Dzień z życia Mikołaja Kopernika | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Dzień z życia Mikołaja Kopernika

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

„Z zawodu lekarz, z zamiłowania astronom - jeden dzień z życia Mikołaja Kopernika” to konkurs multimedialny dla dzieci i młodzieży z okazji Światowego Dnia Zdrowia 2023.

Powszechnie znane są osiągnięcia Mikołaja Kopernika - urodzonego w Toruniu wielkiego astronoma, który „wstrzymał Słońce i poruszył Ziemię”. Natomiast niewiele osób zdaje sobie sprawę, że Mikołaj Kopernik przez ponad 40 lat uprawiał praktykę lekarską. Dlatego z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia zaprasza dzieci i młodzież z naszego miasta do udziału w konkursie: „Z zawodu lekarz, z zamiłowania astronom – jeden dzień z życia Mikołaja Kopernika”. Głównym celem konkursu jest poszerzenie oraz propagowanie wiedzy o Mikołaju Koperniku oraz kreowanie postaw zdrowotnych i społecznych.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Gminy Miasta Toruń, którzy startują w trzech kategoriach:

 • uczniowie klas I-III szkół podstawowych;
 • uczniowie klas IV-VIII klas podstawowych;
 • uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy multimedialnej w formie prezentacji (od 15 do 20 slajdów) lub filmu (od 5 do 10 minut) ukazującej dzień z życia Mikołaja Kopernika. Ocenie podlegać będą następujące elementy pracy: zgodność z tematem konkursu, poprawność merytoryczna, kreatywność, oryginalność i walory artystyczne pracy. Prace tworzą zespoły dzieci i młodzieży uczęszczające do jednej klasy.

>>>  Przejdź do regulaminu konkursu

Prace konkursowe powinny być przekazane do 24 marca 2023 r. do Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej drogą elektroniczną na adres: wzips@um.torun.pl lub za pomocą nośników danych wysłanych pocztą tradycyjną (decyduje data wpływu do Urzędu) na adres Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej w Toruniu, ul. Fałata 39, 87-100 Toruń, z dopiskiem „Praca konkursowa”. Obrady jury i wyłonienie laureatów nastąpi do 4 kwietnia 2023 roku.

Data: 
08.03.2023 10:30 — 24.03.2023 15:30
Kategoria wydarzenia: 
Inne
Kopernik 550
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: błękitne niebo, ceglany mur gdaniska i zakwitające pąki na drzewie
  Kultura, Miasto, Sport
  Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Zazieleniamy Bulwar Filadelfijski
  Eko, Miasto
  Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
 • Docenieni za bohaterską postawę
  Miasto
  St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Miasto
  21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
 • Miasto, Sport
  W 2. kolejce PGE Ekstraligi KS APATOR Toruń pewnie pokonał FOGO UNIĘ Leszno 59:31. Liderem gospodarzy był Emil Sajfutdinow, który zdobył 14 punktów. Było to pierwsze w tym sezonie spotkanie rozegrane na Motoarenie.
 • Wypędzamy zimę z miasta - plakat
  Miasto, Sport
  „Wypędzamy zimę z miasta” - pod takim hasłem już po raz siódmy zorganizowana zostanie impreza nie tylko dla miłośników jednośladów. Moto CT zaprasza tym razem na Błonia Nadwiślańskie, w okolicy Przystani Toruń.
 • Od maja do sierpnia 2024 potrwają w Toruniu spotkania z lokalnymi artystami pod nazwą Park Kultury. Zaplanowano m.in. koncerty muzyczne, spektakle teatralne, pokazy filmowe i konkurs fotograficzny. Wydarzenia będą się odbywały w Amfiteatrze Parku na Bydgoskim Przedmieściu i w Nicolaus Bank Cafe.
 • W Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Masters wystartowało 3 013 osób z 39 państw europejskich i 11 spoza Europy. Wszystko dzięki decyzji władz miasta, które zdecydowały po raz czwarty, że rywalizacja będzie się toczyć w Toruniu oraz dzięki znakomitej pracy prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters Wacława Krankowskiego i jego sztabu.
 • Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Funkcjonujące na Rynku Nowomiejskim 28 w Toruniu Kino CAMERIMAGE przygotowało specjalny repertuar filmowy na majówkę (1-5.05.2024 r.). Widzowie będą mogli obejrzeć m.in. filmy przygodowe i komediowe oraz bajki dla dzieci.
 • Dwanaście prac magisterskich i dyplomowych poświęconych Toruniowi otrzymało nagrody i wyróżnienia w 32. edycji konkursu organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Torunia, a zrealizowanego przy wsparciu Gminy Miasta Toruń. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego.
 • Dobra wiadomość dla fanów żużla. W piątek, 19 kwietnia br., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomione zostaną dodatkowe kursy tramwajów.
 • Już w najbliższą niedzielę 21 kwietnia 2024 r. o godz. 16:30 w Teatrze Baj Pomorski odbędzie się premiera spektaklu "Wikingowie z Północnej Ulicy".
 • Zapraszamy serdecznie do udziału w Majówce w Muzeum Okręgowym w Toruniu w dniach 28 kwietnia – 5 maja 2024 r. Czekać będzie na Państwa moc atrakcji i sporo niespodzianek. Dodatkowo informujemy, że nasze oddziały muzealne będą dla Państwa otwarte od godz. 10.00 – 18.00.