Elana z Pucharem Polski KPZPN | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Elana z Pucharem Polski KPZPN

Miasto, Sport
Data publikacji: 13 czerwca 2024
Autor: Marcin Pryka

W finale Pucharu Polski Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Elana Toruń pokonała Zawiszę Bydgoszcz 1:0.

Mecz rozegrany na Stadionie Miejskim przy ul. Bema w Toruniu był od początku zacięty. Po 70. minucie optyczną przewagę osiągnęli piłkarze Elany, czego efektem był gol strzelony przez Kamila Kuropatwińskiego w 84. minucie.

Zawodnicy z Bydgoszczy próbowali odwrócić losy meczu, ale to im się nie udało. Tym samym nie obronili trofeum i nie zdobyli go po raz trzeci z rzędu.

Dla Elany to trzeci Puchar Polski na szczeblu KPZPN, sięgali po niego już w 2006 i 2018 r.

Dzięki zwycięstwu Elana otrzymała nagrodę finansową w wysokości 40.000 zł z Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz voucher na sprzęt sportowy o wartości 10.000 zł ufundowany przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Michała Sztybla, który był patronem honorowym finału. 

Nasz zespół będzie reprezentował region na szczeblu centralnym rozgrywek.

Elana Toruń - Zawisza Bydgoszcz 1:0 (0:0)

Bramka: Kamil Kuropatwiński (84).

Elana: Pawłowski - Korpalski, A. Kowalski, Andrzejewski (57. Hartwich) - Stawski, Woroniecki, Piskorski, Karbowiński - Kuropatwiński, Kościelecki (64. Jaskólski), Knera (90.+1. K. Kowalski).

Zawisza: Oczkowski - Paliwoda, Urbański, Graczyk - Rugowski (87. Leonowicz), Sochań (46. Kona), Młynarczyk, Sławek (18. Nowak) - Sanocki (70. Włodyka), Bojas, Chachuła (87. Sobieralski).


Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Po spotkaniu z NGOsami
  Miasto
  Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
  Drogi, Miasto
  Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
  Miasto
  Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.
 • To już siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Teatralnej JO! Od 25 lipca 2024 r. ponownie na scenie Dworu Artusa zagoszczą grupy i teatry z całej Polski oraz goście ze świata.
 • Aż o połowę, od września 2024 r., obniżone zostaną ceny na toruńskich parkingach Park&Ride.