzie rolkowy peleton. W sobotę 22 czerwca 2024 r. zaplanowano pierwsze z wakacyjnych spotkań toruńskich rolkarzy pod hasłem Nightskating. W wydarzeniu co roku bierze udział kilkuset uczestników.
 • Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-21.00 działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia Telefon dla Osób Doznających Przemocy Domowej.
 • - W środę 19 czerwca 2024 r. od godz. 1:00 do godz. 7:00 na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zostanie powołany na okres czterech lat.,
 • 13 zawodniczek klubu MKS Trójka w weekend wystartowało w Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Lublina 2024 w jeździe figurowej na rolkach.