Europejskie Dni Dziedzictwa – piknik militarny | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Europejskie Dni Dziedzictwa – piknik militarny

Miasto
Data publikacji: 22 września 2022
Autor: Magdalena Winiarska

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Na zdjęciu: pojazdy militarne wystawione przed Muzeum Twierdzy Toruń - wokół chodzą zwiedzający, w tle ceglany mur twierdzy

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w dniu 17 września 2022 r. na terenie Muzeum Twierdzy Toruń odbył się piknik militarny.

Podczas imprezy zaprezentowały się grupy rekonstrukcji historycznej, odtwarzające różne formacje wojskowe z okresu II Rzeczypospolitej i II wojny światowej. Również te, które w swym szlaku bojowym miały epizody związane z walką z rosyjskim najeźdźcą w wojnie 1919-1920. Dodatkową atrakcją był wystawiony sprzęt kołowy, od rowerów wykorzystywanych przez piechotę do dużych pojazdów wojskowych. Pojawiły się także zabytkowe auta oraz traktory. Nie zabrakło też wojskowej grochówki.

Fot. Adam ZakrzewskiZobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

  • Prezydent Miasta Torunia ogłosił konkurs wniosków o przyznanie stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury. Nabór wniosków odbywa się w terminie od 1 do 31 października 2023 r.
  • W związku z zawodami Speedway Grand Prix, jak i korektami w rozkładach jazdy, pasażerów czekają zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
  • Setne urodziny obchodziła torunianka, pani Felicja Cyrankowska. Z tej okazji życzenia złożyli jubilatce prezydent Michał Zaleski i kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego, Iwona Krzywdzińska.
  • Z początkiem października Toruń wypełni się studentami. Wielu z nich będzie jeździć na zajęcia komunikacją miejską. W takim przypadku dużą oszczędnością dla studenckiego budżetu będzie zakup biletu semestralnego, który pozwoli na oszczędne i wygodne przemieszczanie się po mieście.
  • Dajmy się unieść w przestworza! W piątkowy i sobotni wieczór patrzymy w niebo – na Stadionie Miejskim podziwiać będziemy balonowy spektakl „Exit”. Cały weekend należeć też będzie do seniorów – instytucje kultury przygotowały dla nich specjalną ofertę wydarzeń w ramach ogólnopolskiej akcji.
  • W dniach 7-15 września 2023 r., z okazji Światowego Dnia Fair Play, Polski Komitet Olimpijski zorganizował ogólnopolską akcję dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych pn. #BiegFairPlayPKOl. W III edycji wydarzenia wzięły dwie toruńskie szkoły – Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych oraz Szkoła...
  • Po raz dziewiąty w historii Speedway Grand Prix najważniejsze rozstrzygnięcia indywidualnych mistrzostw świata poznamy na Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego.
  • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory kibica.