www.torun.pl

Eurowybory 2019

Miasto
Data publikacji: 06 maja 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

Informacje dla wyborców, członków komisji oraz komitetów wyborczych.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę, 26 maja 2019 roku.

Od 6 maja 2019 roku można składać wnioski o sprawdzenie, czy obywatel jest w spisie wyborców. W Toruniu sporządzono spis wyborców uprawnionych do wzięcia udziału w najbliższych wyborach. Jest on dostępny do wglądu w siedzibie WSA w pokoju 26, na drugim piętrze od 6 do 17 maja 2019 r., w godzinach od 7:30 do 17:00. Wniosek o udostępnienie spisu wyborców można pobrać TUTAJ.

Osoby zamieszkałe poza swoim miejscem zameldowania, chcące wziąć udział w wyborach, mogą złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców. Wypełniony i podpisany wniosek należy dostarczyć do Wydziału Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Torunia przy ul. Batorego 38/40. Pobierz wniosek o dopisanie wyborcy do spisu wyborców.

Wszelkie informacje dotyczące zliżających się wyborów, w tym: zmiany obwodu głosowania, głosowania przez pełnomocnika, głosowania osób niepełnosprawnych oraz informacje dla członków komisji i komitetów wyborczych są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej.

 Fot. Małgorzata Litwin


Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  Trzecia edycja przejazdu rowerowego pn. „Toruń na rowery" odbędzie się 25 maja 2019 roku. To wydarzenie aktywizującego całe rodziny, grupy zorganizowane oraz pojedynczych rowerzystów. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie GoSport!
 • Miasto
  Uwaga, w środę 22 maja 2019 można się spodziewać przez kilka godzin utrudnień drogowych w rejonie Kaszownika.
 • Łódzka otwarta
  Drogi, Inwestycje, Miasto
  Jest szeroka i bezpieczna, z nową jezdnią, chodnikami, drogą rowerową  i oświetleniem oraz, co najważniejsze, nowymi wiaduktami nad linią kolejową - tak wygląda nowa Łódzka. 21 maja 2019 roku generalny wykonawca prac - firma  PBDI S.A. - zakończyła roboty. Projekt kosztował 21 390 208,58 zł, z czego 85% stanowiło dofinansowanie z Europejskiego...
 • Miasto
  13 maja 2019 roku rusza nabór do klas I liceów, techników i szkół branżowych I stopnia. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano w sumie ponad 5100 miejsc dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.
 • Miasto
  Prezydent Miasta Torunia co roku przyznaje stypendia i nagrody dla zdolnych uczniów. W 2019 roku obowiązują nowe zasady przyznawania tych świadczeń.
 • Kultura, Miasto
  25 maja 2019 Stowarzyszenie Ognisko Sportu Niepełnosprawnych Alfa Sport Toruń i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu zapraszają na Toruńską Olimpiadę Osób Niepełnosprawnych.
 • Mieszkańcy Stawek spotkali się w niedzielę 19 maja 2019 r. na rodzinnym festynie parafialno-osiedlowym.
 • Koncertem Prezydenckim w wykonaniu orkiestry Sinfonia Varsovia w CKK Jordanki zakończył się 26. Festiwal Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich Probaltica 2019.
 • Od 26 maja do 1 czerwca 2019 r. torunianie będą mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć sportowo-rekreacyjnych, jakie zostaną przeprowadzone w ramach XI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.
 • W związku z przebudową ul. Chrobrego, od środy 22 maja 2019 r. zmieni się trasa przejazdu autobusów linii nr 33.
 • Kolejna produkcja, tym razem związana z grupą Republika i Toruniem, odnosi sukces na rynku filmowym.
 • Dziś (17 maja 2019 r.) drogowcy podpisali umowę na Toruński Rower Miejski. Firma BIKEU rozpoczyna przygotowania do uruchomienia systemu w mieście.
 • W sobotę 18 maja 2019 r. w Centrum Kształcenia ustawicznego w Toruniu odbył się V Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego. Temat tegorocznego Kongresu „Sprawdzone metody wychowania i edukacji małego dziecka”.Inicjatorem przedsięwzięcia było działające od 2002 r. w Toruniu, Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość”,...
 • Każdy pełnoletni mieszkaniec Torunia, pomimo braku zameldowania w mieście może złożyć wniosek o wpisanie do rejestru wyborców.