Ekoaktywni w Toruniu | www.torun.pl

Ekoaktywni w Toruniu

Eko, Miasto
Data publikacji: 04 października 2021
Autor: Magdalena Winiarska

Pomarańczowy napis GłosujMY na niebieskim tle z chmurkami.

Od 16 do 25 października 2021 r.
głosujemy na projekty do Budżetu obywatelskiego Torunia na 2022 rok.

>>> Przejdź do informacji na temat głosowania

  

Na zdjęciu: dzieci podczas zajęć sportowych prowadzonych w ramach programu Ekoaktywni

Program rozwoju edukacji ekologicznej „Ekoaktywni” został zainaugurowany w Szkole Podstawowej nr 28.

30 września 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 28 im. prof. Henryka Arctowskiego w Toruniu Fundacja Aktywnego Rozwoju Skowrońska-Fularczyk-Malinowski zainaugurowała program rozwoju edukacji ekologicznej „Ekoaktywni”. W rolach głównych wystąpiło blisko 150 uczniów, którym we wszystkich konkurencjach towarzyszyły mistrzynie sportu, Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Katarzyna Skowrońska.

- Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek dostała tyle pozytywnej energii od dziecipowiedziała Katarzyna Skowrońska, dwukrotna mistrzyni Europy w siatkówce, najbardziej rozpoznawalna na świecie polska siatkarka, Członek Zarządu Fundacji Aktywnego Rozwoju. – Było ekoaktywnie, sportowo, energicznie, radośnie i dosłownie kolorowo. Koszulki, jakie w pakietach startowych otrzymali od nas uczniowie, nie były przypadkowe. Żółty, niebieski, zielony i brązowy - dzięki temu wszyscy wiedzą na pewno, jakie są zasady segregacji odpadów. Coś pięknego!

„Ekoaktywni”  to długofalowy, autorski program ekologicznej edukacji pozaszkolnej z elementami rekreacji ruchowej i integracji społecznej, który w nietuzinkowy sposób łączy zdrowy tryb życia z troską o środowisko. Program został objęty honorowymi patronatami przez Ministra Klimatu i Środowiska Michała Kurtykę oraz Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu Ireneusza Stachowiaka.

- Ten program ma w sobie coś innowacyjnego – powiedział Ireneusz Stachowiak, prezes WFOŚiGW w Toruniu. – Wnosi ciekawe i nowe spojrzenie na problem kształtowania postaw prośrodowiskowych. Moim zdaniem to świetna inicjatywa, którą z dumą wspieramy, a sam program powinien być realizowany cyklicznie w kolejnych latach.

Każdy z uczestników inauguracyjnego eventu zasłużył na medal - i go otrzymał! Dzień później turniej #EKOAKTYWNI odbył się w Rypinie, a dwa dni później – w Więcborku. Do końca listopada 2021 r. Fundacja Aktywnego Rozwoju zorganizuje jeszcze 12 takich wydarzeń.

Tekst i zdjęcia: Fundacja Aktywnego Rozwoju Skowrońska-Fularczyk-Malinowski


Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: połamane drzewo
  Miasto
  W piątek 22 października 2021 roku utrzyma się w Toruniu silny wiatr.
 • Na zdjęciu zastępca prezydenta Torunia Paweł Gulewski trzyma upominek
  Kultura, Miasto
  Grupa mieszkańców partnerskiej Lejdy zgodnie z tradycją co roku odwiedza nasze miasto w okresie jesiennym. 21 października 2021 r. w Sali Rady Ratusza Staromiejskiego spotkał się z nimi zastępca prezydenta Torunia Paweł Gulewski.
 • Na zdjęciu: wejście do budynku Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia
  Miasto
  Od 1 lipca 2021 r. istnieje możliwość ubiegania się o przyznanie bonu na zasiedlenie w wysokości 9 000,00 zł finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Toruniu (V)” Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój.
 • Na zdjęciu: budynek Urzędu Miasta Torunia
  Miasto
  Rada Miasta Torunia przyjęła zmiany w budżecie miasta na rok 2021 i Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta Torunia na lata 2021-2050. Miało to miejsce podczas 35. Sesji Rady Miasta Torunia, która odbyła się w dniu 21 października 2021 r.
 • Budynek CSW i żółte liście
  Kultura, Miasto
  Wystawy Magdaleny Abakanowicz i innych rzeźbiarzy, a także grafik dziecięcych z całego świata dla miłośników kultury, 100. Rowerowa Masa Krytyczna i 38. Toruń Maraton dla aktywnych oraz wielka inauguracja sezonu siatkarskiego Aniołów Toruń dla kibiców – to tylko mała część propozycji weekendowych w Toruniu. 22-24 października 2021 r. na pewno nie...
 • publiczność ogląda wystawę w Galerii Dziecka
  Kultura, Miasto
  Po raz 22. toruńska Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka zorganizowała Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży. Wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 21 października 2021 r.
 • Na stronie internetowej online.ecfcamerimage.pl oglądać można filmy poświęcone architekturze i architektom. Europejskie Centrum Filmowe Camerimage w ramach wydarzenia towarzyszącego wystawie podsumowującej konkurs na koncepcję architektoniczną ECFC prezentuje 4 filmy dokumentalne, składające się na przegląd filmów „Architektura w oku kamery /...
 • Rozbiórki infrastruktury drogowej i porządkowanie terenu, zabezpieczanie cennych przyrodniczo warstw gleby – tak obecnie przebiegają prace przygotowawcze do budowy nowej linii tramwajowej do tzw. osiedla Jar.
 • 21 października 2021 r. podczas 35. sesji Rady Miasta Torunia przyjęte zostały uchwały dot. określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości oraz środków transportowych na 2022 rok.
 • W niedzielę 24 października 2021 r. na kierowców czekają utrudnienia spowodowane obecnością na ulicach zawodników biorących udział w 38. Toruń Maraton.
 • Przypominamy, że w związku z koniecznością awaryjnej naprawy przejazdu torowo-drogowego na skrzyżowaniu ul. Grudziądzkiej/ks. Gogi w sobotę 23 października 2021 r. w godz. 4:30-13:15 wstrzymany zostanie ruch tramwajów linii nr 4.
 • Są przykładem na to, jak połączyć świat nauki i biznesu, skomercjalizować wyniki badań naukowych i odnieść rynkowy sukces. Synthex Technologies to toruńska firma chemiczna, która działa w formule od akademickiego abstraktu do wdrożenia w praktyce przemysłowej.
 • W 82. rocznicę pierwszych straceń na Barbarce 24 października 2021 r. w Miejscu Pamięci Narodowej odbędą się uroczystości upamiętniające pomordowanych w 1939 r. mieszkańców Torunia.
 • Zmarła mjr Maria Biedermann-Kowalewska ps. „Myszka”, uczestniczka Powstania Warszawskiego, odznaczona Medalem Honorowym Prezydenta Miasta Torunia "Thorunium".